- •Урок № 24
- •Опис та ініціалізація масиву
- •Розв’язки завдань
- •Розв’язки завдань
- •Тема: Практична робота “Програми з масивами”
- •Р озв’язки завдань
- •Тема: Алгоритми сортування
- •Ров’язки завдань
- •Тема: Практична робота “Впорядкування масивів”
- •Тема: Вказівники, динамічні змінні й масиви
- •Задача 2
- •Тема: Багатовимірні масиви
- •Звільнення пам'яті
- •Знаходимо індекс останнього від’ємного елементу
- •Якщо від’ємного елементу немає, змінна l вкаже на перший елемент масиву
Опис та ініціалізація масиву
Нехай int а[5]={10, 11, 12, 13, 14}
a[3]=? (13)
a[5]=? (визначити неможливо)
Нехай int а[5]={10, 11, 12, 13}
a[4]=? (0)
a[0]=? (10)
Виберіть помилкові звернення до елементів масиву, якщо int і,j; float c;
a[i+j]= (+)
a[i/j]= (+)
a[c]= (-)
a[“I”]= (-)
Нехай float r[]={1.5, 3, 4.2}. Вкажіть розмір масиву (3)
Нехай char a[6]=“abetka”;
a[3]=? (t)
a[0]=? (a)
a[0]==a[5] (true)
Чи можна змінювати в програмі значення елементів масиву а? (так)
Оберіть вірне передавання масиву в функцію
void fun(int A[], int n); (+)
void fun(int A[void], int n);
void fun(int A[n], int n);
Вкажіть правильно організований цикл для опрацювання всіх елементів масиву
for (int i=1; i<=n; i++)
for (int i=0; i<=n; i++)
for (int i=1; i<n; i++)
for (int i=0; i<n; i++) (+)
Що буде виведено на екран:
cout<<а[i]<<‘ ‘; (і-й елемент масиву)
cout<<а; (адрес, з якого розміщується в пам’яті масив)
Вкажіть помилкові описи масивів
int a[3];
int a[‘f’]; (-)
int a[] (допустимо в заголовку функції)
int a[3]={1}
Що передається в функцію fun(a[2], 5);
Масив, розмір якого 2
Масив розмір якого 5
2-й елемент масиву (+)
Розв’язки завдань
Слайд № 8
Задача № 1
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
int main()
{ int b[8];
for (int I=0; I<8; I++) b[I]=0;
for ( I=0; I<8; I++)
cout<<I<<”\t”<<b[I]<<”\n”;
getch (); return 0;}
Задача № 2
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
int main()
{ int b[8]={1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8};
for (int I=0; I<8; I++)
cout<<I<<”\t”<<b[I]<<”\n”;
getch ();
return 0;}
Задача № 3
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
int main()
{ int b[10];
for (int I=0; I<10; I++) b[I]=I;
for ( I=0; I<10; I++)
cout<<I<<”\t”<<b[I]<<”\n”;
getch ();
return 0;
}
Слайд № 10
Задача № 1
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
void show_array (int a[], int n)
{for (int i=0; i<n; i++)
cout<<a[i]<<” “; cout<<endl;}
int main()
{ int b[8], c[5];
for (int I=0; I<8; I++) b[I]=0;
for ( I=0; I<8; I++) c[I]=0;
show_array (b, 8); show_array (c, 5);
getch (); return 0;}
Задача № 2
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
void show_array (int a[], int n)
{for (int i=0; i<n; i++)
cout<<a[i]<<” “;cout<<endl;}
int main()
{ int b[8]={1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8};
int c[5]={9, 10, 11, 12, 13};
show_array (b, 8); show_array (c, 5);
getch (); return 0;}
Задача № 3
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
void show_array (int a[], int n)
{for (int i=0; i<n; i++)
cout<<a[i]<<” “; cout<<endl;}
int main()
{ int b[10], c[4];
for (int I=0; I<10; I++) b[I]=I;
for (int I=0; I<4; I++) c[I]=I+10;
show_array (b, 10); show_array (c, 4);
getch (); return 0;}
Урок № 25
Тема: Складання програм із масивами
Мета:
Розширити уявлення учнів про алгоритми опрацювання масивів
Розвиток алгоритмічного мислення
Формування самостійності, наполегливості, інформаційної компетентності
Тип: Розвиток навичок
Обладнання:
Лєхан С. А. Інформатика. С++. Спецкурс 10-12 клас. с.82-85
Шпаргалка “Масиви у С++”
Епіграф “Коли людина хоче дізнатися – вона досліджує ” /М. Горький/
Хід уроку
№ |
Етап уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
1 |
Організаційний момент |
Оголошення теми та плану уроку. Мотивація. |
Записують у зошит |
2 |
Актуалізація опорних знань |
Організувати роботу |
Обмін друг із другом завданнями, що приготували вдома. Виконання завдань, перевірка |
3 |
Засвоєння нового матеріалу |
Організувати роботу зі шпаргалкою. Пояснити алгоритм створення програми за фрагментами шпаргалки |
Самостійне складання конспекту з використанням шпаргалки |
4 |
Виконання тренувальних вправ
|
Закріпити номер прикладу зі шпаргалки за робочим місцем учнів. Спостереження. Надання допомоги в разі необхідності. Перевірка виконання завдань |
Розв’язування задач та їх реалізація. Обмін розв’язками
|
5 |
Домашнє завдання |
|
Записати в зошит Запитання по виконанню завдань |