Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. (3 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Робота з невиконаним завданням.)

Тематична атестація з теми «Електронні таблиці».

Навчальна мета: Перевірка знань, практичних навичків, вмінь учнів по темі "Електронна таблиця Excel":

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, творче мислення учнів, наполегливість, кмітливість.

Виховна мета: Виховувати старанність, підтримувати самостійність виконання роботи.

Технічні засоби навчання: комп’ютери, ОС Windows XP, електронна таблиця Excel 2003.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (3 хв.)

  • Введення формул.

  • Використання функцій Excel.

  • Логічні функції.

  • Побудова графіків, діаграм.

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Виконати атестаційну роботу “Електронна таблиця Excel XP".

В довільні клітинки ЕТ ввести дані, замість ? в відповідних клітинках провести обчислення заповнивши їх формулами, фукнціями, побудувати діаграму.

В клітинку А1 записати прізвище, ім’я учня(учнів), які виконували роботу.

Назва файлу zalik, 1 лист назвати обчислення, 2 лист назвати діаграма)

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. (3 хв.)

Збереження учнями робіт на жорсткі диски комп’ютерів, записавши їх згідно зразка. Пересилання файлів з учнівських комп’ютерів на комп’ютер вчителя.

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.)

(Робота з невиконаним завданням.)

Практична робота «Створення таблиць. Введення та редагування даних»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів з базою даних Access: створення таблиці БД, введення та редагування даних.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне мислення учнів, старанність, кмітливість.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, інтерес до роботи з базою даних, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, база даних Access 2003, програма NetOp School.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (6 хв.)

  • Призначення та функції систем управління базами даних?

  • Основні об'єкти бази даних? Типи даних, що зберігаються в базі даних?

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (3 хв.)

IV. Виконання практичної роботи (32 хв.)

Створити структуру реляційної моделі БД Access за такими полями:

  • Н

    Назва файлу школа.

    Тип поля Виконав логічний, інші вибрати самостійно.

    В полі Виконав поставити відмітку хто виконував роботу.

    Назва таблиці Загальна.

    Заповнити в таблицю не менше 5 записів.

    Створити таблицю Предмети. В структурі таблиці Загальна в полі Предмет вказати тип поля Мастер подстановок...

    омер

  • Прізвище

  • Ім’я

  • По батькові

  • Дата народження

  • Адреса

  • Телефон

  • Клас

  • Хоббі

  • Предмет

  • Випуск

  • Нагорода

  • Фотографія

V. Підведення результатів практичної роботи. Пересилання файлів (2 хв.)