Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

4. Підсумок уроку

4.1. Хвилинка-цікавинка

Зайців несправедливо називають боягузами. Вони сміливо захищають малят від небезпеки. Мисливці спостерігали, як біжать зайці на допомогу зайченяті, почувши його крик. Пасажири на станції були свідками незвичайної битви: над галявиною літав шуліка, намагаючись схопити зайчатко, що причаїлося в траві. А дорослий заєць підстрибував і бив розбишаку передніми лапами. Один раз так ударив, що шуліка здійнявся і полетів геть.

4.2. Бесіда

- Яку тему ми сьогодні обговорювали?

- Хто може уявити себе звірятком і коротко розказати, як він готується до зими.

- Звірятка дякують, що ви на уроці підняли таку важливу проблему і запросили їх на урок. Їм було дуже цікаво. А вам?

Урок 7 (варіант і)

Тема. За вікном летить сніжок. Складання речень з використанням допоміжного матеріалу.

Мета: вчити школярів зв’язно та послідовно висловлювати свої думки на основі власних спостережень, складати речення з використанням допоміжного матеріалу, збагачувати словниковий запас; розвивати образне мовлення, творчість, фантазію; виховувати спостережливість, любов до природи.

Обладнання: запис твору П.І. Чайковського “Пори року”, ілюстрації.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Психологічний настрій учнів на урок

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Звучить вальс.

  • Сідайте зручненько, я запрошую вас у подорож. А куди ми помандруємо, вам підкаже загадка.

Чудо-сани прилетіли, скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця – білокоса, білолиця.

Рукавом махає, сріблом все вкриває. /Зима/

Діти разом з учителем під пісню вітру (імітують завивання вітру) рухаються по колу, а потім сідають на місця.

    1. Бесіда.

– Як називаються зимові місяці?

  • Чому вони мають таку назву?

3.4. Підготовлені учні читають вірші про місяці.

А місяць грудень на радість людям

сніжком присипле замерзле груддя

(М. Підгірянка)

З нових ялинкових прикрас

В нас січень починається.

Січе сніжок, скрипить саньми,

Та ми його не лаємо –

Самі ж володаря зими

Ми січнем називаємо.

  • З чого починається січень?

  • За що ви любите січень?

Хоч він “лютий” - та дарма –

Він все одно хороший, друзі.

І ним кінчається зима,

І квітнуть кошики у лузі.

(М. Познанська)

4. Послухайте уривок з вірша М.Т.Рильського і спробуйте визначити тему уроку:

Білі мухи налетіли,

Все подвір’я стало біле.

Не злічити білих мух,

Що летять, неначе пух.

4.1. Повідомлення теми і мети уроку

Наш урок – це урок творчості, натхненності, добра і радості.

4.2. Знайомство із завданнями уроку

1. Загадкова стежина.

2. “Дощ” компліментів сніжинкам.

3. Колективне складання речень

Фізкультхвилинка

  1. Робота в групах.

  2. Презентація роботи

  3. Підсумок.

4.4. Вправа “Очікування”

Падають сніжинки на землю. Тихо лягають на поле, на ліс, на дорогу. Я прислухаюсь до тихого снігопаду і чую дзвін. Заметіль розсипала сніжинки і в нашому класі. Прислухайтесь до них і вони підкажуть вам, що ви “очікуєте” від сьогоднішнього уроку. Пам’ятайте, що починати треба зі слів: “я очікую”.

- В пору снігопаду я також впіймала ось таку сніжинку, дивну і казкову. Вона не тільки доповнює ваші відповіді, але й підказує мені, що очікую я:

  • ви будете правильно, точно і красиво висловлювати свої думки, фантазувати й уявляти;

  • ваше мовлення збагатиться образними словами й висловами;

  • будете злагоджено працювати у групах, де вам буде комфортно.