
- •Хід уроку
- •Робота над помилками.
- •Виконання аналогічних завдань.
- •IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- •V. Робота над вивченням нового матеріалу.
- •Відгадування загадки (вправа 77). Вправа 77
- •Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78
- •Закріплення вивченого матеріалу.
- •Вправа 81
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіi. Домашня робота.
- •Хід уроку
- •Розповідь про Олену Пчілку. (Демонстрування портрета поетеси). Олена пчілка
- •Фронтальне опитування.
- •Словниковий диктант (за вправою 93).
- •Виконання аналогічних завдань.
- •Вправа 77
- •Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78
- •Закріплення вивченого матеріалу.
- •Вправа 81
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіi. Домашня робота.
VI. Підсумок уроку.
– У чому ж полягає різниця між звуком і буквою? (Звуки ми вимовляємо і чуємо, букви – пишемо й бачимо).
– Щоб не плутати значення слів через один спотворений звук, що треба робити? (Треба чітко вимовляти всі звуки у слові, щоб не спотворювати його значення).
Vіi. Домашня робота.
Вправа 83.
До доступу допустив
Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна
Викладач-методист____________
Дата 22. 02. 2012
Конспект залікового уроку з
української мови
проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2
Тема уроку: Позначення буквами я, ю, є, ї двох звуків. Перенос слів з буквосполученням йо. (Вправи 93 - 98).
Мета. Закріпити і поглибити знання учнів про букви я, ю, є, ї, які на письмі можуть позначати по два звуки. Допомогти усвідомити і запам’ятати, що буква ї завжди позначає два звуки. Вивчити і закріпити на прикладах правило переносу буквосполучення йо. Виховувати любов до Вітчизни.
Обладнання. Портрет або фотографія Олени Пчілки, малюнок риби-їжака, таблиця «Пиши красиво і правильно»; алфавіт.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Розповідь про Олену Пчілку. (Демонстрування портрета поетеси). Олена пчілка
Олена Пчілка – поетеса, мати Лесі Українки.
Народилася 1849 року в Гадячі на Полтавщині. Закінчила Київський інститут шляхетних дівчат. Друкувати свої твори почала у 80-роках. Була редактором - видавцем журналу " Рідний край" та додатку до нього " Молода Україна". З 1921 року постійно жила й працювала в Києві. Померла 4-го жовтня 1930 року.
Відомі її твори : збірка " Думки-мережанки", поеми - " Козачка Олена ", в якій створено образ дівчини-патріотки, " Едіта ", на Біблійних мотивах, п’єси " Світова річ", " Злочинниця " та інші. Повісті й оповідання зібрані за життя у 3-х томах.
Фронтальне опитування.
– Назвіть перший звук у слові Олена. (О).
– Якими звуками закінчуються слова Олена Пчілка? ([а]).
– Що спільного у цих двох звуків? (Це голосні звуки).
– Які ще голосні звуки ви знаєте?
– Якими буквами можуть позначатись голосні звуки на письмі? (10 букв, учні називають їх).
– А сьогодні ми працюватимемо зі словами, у яких букви я, ю, є, ї, позначають по 2 звуки.
ІІ. Робота над новим матеріалом.
Словниковий диктант (за вправою 93).
Виконання аналогічних завдань.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Хвилинка чистопису.
Аз буки альфа віта а бе
Запишіть зразки і прочитайте склади.
Які слова нагадують вони (Азбука, алфавіт, абетка).
Що означають ці слова? (Сталий порядок розташування усіх літер певної мови).
Розкажіть український алфавіт.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
– Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українським алфавітом. Пригадаємо все те, що знаємо про нього з першого класу. Також вчитимемося складати звукові моделі слів, проводити звуко-буквенний аналіз.
V. Робота над вивченням нового матеріалу.
Відгадування загадки (вправа 77).