Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.) Практична робота

«Створення алгоритмів для обробки двовимірних таблиць

у середовищі програмування»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати в середовищі програмування Pascal: створювати, виконувати, редагувати, зберігати програми на алгоритми роботи двовимірних масивів у середовищі програмування.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне мислення учнів.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до програмування.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, програма NetOp School, середовище програмування Pascal.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

(Привітання, вступне слово вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

(Виконання завдань по варіантам, одна задача 3 бали, назва фалів matrixXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Парний номер комп’ютера відповідає ІІ варіанту завдання, не парний номер комп’ютера відповідає І варіанту завдання. Складіть програми для розв'язання задач та виконайте контрольний тест.)

І варіант

  1. Обчислити добуток елементів двовимірного масиву.

  2. Знайти суму додатніх елементів двовимірного масиву.

  3. Обчислити суму елементів двовимірного масиву кратних 5.

  4. Скласти програму, яка обчислює значення та індекси максимального елементу двовимірного масиву.

ІІ варіант

  1. Обчислити суму елементів двовимірного масиву.

  2. Знайти добуток від’ємних елементів масиву .

  3. Знайти суму елементів двовимірного масиву кратних 3.

  4. Скласти програму, яка обчислює значення та індекси мінімального елементу двовимірного масиву.

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Підготовка то тематичної атестації)

Тематична атестація «Табличні величини»

Навчальна мета: Перевірка знань, вмінь, практичних навичків роботи учнів працювати в середовищі програмування Pascal: створювати, виконувати, редагувати програми на алгоритми з табличними величинами.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне, творче мислення учнів.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до програмування.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, програма NetOp School, середовище програмування Pascal.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (2 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (3 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (36 хв.)

(Підсумкова оцінка виставляється в залежності від кількості правильно виконаних завдань до 3 балів за кожний рівень. Назва файлів atmasXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)

Рівень

Варіант І

I

Обчислити суму додатних елементів масиву

ІІ

Скласти програму, яка обчислює значення та номер найбільшого елементу масиву, який вводиться з клавіатури, та виконати контрольні тести.

III

Результати змагань N учнів з стрільби записані в масиві S. Складіть програму, яка визначає кількість тих учнів, які мають найгірший результат.

IV

Ввести програму яка заповнює масив A[1..10] випадковими числами та друкує кількість різних елементів масиву A. Виконати контрольний тест.

Рівень

Варіант ІІ

I

Обчислити суму від’ємних елементів масиву.

ІІ

Скласти програму, яка обчислює значення та номер найменшого елементу масиву, який вводиться з клавіатури, та виконати контрольні тести.

III

Результати змагань N учнів з бігу записані в масиві T. Складіть програму, яка визначає кількість тих учнів, які стали чемпіонами.

IV

Ввести програму яка заповнює масив A[1..10] випадковими числами та друкує елемент, який найчастіше зустрічається в масиві A. Виконати контрольний тест.

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)