Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

5.3. Робота в групах

Для вас, “Чомучки”.

  • Чому так в народі кажуть: “Сидить осінь на горбочку, вишиває лісові сорочку”.

  • А чому восени листочки змінюють колір?

5.4. Слово “Інформаційному центру”

Зелений колір листю надає хлорофіл. Влітку хлорофілових зерен утворюється багато, а восени тепла і світла менше, тому і хлорофілу утворюється менше. Крім хлорофілу в листях є речовини жовті, червоні, жовто-гарячі.

  1. Підсумок. Інтерактивна вправа. Рефлексія.

  • Що стимулювало вашу творчість?

  • Що ви можете сказати про робочу обстановку на сьогоднішньому уроці?

  • Що ви б хотіли робити індивідуально, а що групою?

Урок 1 (варіант іі)

Тема. Жовте листячко летить, під ногами шелестить. Поширення речень образними словосполученнями.

Мета: вчити дітей поширювати речення образними словосполученнями, доречно вживати їх в усному та писемному мовленні, сприяти розвитку образного мислення учнів; розвивати спостережливість, уважність; виховувати любов до природи.

Обладнання: картина місцевого художника Олександра Гармидера «Осінь в Карпатах», листочки трьох кольорів, на яких написані завдання, конверти зі словами, диск із записом вальсу Доги.

Хід уроку

1. Організаційний момент. Актуалізація знань учнів

- У відповідності до пір року дібрати слова, які їх характеризують.

Осінь - (багряна)

Літо - (барвисте)

Весна - (це красуня в зеленім вбранні)

Зима - (синьо-біла, морозно-сріблиста)

Слова для довідок: це красуня в зеленім вбранні, багряна, синьо-біла, морозно-сріблиста, барвисте.

- Прочитайте вислів. Яка ваша улюблена пора року? Чому?

- Відгадайте загадку.

Жовте листячко летить, під ногами шелестить.

Сонце вже не припікає. Коли, діти, це буває? (Восени)

2. Оголошення теми уроку

Діти, ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку: «Жовте листячко летить, під ногами шелестить». Сьогодні ми намагатимемось наше мовлення збагатити новими виразами, словами. Будемо вчитися поширювати речення образними словосполученнями. А що таке образні словосполучення ви дізнаєтесь, якщо будете уважними і старанними на уроці.

3. Опрацювання нового матеріалу

3.1. Складання асоціативного куща

Дощ Листя

Осінь

Вітер Небо

3.2. Робота в парах. Гра «Сортувальники»

(На кожній парті конверт зі словами)

До слів-назв предметів дібрати відповідні ознаки.

Осінь (яка?) (барвиста, сумна, чарівна, золотокоса).

Небо (яке?) (заплакане, сумне, похмуре, чисте, ясне, блакитне).

Вітер (який?) (холодний, пустотливий, легенький, пронизливий, рвучкий).

Листя (яке?) (багряне, жовте, іржаве, сухе, золоте).

3.3. Перевірка завдання

(Звіряють свої роботи з написаними словосполученнями на дошці)

3.4. Спостереження за мовним явищем

- Про кого можна сказати, що він сумний, похмурий?

(Про хлопчика, у якого якісь негаразди)

- Коли ми кажемо, що небо сумне, похмуре?

(Коли воно вкрите хмарами)

- Отже, вислів «заплакане, сумне небо» - образний.

- Знайдіть і прочитайте образні вислови.

(Золотокоса, чарівна осінь; пустотливий вітер; іржаве, золоте листя)

- Чому листя називають золотим?

(Бо воно за кольором схоже на золото)