 
        
        - •Хід уроку
- •Робота над помилками.
- •Виконання аналогічних завдань.
- •IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- •V. Робота над вивченням нового матеріалу.
- •Відгадування загадки (вправа 77). Вправа 77
- •Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78
- •Закріплення вивченого матеріалу.
- •Вправа 81
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіi. Домашня робота.
- •Хід уроку
- •Розповідь про Олену Пчілку. (Демонстрування портрета поетеси). Олена пчілка
- •Фронтальне опитування.
- •Словниковий диктант (за вправою 93).
- •Виконання аналогічних завдань.
- •Вправа 77
- •Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78
- •Закріплення вивченого матеріалу.
- •Вправа 81
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіi. Домашня робота.
До доступу допустив
Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна
Викладач-методист____________
Дата 15. 02. 2012
Конспект залікового уроку з
української мови
проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2
Тема уроку: Звуки і букви. Алфавіт. Складання речень.
Мета. Дати уявлення про роль звуків у розпізнаванні лексичного знання слів; розвивати вміння розрізняти звук і букву; поглиблювати знання учнів про звукобуквенний склад слів; виховувати чіткість у мовленні, акуратність.
Обладнання. Орфографічний словник (для кожного учня); таблиця «Пиши красиво і правильно»; алфавіт.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Аналіз перевірної роботи за темою «Корінь слова. Спільнокореневі слова».
- Робота над помилками.
- Виконання аналогічних завдань.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Хвилинка чистопису.
Аз буки альфа віта а бе
- Запишіть зразки і прочитайте склади. 
- Які слова нагадують вони (Азбука, алфавіт, абетка). 
 
 
 
- Що означають ці слова? (Сталий порядок розташування усіх літер певної мови). 
- Розкажіть український алфавіт. 
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
– Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українським алфавітом. Пригадаємо все те, що знаємо про нього з першого класу. Також вчитимемося складати звукові моделі слів, проводити звуко-буквенний аналіз.
V. Робота над вивченням нового матеріалу.
- Відгадування загадки (вправа 77). Вправа 77
1. Відгадайте загадку.
З к дерева захищає
І на них вона завжди.
З н звірятко заховає,
Коли треба, від біди. (Кора - нора)
 
 
2. Із яких звуків складається слова відгадки? Які звуки в них однакові, а які розрізняють значення слів?
– Перше слово складається із таких звуків – відгадка? ([к], [о], [р], [а]).
- А друге – ([н], [о], [р], [а]). 
- Звуки в них однакові – ([о], [р], [а]). 
- Розрізняються значення слів – ([к], – [н]). 
- Який висновок можна зробити? (Спотворювати звуки у словах не можна). 
- Дійсно, кожний звук у слові має своє важливе значення. Тому їх треба вимовляти чітко й правильно, бо, спотворивши навіть один звук у слові, ви вимовите слово з іншим значенням. А це зашкодить розумінню тієї інформації, яку ви хочете передати. 
- Наведіть приклади слів, схожих за звуковим складом. (Гриб – грип, зуб – суп, гора – кора – нора – пора, гілка – білка, піч – ніч – річ, кіски - кізки). 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78
Линок, луг, кран, буря, буква, база.
– Прочитайте слова вголос.
- Додайте один звук на початку або в кінці слова, щоб утворилося слово з іншим значенням. (Линок – млинок, луг – плуг, кран – екран, буря – буряк, буква – буквар, база - юазар). 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- Запишіть слова парами. Підкресліть букву, за якою розрізняються значення слів у парі. 
- Чим розрізняються слова у парі під час вимови? (Звуками). 
- А на письмі? (Буквами). 
- Закріплення вивченого матеріалу.
Коментоване письмо (вправа 81).
Вправа 81
Курча, рис, кури.
Зразок. Курча – круча.
– Прочитайте речення.
– Вимовте звуки кожного слова, а потім, переставивши їх, утворіть інще слово. (Курча – круча, рис- сир, кури - руки).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Запишіть утворені слова за алфавітом. (Круча, кури, курча, рис, руки, сир).
– Складіть з одним зі слів речення і запишіть його. (Кури на подвір’ї дзьобали зерно).
