Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Laboratorna Linux.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
20.08.2019
Размер:
169.98 Кб
Скачать

Фа́йлова систе́ма — спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Також цим поняттям позначають сукупність файлів та директорій, які розміщуються на логічному або фізичному пристрої.

Cтворення файлової системи відбувається в процесі форматування.

В залежності від організації файлів на носії даних, файлові системи можуть поділятись на:

 • ієрархічні файлові системи - дозволяють розміщувати файли в каталоги;

 • пласкі файлові системи - не використовують каталогів;

 • кластерні файлові системи - дозволяють розподіляти файли між кількома однотипними фізичними пристроями однієї машини;

 • мережеві файлові системи - забезпечують механізми доступу до файлів однієї машини з інших машин мережі;

 • розподілені файлові системи - забезпечують зберігання файлів шляхом їх розподілу між кількома машинами мережі.

Ext2

ext2 або 2-га розширена файлова система — файлова система для ядра Linux. Розроблена Rémy Card'ом як заміна для extended file system. Вона достатньо швидка для того, щоб служити еталоном в тестах продуктивності файлових систем. Вона не є журнальованою файловою системою, і це її основний недолік. Розвитком ext2 стала журнальована файлова система ext3, повністю сумісна з ext2.

[Ред.]Історія

На зорі розвитку Linux використовувала файлову систему Minix. Ця файлова система була досить стабільною, однак була 16-розрядною і як наслідок мала жорсткі обмеження в 64-Мегабайтах на розділ. Також було обмеження довжини імені файлу: воно складало 14 символів. Ці і не тільки обмеження призвели до появи в липні 1992 року «розширеної файлової системи» (extended file system), що вирішувала 2 основні проблеми Minix. Нова файлова система розширила обмеження на розмір файлу до 2 гігабайт і встановила максимальну довжину імені файлу в 255 символів. Однак вона все одно мала проблеми: не було підтримки роздільного доступу, тимчасових міток модифікації даних.

Розв'язком усіх проблем стала нова файлова система, розроблена в лютому 1993 року. В ext2 були одразу реалізовані відповідні стандарту POSIX списки контролю доступу ACL і розширені атрибути файлів.

ext3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Перейти до: навігація, пошук

ext3 або 3-я розширена файлова системажурнальована файлова система, що використовується в операційних системах на ядрі Linux, є файловою системої за замовчуванням у багатьох дистрибутивах. Базується на ФС ext2.

Файлова система ext3 може підтримувати файли розміром до 1 ТБ.

[Ред.] Недоліки

 • більш низька швидкість роботи у порівнянні з ext2

JFS — журнальована файлова система (англ. Journaling File System)

Спочатку JFS була розроблена корпорацією IBM для операційної системи AIX. Наступна версія JFS була розроблена IBM для ОС Warp Server4.5 for e-Business (Aurora). Пізніше вона була перенесена в IBM AIX та Linux. Мета розробників була забезпечити високу продуктивність, надійність та маштабованність для багатопроцесорних комп'ютерів. На момент вихода в світ JFS була найпродуктивнішою із всіх існуючих файлових систем. У наш час зберігає за собою одне із лідируючих місць по цьому показнику.

ReiserFs

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

 [сховати

 • 1 Загальна інформація

 • 2 Особливості

 • 3 Недоліки

 • 4 Посилання

[Ред.] Загальна інформація

ReiserFS — журнальована файлова система, розроблена спеціально для Linux компанією «Namesys» під керівництвом Ганса Рейзера (Hans Reiser). Зазвичай під словом ReiserFS розуміють третю версію (остання — 3.6.21), а четверту називають Reiser4.

В даний час ReiserFS підтримується тільки під GNU / Linux, але в майбутньому може бути перенесена на інші платформи. З'явившись в Linux версії 2.4.1, вона стала першою журнальованою ФС, включеною в ядро.

ReiserFS — стандартна ФС для дистрибутивів Archlinux, Slackware, SuSE, Xandros, Yoper, Linspire та Kurumin Linux.

В цей час розробка Reiser3 припинена.

[Ред.] Особливості

 • Можливість упаковки декількох невеликих файлів в один блок (т. зв. Англ. Tail packing — «упаковка хвостів»), щоб уникнути фрагментації і втрати дискового простору. Через сильні втрати продуктивності Namesys рекомендує відключити цю можливість на чутливих до ресурсів машинах.

 • Журналювання тільки метаданих.

 • Можливість зміни розміру файлової системи «на льоту».

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]