- •Загальні методичні рекомендації по виконанню курсового проекту (кп)
- •1 Характеристика та організація телекомунікаційної мережі
- •2 Огляд технології абонентського доступу
- •3 Схема доступу на базі заданої технології
- •4 Розрахунок кількості користувачів.
- •5 Інформаційно-потоковий розрахунок
- •Висновки
- •Перелік посилань
- •Додаток 1
- •Додаток 2 Львівський коледж Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій
- •Курсовий проект
- •Львівський коледж Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій
- •1 Схема доступу на базі заданої технології
3 Схема доступу на базі заданої технології
4 Розрахунок кількості користувачів.
Оскільки кількість мешканців дорівнює 30 тисяч, то розрахуємо кількість квартирних і офісних користувачів послуг наступним чином:
Кількість квартир у місті (кількість мешканців у квартирі 2,5):
Nкв = Nм /2,5 (4.1)
Nкв =30000/2,5=12000 аб.
Кількість офісів (середня кількість працівників в офісі 20):
Nоф. = Nм /2,5·2·20 (4.2)
Nоф. =30000/2,5·2·20=300 аб.
Оскільки згідно з вхідними даними дипломного проекту задано поселення міського типу, то вважатимемо, що житловий мікрорайон міста забудований п’ятиповерховими будинками з шістьма під’їздами та трьома квартирами на поверху (90 квартир у будинку).
Нагадаємо, що:
Nм - кількість населення у місті за завданням (30000)
Nкв - кількість квартир у місті (12000 )
Nоф. - кількість офісів (300)
Розрахуємо кількість будинків:
Nбуд = Nкв. /90 (4.3)
Nбуд =12000/90=134 буд.
Знайдемо кількість офісних центрів (1 центр містить 20 офісів):
Nоф. центр = Nоф/20 (4.4)
Nоф. центр =300/20=15 оф. цент.
Розрахуємо початкову кількість абонентів у місті:
Nтел поч = (Nкв+ Nоф) ·0,2 (4.5)
Nтел поч =(12000+300)0.2=2460 аб.
Знайдемо проектуєму кількість абонентів у місті:
Nтел = Nкв+ Nоф (4.6)
Nтел =12000+300=12300 аб.
При цьому кількість абонентів, що припадають на квартирних користувачів, складе:
Nкв. тел = Nкв (4.7)
Nкв. тел =12000 аб.
Кількість абонентів, що припадають на офісних користувачів:
Nоф. тел = Nоф (4.8)
Nоф.тел=300 аб.
Розрахуємо кількість опорних станцій (1 опорно-транзитна станції на район зі 100000 мешканців):
NОпТС = Nрай = NМ/100 000 (4.9)
NОпТС = Nрай =30000/100 000=1 ст.
Знайдемо кількість абонентів у кожному районі:
Nтел. рай = Nтел / Nрай (4.10)
Nтел. рай =12300 /1=12300 аб.
Розрахуємо кількість центральних станцій на кожний район (робоча ємність станції складає 7200 номерів):
NЦАТС = Nтел. рай / 7200 (4.11)
NЦАТС =12300/7200=2 цен. ст.
Знайдемо кількість постачальників послуг (1 постачальник на 20000 мешканців міста):
Nпост = Nм /20000 (4.12)
Nпост =30000/20000=2 пост. посл.
Розрахуємо кількість абонентів, що припадає на один будинок:
Nтел буд. = Nкв. тел /N буд. (4.13)
Nтел буд. =12000 /134 =90 аб.
Знайдемо кількість будинків на один район:
Nбуд. рай = N буд / Nрай (4.15)
Nбуд. рай =134/1=458 буд
Розрахуємо кількість будинків на одну центральну станцію:
Nбуд. ЦАТС = Nбуд. рай /NЦАТС (4.16)
Nбуд. ЦАТС =134/2=67 буд
Розрахуємо кількість офісних центрів на одну центральну станцію:
Nоф. рай = 3600/N рай (4.17)
Nоф. рай =3600/1=3600 оф. цент.
Nоф. ЦАТС = Nоф. центр /NЦАТС (4.18)
Nоф. ЦАТС =15/5 =3 оф. цент.
Знайдемо кількість будинків на одну розподільчу шафу, при розрахунку, що на одну центральну станцію припадає 5 розподільчих шаф:
Nбуд. РШ = Nбуд. ЦАТС / 5 (4.19)
Nбуд. РШ =67/ 5=14 буд.
Знайдемо кількість офісних центрів на одну розподільчу шафу (на 1 центральну станцію - 5 розподільчих шаф):
Nоф. РШ = Nоф. ЦАТС / 5 (4.20)
Nоф. РШ =3/ 5=1 оф.цент.
Розрахуємо загальну кількість розподільчих шаф, до яких підключаються квартирні абоненти:
NРШ кв. = NЦАТС·NЦАТС РШ (4.21)
NРШ кв. =2·5 = 10 роз. шаф.
Знайдемо кількість розподільчих коробок, при розрахунку, що на 1 будинок припадає 10 розподільчих коробок:
NРК = 10·Nбуд. (4.22)
NРК кв. =10·134=1340 роз. кор.
NРКоф. =1340+300=1640 роз. кор.
ємність розподільчої коробки – 10 номерів
Розрахуємо кількість офісних абонентів на один район:
Nоф. тел. рай = Nоф. тел / NОпТС (4.23)
Nоф. тел. рай =300 /1=300 аб.
Знайдемо загальна кількість офісних абонентів на одну центральну станцію:
Nоф. тел. ЦАТС = Nоф. тел. рай / NЦАТС (4.24)
Nоф. тел. ЦАТС =300 /2=150 аб.
Розрахуємо кількість квартирних абонентів на один район:
Nкв. тел. рай = Nкв. тел / NОпТС (4.25)
Nкв. тел. рай =12000 /1=12000 аб.
Знайдемо загальна кількість квартирних абонентів на одну центральну станцію:
Nкв. тел. ЦАТС = Nкв. тел. рай / NЦАТС (4.26)
Nкв. тел. ЦАТС =12000/2=6000 аб.
Розрахуємо загальна кількість офісних абонентів на одну розподільчу шафу (на 1 центральну телефонну станцію припадає 5 розподільчих шаф):
Nоф. ЦАТС = Nоф. тел. ЦАТС / 5 (4.27)
Nоф. ЦАТС =150/ 5=30 аб.
Розрахуємо загальна кількість квартирних абонентів на одну розподільчу шафу (на 1 центральну станцію припадає 5 розподільчих шаф):
Nкв. ЦАТС = Nкв. тел. ЦАТС / 5 (4.28)
Nкв. ЦАТС =6000/ 5=1200 аб.
