Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
sleptsov.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
19.08.2019
Размер:
137.22 Кб
Скачать

Висновки до теоретичного розділу

Отже, у тій кризовій екологічній ситуації, в якій перебуває наша країна (та й світ у ціло­му), школа не має морального права ви­ховувати споживацьке ставлення до природи. «Розру­ха не в навколишньому світі, розруха в головах!» — говорив відомий літературний персонаж — професор Преображенський (М.Булгаков, «Собаче серце»). Од­нак більшістю людей екологічна криза уявляється, як щось зовнішнє по відношенню до людини, а не по­роджене нею самою. Духовний чорнобиль породив Чорнобиль екологічний. І вирішення екологічних проблем — це насамперед зміна свідомості.

Екологічна свідомість, — це сукупність уявлень (як індивідуальних, так і групових) про взаємозв'язки у системі «людина — природа» і в самій природі, існу­ючого ставлення до природи, а також відповідних стратегій і технологій взаємодії з нею.

2. ПРАКТИЧНИЙ РОЗДІЛ. Виховний захід для учнів ПТНЗ по темі «Природа наш дім»

Тема: «Природа наш дім»

Мета: виховання відповідальності за природу як національну і загальнолюдську цінність, основу життя на землі, господарські, гуманні принципи природокористування.

Форма групова

Метод формування свідомості, переконання

Засоби слово вчителя, плакат

Хід заходу

План

І Підготовча частина

1.Робота з підготовки приміщення.

- знайти необхідне приміщення.

- здійснити генеральне прибирання.

- з`ясувати чи вільне приміщення в назначений час.

2.Підготовка необхідного обладнання.

- перевірка справності аудіо систем

-перевірка освітлення

ІІ Основна частина.

1.План проведення заходу

1.1 Вступне слово вчителя.

1.2 Основна частина

1.3 Заключна частина.

Сценарій проведення заходу

    1. Вступне слово вчителя

Вихователь: Любі друзі! Шановні гості! Ми раді бачити вас сьогодні на нашому заході.

1.2 Основна частина

Голос: вас вітає театр «Екологічна варта» і дарує вам виставу «Вже не Файна Юкрайна».

Йшов 2060 рік, наша Файна Україна як і вся планета Земля докорінно змінила свій вигляд: промислове забруднення осягло величезних масштабів, вже не можна побачити квітучих парків, купатися в річці, милуватися красою матінки природи.

(Муз. Заставка – Небезпечна зона!)

Учень:

Дим із труб. С сказати чесно,

Тут темно вдень, не тільки ніччю.

Тут чорно все – і вись небесна,

І людські зболені обличчя.

Учениця:

І тільки степ, і тільки спека, спека,

І озерявин проблиски скупі.

І той у небі зморений лелека,

І те гніздо лелече на стовпі.

Учень: але раніше все ж було по інакшому, пам’ятаєш як описували природу нашої нене України наші письменники… а що зараз залишилось.

Учениця: так-так чому наші пращури жили лише для себе, чому вони не залишили цей скарб для інших? Жаль що не можна нічого вже зробити?

Учень: а чому, давай спробуємо? В нас в селі живе дід Відун, кажуть він найкращий знахар, можливо він нам допоможе в цьому, ходімо до нього.

Учениця: пішли, не можна втрачати час.

Сцена 2. Дім Діда Відуна.

Голос:

Акація стара біля воріт

Не цвіте у котре рясно і пахуче

А на порозі сивий, сивий дід

Дітям, про щось розповідав співуче

Дід: так оце добавити сюди буде файно. Так ще трошки цього зіллячка…

Учні: Слава Україні!

Дід: Героям слава! Кажіть чого прийшли до діда. Якщо щось болить не зможу я вже нічим до помогти.

Учень: це чому?

Дід: от халепа, нічого не розуміють. Я ж всі сили брав від природи, збирав лікарські рослини, корні там всякі, а зараз що не має природи, заводи забруднили Землю, Холера б взяла б тих підприємців які економлять на очисних спорудах. Так якщо болить серце візьми таблетку, випий й не буде в тебе воно більше боліти. Печінка буде боліти – від тієї клятої хімії.

Учениця: діду так ми до тебе прийшли щоб ти допоміг нам природу врятувати. Допоможи нам.

Дід: пізно вже, це потрібно було робити років 50 тому. А зараз будемо в скафандрах ходити, їсти одну хімію, й милуватися фотокартками з минулого.

Учень: а ти не знаєш чому раніше ніхто про це не думав, чому не піклувався природою.

Дід: чому не піклувався, створювалися там всякі агітбригади, проводили пропаганди, але те покоління цікавилося зовсім іншим. Одним словом поганий був піар-менеджер у цих агітбригад.

Учениця:. І що не вже все втрачено(починає нити)

Дід: ану цить. Цить я кому сказав! Добре раз ви хочете допомогти, потрібно повернутися в минуле і підказати цим екологам як краще в діяти. Є в мене ще трішки зілля, випийте його. Й повернетесь в минуле. Тільки но я з вами, якщо вас не вийде то хоч назбираю, трошки кропиви, лопушків, а то в мене все закінчилось.

Голос. 2010 рік виступ екологічної агітбригади.

!!!! Муз заставка (виход)

Виходять 4 еколога.

1-й Ми – юні екологи Нововоронцовки!

2-й Ми любимо свій рідний край.

3-й Ми постійно дбаємо про зелені насадження місцевого парку!

1-й Ми хочемо дихати чистим повітрям!

3-й Ми прагнемо зберегти природу ставків!

Всі разом – ми друзі твої, Природо!

1-й Пам’ятай квіти у природі виглядають набагато красивіше, ніж у букеті, який швидко зів’яне!

2-й Відпочиваючи в лузі чи в лісі, не залишай за собою сміття!

3-й не ламай гілля дерев!

1- й Утримуйся від розпалювання вогнищ!

Всі разом - право на життя мають всі!

З’являється дід з учнями.

Учениця: ось вони! Юні екологи які намагаються врятувати Землю.

1-й так ми представляємо екологічний театр Нововоронцовського районного центру дитячої творчості. А ви хто такі? І чому так дивно вдягнуті.

Учень: ми прилетіли з майбутнього в якому не можна виходити на подвір’я без масок, де не можна зустріти квітучих лугів, а вода в річці – отрута.

Дід: ви звісно молодці що намагаєтесь врятувати, але ж екологічні проблеми – це які? Глобальні! Тобто стосуються всього людства. І ваші слова потрібно до нести до кожної людини. Потрібно розміщати вашу агітацію на телебаченні, в Інтернеті, а не лише проводити вечори в школі. В мене був номер одного журналіста. Зараз я з ним домовлюсь виступите по телебаченню. Хай вас усі почують. А нам потрібно повертатись. Ми на вас покладаємось. Пам’ятайте те яким буде майбутнє планети залежить від ваших дій сьогодні. Ну все швидко на телебачення пішли вас там вже чекають.

!!!! (Муз заставка «Время»)

Ведучі новин:

1.й Добрий вечір! В ефірі телевізійне шоу…

2.й Стоп!

1. Чому ти мене зупиняєш?

2. Зупиняю? Я тобі допомагаю!

1. гарна допомога! Починаєш кричати Стоп. Я аж слова забув.

2. За те я знаю «Стоп» це

1. знову Стоп!

2. Да саме Стоп! Це назва нашого сьогоднішнього ток-шоу!

1. більше нагадує правила дорожнього руху.

2. Шкода, але порушників закону про охорону природи набагато більше, ніж порушників на автошляхах. І саме цій темі присвячена наш сьогоднішній ефір.

1. а в нас на прямому зв’язку наш спеціальний кореспондент Інокентій Бест!

Інокентій: студія, студія я зараз беру інтерв’ю у лідера одного з екологічних театрів. Дар’ї. отже Дашо скажи чому саме ви вирішили займатися такою скажемо так ні ким не зацікавленою справою.

Даша: я представляю «Екологічну варту» метою якої є преш за все привернути увагу громадськості до проблем забруднення навколишнього середовища, виховання освіченої молоді яка переймалася не лише власними а й загальнолюдськими проблемами.

Інокентій: я вас зрозумів. А яким чином ви це робите?

Даша: ми проводимо тематичні вечори в початковій та середній школі, організовуємо виставку малюнків, готуємо стінгазети, пишемо вірші.

Інокентій:ну ви своїм виступом прямо розчулили, і до нас вже надходять листи. Пише нам Антон, він присвятив наступний вірш:

Ви рано встаньте, сонце в небі стріньте,

Ним замилуйтесь, серце задрижить.

Якщо ще так чарує вас довкілля,

То я вважаю: варто в світі жить!

Сприймайте світ широкою душею,

Про те байдуже час собі летить.

Якщо вогонь у тілі ще тепліє,

То знайте, люди: варто в світі жить!

Інокентій: Толик зняв? Сподіваюсь після виходу в ефір нашого репортажу у вас буде більше однодумців, я дякую Даші. Хочу попрохати всіх не гадити на вулиці, прибирати за собою сміття і не прати брудну білизну в річках! Студія!

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]