Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
А.М.Богуш Методика розвитку рідної мови і ознай...doc
Скачиваний:
173
Добавлен:
09.11.2019
Размер:
3.09 Mб
Скачать

VII. Загальні висновки. Рекомендації щодо подаль­шої роботи

Завдання для дослідницької діяльності

Тема 1: Комунікабельність вихователя та дітей

Мета: з'ясувати мовленнєву активність дітей у групі; види спілкування вихователя з дітьми впродовж дня; вміння вихователя організувати спілкування.

Хід досліду. Студент спостерігає за діяльні­стю вихователя та дітей. Фіксує усі моменти спілку­вання вихователя з дітьми та дітей між собою.

Результати записів заносять до таблиць:

Таблиця № 2

Вихователь

Діти

Привід до спілкування

з однією дитиною

з колек­тивом

з вихо­вателем

З однією дитиною

з колек­тивом

1. Організаційний

2. Дисциплінарний

3. Спілкування у процесі

діяльності (допомога, порада)

4. Теми для розмови: і— про

дитину;

— сім'ю;

— про предмети до­вкілля;

— про життя та ді­яльність

дітей в до­шкільному закладі;

— про природу;

— про літературу чи за змістом

художніх творів;

— про ігри

Висновок

Тема 2: Мовленнєвий розвиток дітей

Мета: з'ясувати рівень засвоєння дітьми середньої групи програми з розвитку мовлення за рік.

Хід обстеження. Індивідуально з кожною дитиною провести наведені нижче контрольні заняття з кожного мовленнєвого розділу.

І. Розвиток зв'язного мовлення

Заняття 1. Переказ оповідання Л. Толстого «Хто найкраща за всіх»

Мета: перевірити вміння переказувати оповідання близько до тексту.

Хід заняття. Вихователь читає оповідання і пропонує його переказати.

Заняття 2. Переказ казки К. Ушинського «Умій почекати»

Мета: перевірити вміння переказувати казку за частинами, використовуючи інтонаційні засоби вираз­ності.

Хід заняття. Вихователь читає казку. Запитання: Якими словами починається казка? Що сталося з півником у садку? Що сталося з півником у полі? Що сталося з півником узимку? Діти переказують каз­ку за частинами.

Заняття 3. Опис предметів постільної білизни

Мета: перевірити вміння складати описові розпо­віді за картинками без зразка вихователя.

Матеріал: картинки із зображенням предметів по­стільної білизни (подушка, ковдра, простирадло, під­одіяльник, наволочка, матрац).

Хід заняття. Діти розглядають предметні кар­тинки. Вихователь пропонує розповісти, як називаєть­ся предмет постільної білизни, якого кольору, для чо­го використовується, з чого зроблений? Діти описують картинки.

Заняття 4. Складання сюжетних розповідей про Іграшки

Мета: перевірити вміння складати розповіді про Іграшки.

Матеріал: різні іграшки.

Хід заняття. На столі різні іграшки. Вихова­тель пропонує пригадати, як дітям купували якусь іг­рашку і розповісти: де купували іграшку, як вона на­зивається, яка вона, де вона лежить удома, як з нею гратися.

Заняття 5. Складання розповіді з власного досвіду «Як я провів вихідний день»

Мета: перевірити вміння складати розповіді з вла­сного досвіду без зразка вихователя.

Хід заняття. Бесіда про те, як діти провели вихідний день.

Запитання: Де ви були у вихідний день? З ким гу­ляли? Що бачили? Хто до вас приходив у гості? Діти складають розповіді з власного досвіду.

II. Виховання звукової культури мовлення