Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
rehcjq .kz.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
21.08.2019
Размер:
55.21 Кб
Скачать

1.3. Види уроків.

Щодо уроків, які проводяться не в навчальних май­стернях, а у виробничих умовах, вживають також тер­мін «заняття». Під час таких занять удосконалюються вміння і навички виконання комплексних і складних ви­дів робіт у виробничих умовах;

учні спостерігають за діяльністю передових робіт­ників у реальних виробничих умовах, осмислюють цю роботу (заняття-спостереження);

удосконалюються загальновиробничі, загальні і ок­ремі професійні вміння і навички під час роботи на штат­ному робочому місці (у виробничій бригаді) під час педредвипускної виробничої практики;

проводяться контрольно-перевіркові роботи і викону­ється кваліфікаційна проба; проводяться екскурсії;

проводяться практикуми, спостереження за роботою виробничників.

Під час занять у навчальних майстернях практику­ють різні видозміни уроків, а саме:

- уроки вправ;

-уроки самостійного виготовлення навчально-виробничих виробів;

- змішані уроки;

- інструктивні уроки;

-контрольно-перевіркові уроки.

На уроках вправ переважає повторне вправляння уч­нів у виробничих діях і операціях.

Уроки самостійного виготовлення навчально-вироб­ничих виробів проводяться на основі індивідуальної, бри­гадної або фронтальної (загальногрупової) роботи уч­нів. Під час загально групової роботи учні виконують однакові завдання на однотипному обладнанні із засто­суванням одних і тих самих інструментів. Працюючи в бригаді, учень може виконувати своє самостійне зав­дання.

На змішаному уроці поєднуються елементи двох, по­передніх — повторне тренування у виконанні певних операцій з самостійним виготовленням конкретних ви­робів.

Інструктивні уроки застосовують, як правило, під час навчання професій експлуатаційного характеру (демон­стрування апаратів або механізмів, пояснення їх будо­ви, взаємодії окремих частин і вузлів), а також водіння машин (тракторів, автомобілів, кранів тощо).

Контрольно-перевіркові уроки проводяться переваж­но в кінці навчального року і мають на меті виявити не­доліки в професійній підготовці учнів, внести відповідні корективи, оцінити готовність учнів до самостійної ро­боти. .

Основна мета виробничого навчання — навчити майбутніх робітників правильно і якісно виконувати основні трудові прийоми і їх сполу­чення, що становлять операцію, а також поєднувати ви­вчені операції в конкретному технологічному процесі. Значної уваги потребує формування навичок швидкості і точності, а також уміння планувати працю.

  1. Спеціальна частина

План уроку виробничого навчання.

Цілі виробничого навчання :

Навчальна мета передбачає :

  • засвоєння міцного та усвідомленого обсягу загально-технічних та спеціальних знань , умінь , навичок за обраним фахом шляхом практичних застосувань виробничої діяльності;

  • формування , закріплення і розвиток умінь та навичок планування і здійснення виробничого процесу;

  • формування і розвиток умінь і навичок , застосування знань для розв’язання навчально-виробничих завдань пошукового характеру;

  • формування готовності до оволодіння сучасною технікою та технологією виробництва.

Розвиваюча мета передбачає формування :

  • раціонального мислення та творчості;

  • пізнавальної активності та самостійності;

  • уваги , спостережливості ;

  • критичного , аналітичного та логічного мислення ;

  • вміння та навички самовдосконалення в обраній професії ;

  • звички планувати та контролювати свою працю.

Виховна мета спрямовання на виховання :

  • культури навчального процесу ;

  • поваги до праці , обраної професії ;

  • моральних якостей учння , як особистості ;

  • дисципліни , сумлінності , відповідальності , ініціативи.

План уроку виробничого навчання

на тему : «Оператори введення й виведення.»

Тема уроку: Оператори введення й виведення.

Мета уроку

  • навчальна :сформувати знання, уміння та навички з виконання основних прийомів введення і виведення.

  • виховна : виховувати повагу до своєї та чужої праці , інтерес до предмету , що вивчається .

  • розвиваюча : закріпити і раціонально організувати свою діяльність.

Оснащення уроку : персональний комп’ютер , інструкційна карта , тестові задання , карки- завдання , мультимедійний проектор .

Тип уроку: формування та засвоєння вмінь та навичок.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- Доповідь чергового про готовність учнів та майстерні до уроку

- Перевірка наявності спецодягу відповідно до правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічним вимогам .

1. Вступний інструктаж.

- повідомлення теми і мети уроку ;

- актуалізація знань учнів з уроку теоретичного навчання і попереднього уроку виробничого навчання ;

- інструктаж з безпеки праці відповідно до теми програми ;

- пояснення нової теоретичної навчальної інформації :

* ознайомлення учнів з матеріалами , інструментами і приладами , вперше будуть застосовуватися на уроці , та з правилами техніки безпеки при роботі з ними ;

* пояснення та показ способів раціональної організації робочих місць учнів при виконанні завдань ;

* демонстрація нових операцій і трудової діяльності ;

* вивчення інструкційно-технологічної документації ;

* інформація про типові помилки та способи їх попередження.

- опитування учнів та пробне виконання ними нових прийомів роботи з метою перевірки засвоєння матеріалу вступного інструктажу та правил техніки ;

- відповіді на запитання учнів .

II. Викладання нового матеріалу.

ОПЕРАТОРИ ВВЕДЕННЯ Й ВИВЕДЕННЯ.

Розглянемо організацію введення і висновку даних з термінального пристрою. Тер­мі­наль­ний пристрій – це пристрій, з яким працює користувач, звичайно це екран (дисп­лей) і клавіатура.

Для введення і висновку даних використовуються стандартні процедури введення і вис­нов­ку Read і Write, що оперують стандартними послідовними файлами INPUT и OUTPUT.

Ці файли розбиваються на рядки змінної довжини, відокремлювані один від одного ознакою кінця рядка. Кінець рядка задається натисканням клавіші ENTER.

Для уведення вихідних даних використовуються оператори процедур уведення:

Read(A1,A2,...AK);

ReadLn(A1,A2,...AK);

ReadLn;

Перший з них реалізує читання K значень вихідних даних і присвоювання цих значень змінним А1, А2, ..., АK. Другий оператор реалізує читання K значень вихідний даних, пропуск інших значень до початку наступного рядка, присвоювання значень змінних А1, А2, ..., АК. Третій оператор реалізує пропуск рядка вихідних даних.

При введенні вихідних даних відбувається перетворення із зовнішньої форми пред­став­­лення у внутрішнім, обумовленим типом змінних. Змінні, що утворюють список введен­ня, можуть належати або до цілого, або до дійсного, або до символьного типам. Читан­ня вихід­них даних логічного типу в мові ПАСКАЛЬ неприпустимо.

Оператори введення при читанні значень змінних цілого і дійсного типу пропускає про­біли, що передують числу. У той же час ці оператори не пропускають пробілів, що пере­дують значенням символьних змінних, тому що пробіли є рівноправними символами рядків. Приклад запису операторів введення:

Var rV, rS: Real;

iW, iJ: Integer;

chC, chD: Char;

................

Read(rV, rS, iW, iJ);

Read(chC, chD);

Значення вихідних даних можуть відокремлюватися один від одного пробілами і натисканням клавіш табуляції і Enter.

Для виведення результатів роботи програми на екран використовуються оператори:

Write(A1,A2,...AK);

WriteLn(A1,A2,...AK);

WriteLn;

Перший з цих операторів реалізує виведення значень змінних А1, А2,...,АК у рядок екрана. Другий оператор реалізує виведення значень змінних А1,А2, ..., АК і перехід до початку наступної рядка. Третій оператор реалізує пропуск рядка і перехід до початку наступної рядка.

Змінні, у списоку виведення, можуть відноситись до цілого, дійсного, символьному чи булевого типу. У якості елемента списку виведення крім імен змінних можуть використо­вува­тися вирази і рядки. Виведення кожного значення в рядок екрана відбувається відпо­від­но із шириною поля виведення, обумовленою конкретною реалізацією мови.

Форма представлення значень у полі виведення відповідає типу змінних і виразів: величини цілого типу виводяться як цілі десяткові числа, дійсного типу – як дійсні десяткові числа з десятковим порядком, символьного типу і рядка – у виді символів, логіч­но­го типу – у виді логічних констант TRUE і FALSE.

Оператор висновку дозволяє задати ширину полючи висновку для кожного елемента списку висновку. У цьому випадку елемент списку висновку має вид А:K, де А – вираз чи рядок, K – вираз або константа цілого типу.

Якщо виведене значення займає в поле виведення менше позицій, чим ДО, то перед цим значенням розташовуються пробіли. Якщо виведене значення не міститься в ширині поля K, то для цього значення буде відведена необхідна кількість позицій. Для величин дійсного типу елемент списку виведення може мати вид А:K:М, де А – змінна чи вираз дійсного типу, K – ширина поля виведення, М - число цифр дробової частини виведеного значення. K і М – цілого типу. У цьому випадку дійсні значення виводяться у формі десяткового числа з фіксованою крапкою.

Приклад запису операторів виведення:

. . . . . . . . . . . .

var rA, rB: Real; iP,iQ:Integer;

bR, bS: Boolean; chT, chV, chU, chW: Char;

. . . . . . . . . . . .

WriteLn(rA, rB:10:2);

WriteLn(iP, iQ:8);

WriteLn(bR, bS:8);

WriteLn(chT, chV, chU, chW);

2 . Поточний інструктаж

  • перевірка організації робочих місць учнів та додержання ними правил техніки безпеки ;

  • перевірка правильності виконання учнями нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт ;

  • перевірка умінь користуватися кресленями , інструкційними та технологічними картами ;

  • перевірка прийомів користування інструментами та обладнанням ;

  • перевірити виконання самоконтролю ;

  • надання допомоги учням ;

  • перевірка ходу виконання виконання робіт ;

  • перевірка якості роботи учнів та виконання ними норм часу ;

  • прийом та оцінка робіт .

ІІІ. Закріплення нового матеріалу.

1. Як вивести дані на екран?

2. Як ввести дані?

3. Заключний інструктаж

- повідомити учням про досягнення мети уроку ;

- вказати на типові помилки та дефекти , які були допущені учнями при виконанні завдання ;

- аналіз додержання учнями правил техніки безпеки , організації праці та робочих місць , використання робочого часу ;

- продемонструвати кращі роботи ;

- повідомити оцінки ;

- оголосити домашне завдання .

IV. Домашнє завдання.

Вивчити конспект.

 

Критерії оцінювання знань за 12-бальною шкалою.

І. Початковий рівень

     1. Учень володіє навчальним матеріалом на рівні елементарного розпізнавання і відтворення окремих фактів, елементів, об'єктів, що позначаються учнем окремими словами чи реченнями.

     2. Учень володіє матеріалом на елементарному рівні засвоєння, викладає його уривчастими реченнями, виявляє здатність викласти думку на елементарному рівні.

     3. Учень володіє матеріалом на рівні окремих фрагментів, що становлять незначну частину навчального матеріалу.

ІІ. Середній рівень

    4. Учень володіє матеріалом на початковому рівні, значну частину матеріалу відтворює на репродуктивному рівні.

    5. Учень володіє матеріалом на рівні, вищому за початковий, здатний за допомогою вчителя логічно відтворити значну його частину.

    6. Учень може відтворити значну частину теоретичного матеріалу, виявляє знання і розуміння основних положень, за допомогою вчителя може аналізувати навчальний матеріал, порівнювати та робити висновки, виправляти допущені помилки.

ІІІ. Достатній рівень

     7. Учень здатний застосовувати вивчений матеріал на рівні стандартних ситуацій, частково контролювати власні навчальні дії, наводити окремі власні приклали на підтвердження певних тверджень.

    8. Учень вміє порівнювати, узагальнювати, систематизувати інформацію під керівництвом учителя, в цілому самостійно застосовувати її на практиці, контролювати власну діяльність, виправляти помилки і добирати аргумент па підтвердження певних думок під керівництвом вчителя.

    9. Учень вільно (самостійно) володіє вивченим обсягом матеріалу, в тому числі і застосовує його на практиці; вільно розв'язує задачі в стандартних ситуаціях, самостійно виправляє допущені помилки, добирає переконливі аргументи на підтвердження вивчено матеріалу.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]