Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

3.2. Складання тексту – розповіді: «Турбота зігріває в холодну пору»

а) Читання початку тексту. Розгляд малюнка.

Настала зима. Випало багато снігу. Важко птахам знайти їжу.

- Про що має йти мова в основній частині, щоб розкрити тему твору?

  • Якою може бути кінцівка?

  • Продовжити текст вам допоможе малюнок.

б) Складання текстів усно (2-3 учні)

в) Запис тексту у зошит.

Другокласники вирішили допомогти пернатим.

Вони зробили годівничку і повісили на дерево. Насипали птахам різних зернят. До годівнички прилетіли пташки.

Діти дуже зраділи.

г) Перевірка написаного

3.3. Гра «Впіймай пташку»

  • Які пташки могли прилітати до годівниці: зимуючі чи перелітні?

  • Я називатиму птахів, якщо птах зимуючий, плескаєте в долоні.

Синичка, зозуля, сойка, соловейко, дятел, ворона, горобець, стриж, лелека, ластівка, снігур…

3.4. Поетична хвилинка. (Учень вивчив вірш заздалегідь)

Крихта хліба

З лісосмуг, де свищуть сніговиці,

Де не стало корму і тепла,

Перебрались лагідні синиці

У садки до нашого села.

В завірюху, ожеледь, морози

Стукають синиці у вікно,

З горобцями ділять на дорозі

Крихту хліба мерзлу і зерно.

Пригощав пташок я з годівниці

І почав нарешті відчувать,

Що для когось крихта – це дрібниця,

А для пташки – жить чи замерзать.

( Анатолій Качан)

4. Підсумок уроку

4.1. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Хто з вас змайстрував для птахів годівничку і хоче поділитися досвідом з однокласниками, як він це робив?

4.2. Практична робота «Виготовлення годівнички»

- Можливо, й мої вміння стануть вам у пригоді. Беремо 5-літрову пластикову посудину з-під води, вирізаємо в ній віконечко, насипаємо насіння, годівничка готова. Повісимо її за вікно і спостерігатимемо, хто до неї прилетить.

4.3. Читання вірша учнем.

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай добро твої повнять груди.

Ти посій і доглянь пшеницю.

Ти викопай і почисть криницю.

Волю дай, нагодуй пташину.

Приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити.

( Л. Іванків)

  • Яка головна думка вірша?

4.4. Слово вчителя

- Людина приходить у цей світ, щоб творити добро: допомагати ближнім, дбати про братів наших менших, жити у згоді зі своєю совістю, робити цей світ добрішим, кращим.

Урок 10

Тема. Справжній друг. Складання казки за серією малюнків.

Мета: вчити учнів складати казку за серією малюнків, будувати речення і текст; розвивати усне і писемне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати охайність при письмі; любов до природи, дбайливе ставлення до тварин, бажання їм допомагати.

Обладнання: таблиця №7 (Будна Н.О., Головко З.Л., Рябова С.І. Українська мова в таблицях. Розвиток зв’язного мовлення. 2 клас – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006.), ілюстрації із зображеннями їжачка, зайчика.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Психологічний настрій учнів на урок

3. Актуалізація опорних знань

3.1. “Мозковий штурм”

  • Що таке текст?

  • Як у тексті розміщені речення?

  • З чого складається текст?

  • Які вимоги до усного мовлення? (виразне, зрозуміле).

  • Яким має бути писемне мовлення? (каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок).