Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Графіка

Вбудоване зображення

<IMG SRC="URL” >

Плаваюче зображення

<IMG SRC="URL” ALIGN =TOP | BOTTOM | MIDDLE | LEFT>

Зображення гіперпосилання

<A HREF="URL”> <IMG SRC=”URL зображення”> </A>

Зображення мініатюра

<A HREF="URL – орігіналу”> <IMG SRC=”URL зображення мініатюра”> </A>

Фонове зображення

<BODY BACKGROUND= =“URL зображення”>

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Підготувати HTML-документ на вільну тему.)

Практична робота «Таблиці в НТМL-документі»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів створювати таблиці в HTML-документі.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, творче мислення учнів.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, інтерес до створення HTML-документі, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, Блокнот, HTML-редактор, Internet Explorer, програма NetOp School.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

  1. Використовуючи зразок створити HTML-документ у вигляді таблиці (розклад уроків для класу).

Зразок для HTML-документу: Таблиця

Визначити таблицю

<TABLE> </TABLE>

Таблиця з рамкою

<TABLE> BORDER=?> </TABLE>

? – товщина рамки в пікселях

Таблиця фіксованої ширини

<TABLE WIDTH=?>

у точках

Ширина у відсотках

<TABLE WIDTH=%>

у відсотках від ширини сторінки

Рядок у таблиці

<TR> </TR>

Вирівнювання

<TR ALIGN=LEFT|RIGHT| CENTER|MIDDLE|BOTTOM>

Комірка таблиці

<TD> </TD>

повина бути в середині рядка

Розтягування по стовпцю

<TD COLSPAN=?>

Розтягування по рядку

<TD ROWSPAN=?>

Заголовок таблиці

<CAPTION>***</CAPTION>

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

Тематична атестація з теми «Інформаційна модель. Алгоритми.»

Тема: Перевірка знань, вмінь, навичків учнів при роботі з алгоритмами, створення блок-схеми, виконання алгоритмів записаних на навчально алгоритмічній мові.

Рівень

Варіант І

I

  • Виконати послідовність вказівок:

Вважати A дорівнює 5

Зменшити A на 2

Змінити знак A на протилежний

Збільшити A в 3 рази

Повідомити значення A.

Якого значення набуде A, якщо змінити перший рядок на Вважати A дорівнює 7 ?

  • Навести приклади алгоритмів, які зустрічаються у шкільному житті.

II

  • Виконайте алгоритм для значень A=3, 4, 5

Поч

A:=A-2

Поки A>1

Пц

A:=A-3

Кц

вивести А

Кін

Запишіть алгоритм підрахунку площі прямокутника за даними його сторонами на навчальній алгоритмічній мові. Вкажіть тип кожної з величин попередньої вправи.

III

  • Пристрій має дві клавіші A і B. При натисканні на A число збільшується на одиницю, на B – збільшується вдвічі. Напишіть декілька послідовностей натискання клавіш A і B, щоб з числа 4 отримати число 19.

Яка найкоротша з цих послідовностей ?

  • Є алгоритм. Скласти блок-схему.

  1. Ввід x, y

  2. z присвоїти 0

  3. i присвоїти 1

  4. z присвоїти z+1

  5. i присвоїти i+1

  6. Якщо i=y, то йти до 4

  7. Повідомити x,y,z,i

8 Закінчити

IV

  • Визначте, що виконує заданий алгоритм

Поч

Ввести N

K:=0

Поки N>2

Пц

N:=N-1

K:=K+2

Кц

Вивести K

Кін

Складіть алгоритм, який обчислює суму найменшого числа та середнього за величиною числа з трьох заданих чисел А, В, С та перевірте як він працює на 2-3 прикладах.

На кожному з рівнів I-IV учневі пропонується виконати завдання з декількох вправ. Підсумкова оцінка дорівнює кіькості правильно виконаних завдань (до 3 балів за кожний рівень).

Тематична атестація з теми «Інформаційна модель. Алгоритми.»

Тема: Перевірка знань, вмінь, навичків учнів при роботі з алгоритмами, створення блок-схеми, виконання алгоритмів записаних на навчально алгоритмічній мові.

Рівень

Варіант ІІ

І

  • Виконати послідовність вказівок:

Вважати A дорівнює 8

Зменшити A в 2 рази

Змінити знак A на протилежний

Збільшити A на 4

Повідомити значення A.

Яким стане значення A, якщо змінити перший рядок на Вважати A дорівнює 6 ?

  • Навести приклади алгоритмів, які зустрічаються у Вас вдома.

7II

  • Запишіть алгоритм підрахунку периметру прямокутника за даними його сторонами на навчальній алгоритмічній мові.

Вкажіть тип кожної з величин попередньої вправи

  • Виконайте алгоритм для значень A=3, 4, 5

Поч

Якщо A>3

То A:=A-3

Інакше A:=0

Все

A:=A-2

Кін

III

  • Пристрій має дві клавіші A і B. При натисканні на A число збільшується на одиницю, на B – збільшується вдвічі. Напишіть декілька послідовностей натискання клавіш A і B, щоб з числа 5 отримати число 18.

Яка найкоротша з цих послідовностей ?

  • Є алгоритм. Скласти блок-схему.

  1. Ввід x,y

  2. r надати значення x

  3. q надати значення 0

  4. якщо r<y, то йти до 8

  5. r надати r-y

  6. q надати q+1

  7. йти до 4

  8. повідомити x,y,r,q

  9. Закінчити

IV

  • Визначте, що виконує заданий алгоритм

Поч

Ввести N

M:=0

Поки N>2

Пц

N:=N-2

M:=M+1

Кц

Вивести N

Кін

Складіть алгоритм, який обчислює різницю найбільшого числа та середнього за величиною числа з трьох заданих чисел M, N, P та перевірте як він працює на 2-3 прикладах.

На кожному з рівнів I-IV учневі пропонується виконати завдання з декількох вправ. Підсумкова оцінка дорівнює кількості правильно виконаних завдань (до 3 балів за кожний рівень).