Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Створення малюнків на вільну тему.)

Практична робота «Введення тексту з клавіатури»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати з текстовим редактором Word: завантажувати ТР, вводити текст з клавіатури, зберігати текст в файли.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, інтерес до роботи з текстом, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, текстовий редактор Word 2003, програма NetOp School.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

  • Призначення, основні функції ТР ?

  • Як завантажити ТР, зберігати інформацію в файли ?

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Виконати практичну роботу згідно зразка, зберегти текст в файл введення тексту)

Українська мова. Кожний рядок набирати в ОДНОМУ РЕГІСТРІ! Пір’я, Євген, їжак, об’ява; (3+7)*2=20? 5:2=2,5.

Русский язык. Эй, вы двое, троём ко мне! Красные как огурцы. Ёлка, сыр, мёд, этаж, “объявление”, № 8; 5-2! 20%

English, Enter, Shift, Ctrl. {$1 USA = 5.05 GRN UKR}; [Print]; “2<8:2”?

Ознаками некваліфікованого набору тексту є:

Відсутність “пропуску” між словами;

Наявність двох і більше “пропусків” підряд;

Відсутність“пропуску” після розділового знаку;

Наявність “пропуску” перед розділовим знаком;

Навність “пропуску” після відкриваючої “лапки” або дужки;

Наявність “пропуску” перед закриваючою “лапкою” або дужкою;

Написання “дефісу” з “пропуском” до або після нього;

Написання “тире” без “пропуску” з одного або двох боків;

Виконання переносу за лопомогою “дефісу”;

Натискання Enter в інших місцях, крім кінця абзацу.

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Збереження тексту в файли. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя NetOp School.(2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Введення довільного тексту з клавіатури різної складності)

Практична робота

«Редагування тексту. Робота з буфером обміну. Пошук, заміна»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати з текстовим редактором Word: редагувати текст, працювати з буфером обміну, виконувати пошук та заміну тексту.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Виконати практичну роботу згідно зразка)

Ой служив я в пана та й першеє літо.

Заслужив я в пана курочку за літо.

А та кура – шабатура

По садочку ходить і ходить,

Курчаточок водить і водить.

(Копіювати попередній текст, далі внести зміни відповідно до зразка)

Ой служив я в пана та й другеє літо.

Заслужив я в пана качечку за літо.

А та каця дрібно скаче.

А та кура – шабатура

По садочку ходить і ходить,

Курчаточок водить і водить.

(Копіювати попередній текст, далі внести зміни відповідно до зразка)

Ой служив я в пана та й третеє літо.

Заслужив я в пана гусочку за літо.

А та гуся – сюся-сюся.

А та каця дрібно скаче.

А та кура – шабатура

По садочку ходить і ходить,

Курчаточок водить і водить.

(Копіювати попередній текст, далі внести зміни відповідно до зразка)

Ой служив я в пана та й четверте літо.

Заслужив я в пана індика за літо.

А той індик пустив пиндик.

А та гуся – сюся-сюся.

А та каця дрібно скаче.

А та кура – шабатура

По садочку ходить і ходить,

Курчаточок водить і водить.

V. Збереження документу, ім’я файлу редагування. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя NetOp School (2 хв)