Розв’язок:
Заробітна плата бригади по тарифних ставках:
Бригадир 21 ·8 ·3,28 = 551,04 грн.
Слюсар 5р. 20 ·8 ·2,92 = 467,2 грн.
Слюсар 4р. 22 ·8 2,68 = 471,68 грн.
Токар 21 ·8 ·2,45 = 411,6 грн.
Разом – 1901,52 грн.
Оскільки колективний заробіток більший від тарифного, то для його поділу між членами бригади введемо коефіцієнт, що дорівнює відношенню колективного заробітку до тарифного:
К=3860/1901,52=2,029
Таким чином, розподіл колективного заробітку:
Бригадир 551,04*2,03= 1118,59грн.
Слюсар 5р. 467,2*2,03= 948,40 грн.
Слюсар 4р. 471,68*2,03= 957,49 грн.
Токар 411,6*2,03= 835,52 грн.
6. За звітними даними в механічному цеху було виготовлено 1700 шестерень, 3100 втулок, і 1500 валів. Основна заробітна плата на виготовлення однієї шестерні – 6,4 грн., втулки – 0,9 грн., валу – 6,8 грн. Визначити суму загальновиробничих витрат та витрат на утримання та експлуатацію обладнання, які підлягають включенню в собівартість кожної деталі, якщо загальна сума загальновиробничих витрат становить 27800 грн., витрат на утримання та експлуатацію обладнання – 79950 грн.
Розв’язок:
Виріб |
Осн. З/пл, грн. |
ЗВВ, грн. |
ВУЕО, грн. |
1.Шестерня |
6,4·1700=10880 |
6,4·1,1646=7,45 |
6,4·3,3494=21,44 |
2. Втулка |
0,9·3100=2790 |
0,9·1,1646=1,05 |
0,9·3,3494=3,01 |
3. Вал |
6,8·1500=10200 |
6,8·1,1646=7,92 |
6,8·3,3494=22,78 |
% загальновиробничих витрат до осн. з/пл. = 27800/23870=116,46
% ВУЕО до осн. з/пл.= 79950/23870=334,94
7. Визначити виробничу собівартість втулки, якщо норма витрачання матеріалу на втулку - 16 кг, чиста вага - 12 кг. Ціна 1кг матеріалу - 2,2грн., ціна відходів - 120грн. за тонну. Трудомісткість виготовлення втулки 1,22 год. Середній розряд робіт 3,7. Годинна тарифна ставка 3 розряду - 1,54грн., ІV розряду – 1,68грн. Додаткова заробітна плата складає 20% від основної. Загальновиробничі витрати складають -230%, витрати на утримання та експлуатацію обладнання - 290%.
Розв’язок:
1.Сировина і матеріали 16·2,2=35,2
2. Поворотні відходи (16-12) ·0,12=0,48
3. Ф осн.з/пл = Т·Тст.сер.розр.
Т – загальна трудомісткість
Тст.сер.розр.- тарифна ставка середнього розряду
Тст.сер.розр.= Тст.мен.розр.+(Тст.більш.розр.-Тст.менш.розр.) (Сер.тар.розряд – Менш. тариф. розряд)
З/пл. осн. = 1,22*(1,54+(1,68-1,54)0,7)=1,998 грн
4.Дод. З/пл = 1,998·0,2=0,3996
5. Нарах. на З/пл.(38%)= (1,998+0,3996)·0,38=0,911
6.Заг.вир. витрати = 2,3·1,998 = 4,5954
7. ВУЕО = 2,9·1,998 = 5,7942
8. Виробнича собівартість = 35,2-0,48+1,998+0,3996+0,911+4,5954+5,7942=48,42 грн.
8. Визначити виробничу собівартість шестерні, якщо норма витрачання матеріалу на шестерню - 38 кг, чиста вага - 32 кг. Ціна 1кг матеріалу - 5,2 грн., ціна відходів – 260 грн. за тонну. Трудомісткість виготовлення шестерні 5,3 год. Середній розряд робіт 4,2. Годинна тарифна ставка 4 розряду - 1,84 грн., V1 розряду – 2,16 грн. Додаткова заробітна плата складає 40% від основної. Цехові витрати складають -140%, витрати на утримання та експлуатацію обладнання - 270%.