Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

Синичка

Узимку до вікна прилетіла синичка. Синичка змерзла і шукала затишку. Діти відчинили синичці кватирку. Синичка влетіла в хату. Діти годували синичку.

2 група

Поєднати фразеологізми з їх значенням.

Купити кота в мішку дуже мало

Кіт наплакав бути досвідченим

З’їсти собаку придбати щось, не знаючи суті

3 група

Продовжити віршовані рядки.

Пішов котик у (лісок)

Знайшов котик поясок.

За люлечку прив’язав

Та дитину ( погойдав)

4 група

Вивчити скоромовки.

Всім подобається це куце цуценя.

Для мишки немає звіра страшнішого від кішки.

4.6. Звіт про роботу в групах

5. Підсумок уроку

  • Прочитайте вислів: «Ти назавжди відповідальний за всіх, кого приручив»

(Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»)

  • Як ви його розумієте?

Урок 4

Тема. Дружба – найдорожчий скарб. Робота над деформованим текстом.

Мета: повторити з учнями будову тексту, вчити складові частини тексту викладати у правильній послідовності, вправляти у висловлюванні власної думки про міжособистісні стосунки; формувати уявлення про дружбу; виховувати чуйне ставлення один до одного.

Обладнання: сигнальні картки зеленого та червоного кольорів, конверти з частинами прислів’їв, план розповіді, музичний запис пісні «Справжній друг» (музика В. Савельєва, слова М. Пляцковського.)

Хід уроку

1. Організація класу до уроку. Мотивація навчальної діяльності

  • Продовжити прислів’я: «Добре там жити, де вміють ( дружити)».

  • А що таке дружба?

  • «Сучасний тлумачний словник української мови» містить таке пояснення значення цього слова:

«Дружба – це стосунки, відносини, в основі яких полягає взаємна прихильність, довіра, відданість, духовна близькість тощо.»

2. Повідомлення теми і завдань уроку

2.1. Бесіда

  • Можливо, для декого з вас це визначення надто складне, тому нашим завданням буде розкрити суть цього поняття на прикладах текстів, художніх творів, власного життя. Тема сьогоднішнього уроку: «Дружба – найдорожчий скарб». Ми будемо вчитися помічати і усувати недоліки в тексті.

  • Чи добре мати друзів?

  • Хто з вас не має друга, подруги?

  • Як потрібно ставитись до друзів?

2.2. Розгляд і обговорення життєвої ситуації

Марійка й Оленка – подруги. Вони сидять за однією партою. Марійка дуже часто списує в Оленки домашні завдання з математики.

  • Чи допомагає таким чином Оленка в навчанні Марійці?

(Краще б Оленка пояснила подрузі, як правильно розв’язувати завдання.)

2.3. Складання розповіді за опорною схемою

- Хто бажає розказати про друга чи подругу, користуючись планом та підказками:

Мого друга (подругу) звати…

Ми з ним у вільний від уроків час…,…,….

Я його поважаю за…,…,….,

Я щасливий, що маю такого друга (подругу)

3. Опрацювання нового матеріалу

3.1. Робота над деформованим текстом

  • З яких частин складається текст?

  • Прочитайте речення. Розмістіть їх в такому порядку, щоб утворився текст. До тексту доберіть заголовок. Виправлений текст запишіть у зошити..

Вона захоплюється вишивкою. У мене є подруга Оксана. Добре мати таких хороших друзів. Оксана і мене навчила вишивати хрестиком.

(Учень читає виправлений текст, нумерує речення. Діти добирають заголовок, виправлений текст самостійно записують у зошити.)