Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

Урок 12 (варіант іі)

Тема. Перші весняні квіти. Складання опису предмета.

Мета: вчити дітей спостерігати за предметами, явищами; відчувати прекрасне, активізувати словник учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: ілюстрації перших весняних квітів, «словникова скарбничка»

Хід уроку

1. Організація класу до уроку. Актуалізація знань учнів

1.1. Відгадування загадки

Вона прокинулась, умилась,

Зітхнула теплим паром,

Відразу квітами укрилась

Й травички ніжним шаром.

(Земля весною)

1.2. Фронтальна бесіда

- Які ознаки весни ви помітили в природі?

(Весною пробуджується земля і вибухає різнокольоровими барвами. Трави, квіти чарівними килимами покривають степи, узлісся, схили гір. Разом з природою оновлюється душа і ніжним трепетом відгукується на зміни в навколишньому світі.)

- Чи можна весну вважати художницею? Чому?

- Які фарби найчастіше використовує веснонька?

- А чи бажаєте ви себе спробувати в ролі художників?

- Як ви гадаєте, що у нас слугуватиме фарбами?

- Правильно, слова.

- Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, що саме ми будемо малювати.

1.3. Відгадування загадок

Він миленький, він біленький,

Має ніженьку тоненьку.

З ним легенько вітер грає,

Все гойдає, розмовляє

Сповіщає рідний край:

  • Гей, весна прийшла! Стрічай!

( Підсніжник)

Я – перша квіточка весни,

Я – пролісковий цвіт.

Я пережив зимові сни

І знов родивсь на світ.

У мене очі голубі -

Такі, як неба синь.

Росту між кленів, між дубів,

Люблю і сонце й тінь.

(М. Познанська. Пролісок)

Фіолетова, рожева, біла, синя квітка ця,

А яка вона духмяна, ароматна, запашна.

( Фіалка)

А хто розбризкав схилами

Під гомінке цвірінь

Цю жовту цвіть на килими,

Цю золоту іскрінь?

Лист голий із росинками,

Холодний, а насподі -

Покритий волосинками

І теплий.

- Про яку квітку йдеться у вірші? Послухайте кінцівку:

То в народі

І стали мати – й-мачуха

Ці квіти називати:

Холодний верх - то «мачуха»,

А теплий спід – то «мати»

2. Оголошення теми і завдань уроку

  • Як назвати одним словом відгадки? (Квіти)

  • Це перші весняні квіти. Сьогодні ми навчимося описувати прекрасних вісників весни.

3. Опрацювання нового матеріалу

3.1. Демонстрація вчителем зразка опису

- Послухайте опис однієї з перших весняних квіточок - фіалки.

Ніжні фіолетового кольору квітки піднімаються на тоненьких стебельцях, наче прислухаються до весняних звуків лісу. Серединка квіточки схожа на крихітне очко, що вдивляється у лісову красу, а листки - на маленькі розгорнуті долоньки. За ніжну красу квітів, чарівний аромат фіалку дуже люблять люди.

(Н.Ф.Яришева.«Природа України»)

- А зараз ми спробуємо описати мати-й-мачуху і пролісок.

3.2. Гра «Сортувальники»

  • Я пропоную вам зіграти в гру «Сортувальники». Вам потрібно, користуючись словниковою скарбничкою, підібрати групу слів, які характеризують пролісок і другу групу, що описують мати-й-мачуху за планом:

  1. Яке стебло?

  2. Яка квітка?

  3. Які листочки?

Словникова скарбничка.

Стебло тоненьке.

Стебло потовщене, негладке;

Квітка схожа на блакитну зірочку, складається із шести пелюсток.

Квітка схожа на маленький золотистий вогник.

Листки видовжені, яскраво – зеленого кольору.

Листки знизу вкриті білим пухом, тепленькі і лагідні, як мамині руки, а зверху гладенькі, холодні.

Коли в лісі зацвітають ці дивовижні квіти, здається, ніби клаптики блакитного неба впали на землю.

Квітками і листям цієї рослини лікуються від кашлю.

3.3. Перевірка виконаного завдання. (Звіряють свої роботи з текстами, надрукованими на великих аркушах).