Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Робота над не виконаним завданням.)

Практична робота

«Створення алгоритмів для роботи з рядками у середовищі програмування

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати в середовищі програмування Pascal: створювати, виконувати, редагувати, зберігати програми з рядками у середовищі програмування.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до програмування.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, програма NetOp School, середовище програмування Pascal.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

(Привітання, вступне слово вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

(Виконання завдань по варіантам, одна задача 4 бали, назва фалів stringXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Парний номер комп’ютера відповідає ІІ варіанту завдання, не парний номер комп’ютера відповідає І варіанту завдання. Складіть програми для розв'язання задач та виконайте контрольний тест.)

І варіант

  1. В заданій рядковій величині замініть кожну букву “о” на третю букву цього слова.

Слово для перевірки: колобок – клллблк

  1. Підрахуйте сумарну кількість буквосполучень “фо” в заданому слові.

Слово для перевірки: фосфор – 2

  1. Введіть значення N<250, обчисліть суму цифр даного числа.

  2. В заданій рядковій величині знайдіть кількість використаних букв.

Наприклад:математика – 6

ІІ варіант

  1. В заданій рядковій величині замініть кожну букву “а” на другу букву цього слова.

Слово для перевірки: абракадабра – ббрбкбдббрб

  1. Підрахуйте сумарну кількість буквосполучень “Те” в заданому слові.

Слово для перевірки: Тетерів – 1

    1. Введіть значення N<250, обчисліть суму цифр даного числа.

    2. В заданій рядковій величині знайдіть кількість використаних букв.

Наприклад:парта – 4

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

Тематична атестація «Рядкові величини»

Навчальна мета: Перевірка знань, вмінь, практичних навичків роботи учнів створювати, виконувати, редагувати програми на з рядковими величинами.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне, творче мислення учнів.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (2 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (3 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (36 хв.)

(Підсумкова оцінка виставляєтьсяі від кількості правильно виконаних завдань до 3 балів за кожний рівень. Назва файлів atmasXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)

Рівень

Варіант І

I

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. В заданій рядковій величині замініть кожну букву “о” на третю букву цього слова.

Контрольний тест: “колобок” “коловорот”

II

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. Подвойте всі приголосні букви “с” та “ш” заданого слова.

Контрольний тест: “шанс” “шосе”

III

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. Підрахуйте сумарну кількість буквосполучень “фор” та “ом” в заданому реченні.

Контрольний тест: “Основи інформатики та обчислювальної техніки”

IV

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. В заданій рядковій величині знайдіть кількість використаних букв.

Контрольний тест: “Обробка текстових величин”

Рівень

Варіант ІІ

I

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. Підрахувати сумарну кількість тих букв даного слова, які стоять на першому або останньому місцях.

Контрольний тест: “абракадабра” “арабіка

II

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. Вилучити в заданій рядковій величині всі голосні букви “е” та “о”.

Контрольний тест: “модернізація” “переворот”

III

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. В заданому реченні замінити кожне буквосполучення “кит” на “риба”.

Контрольний тест: “Великий кит з малими китенятами

IV

Складіть програму для розв'язання задачі та виконайте контрольний тест. Знайти.найдовше слово в заданому реченні .

Контрольний тест: “Обробка текстових величин”

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)

VІ. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.) (Робота над не виконаним завданням.)