Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

  • Використання функції для обчислення квадратного кореня.

  • Використання функцій для знаходження макс, мин, сумм, срзнач.

  • Використання логічних функцій Excel.

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(В довільні клітинки ЕТ ввести дані, замість ? в відповідних клітинках провести обчислення заповнивши їх формулами.

В клітинку А1 записати прізвище, ім’я учня(учнів), які виконували роботу.

Назва файлу fucntion, 1 лист назвати трикутник, 2 лист назвати квур)

V. Підведення результатів виконання практичної роботи.

Збереження учнями робіт на жорсткі диски комп’ютерів. Пересилання файлів з учнівських комп’ютерів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Робота над невиконаним завданням, помилками.)

Практична робота

«Побудова діаграм i графіків у середовищі електронних таблиць».

Навчальна мета: Навчити учнів будувати діаграми та графіки в електронній таблиці Excel: кругову, ціліндричну, кільцеву, графіки.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, творче мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Виховувати наполегливість, уважність, стараність, підтримувати самостійність виконання роботи.

Технічні засоби навчання: комп’ютери, ОС WinXP, електронна таблиця Excel 2003, програма NetOp School.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (3 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (3 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(В клітинку А1 записати прізвище, ім’я учня(учнів), які виконували роботу.

Назва файлу grafik, 1 лист назвати діаграми, 2 лист назвати графік. Виконати згідно зразка)

rftytrf

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. (2 хв.)

Збереження учнями робіт на жорсткі диски комп’ютерів, записавши їх згідно зразка. Пересилання файлів з учнівських комп’ютерів на комп’ютер вчителя.

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Робота над невиконаним завданням, помилками.)

Практична робота

«Упорядкування та фільтрація даних у середовищі електронних таблиць».

Навчальна мета: Навчити учнів впорядковувати, фільтрувавати дані в електронній таблиці Excel.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Виховувати наполегливість, уважність, стараність, підтримувати самостійність виконання роботи.

Технічні засоби навчання: комп’ютери, ОС WinXP, електронна таблиця Excel 2003, програма NetOp School.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (3 хв.)

  • Як впорядковувати дані в Excel? Що таке фільтрація даних?

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Ввести дані для практичної роботи, завдання виконувати на окремих аркушах, дані на інші аркуши скопіювати. Кожне завдання по 3 бали. В клітинку А1 записати прізвище, ім’я учня (учнів), які виконували роботу. Назва файлу sort, назва аркушів 1, 2, 3, 4)

  1. Виконати впорядкування даних за золотом, сріблом, бронзою.

  2. Фільтрація даних, вивести 10 найкращих країн за загальною кількістю медалей.

  3. Виконати фільтрацію даних, вивести країни, які мають більше 5 золотих медалей.

  4. Фільтрація даних, вивести країни, які мають більше 3 та менше 10 срібних медалей.