
- •Календарне планування та конспекти з математики 3 клас (4 години на тиждень)
- •I. Актуалізація знань учнів
- •III. Розвиток математичних умінь
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Повторення матеріалу, пов'язаного з дією ділення
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •3) Задачі-жарти на розвиток уваги учнів.
- •1. Розв'язання задачі № 575 за малюнками і схемою (бесіда про ко- ристь дерев для здоров'я людини)
- •3. Усні опитування
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Заповнити таблиці.
- •1. Розв'язання задачі № 966 за схемою 25 л — 1 кг 75 л — ? кг
- •1. Задача № 1004 Розв'язання задачі на малюнком.
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
1. Розв'язання задачі № 575 за малюнками і схемою (бесіда про ко- ристь дерев для здоров'я людини)
?, на 220 р. >
Складання виразу до задачі: Q + Q + Q = Q
Творча робота в групах. Складання задачі за виразом
Робота над задачею № 576
Проаналізувати задачу. З'ясувати, про що можна дізнатись спочатку. Про що — пізніше? Колективно скласти вираз-схему. Розв'язання задачі записати самостійно.
Підсумки уроку
УРОК69
Тема. Усне віднімання виду 670 — 420
Мета: пояснити спосіб обчислення прикладу на віднімання вказа- ного виду; опрацювати складену задачу; вдосконалювати обчислюваль- ні навички.
Обладнання: картки для усної лічби, картки для індивідуальної ро- боти.
ХіД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Завдання № 578. Назвати відповіді прикладів.
Завдання № 579. Записати вираз — розв'язання цієї задачі.
Усні обчислення
Завдання для усного опитування.
Прочитати числа: 345 і 640.
Який вищий розряд має число 640?
Одиниць яких розрядів не має число 640?
Скільки всього десятків має число 640?
Знайти суму і різницю чисел 500 і 200, 80 і 70.
1 кг зменшити на 400 г, 1 м зменшити на 10 см.
8 дівчаток і 10 хлопців поділилися порівну для гри у волейбол. Скільки гравців у кожній команді?
Робота біля дошки (різнорівневі завдання). Достатній рівень
140 - 70 670 + 220 1 кг - 560 г
У 5 пакетах 40 кг груш. Скільки пакетів треба, щоб розкласти 49 кг груш? Середній рівень 1000 - 600 820 + 150 1 м — 30 см
На 5 полицях 35 книг. Скільки книг на 8 таких полицях?
Високий рівень 800 + (300 - 200) 130 + (470 - 260) 1 кг + 350 г
У дівчинки була 1 гривня. Вона купила за 40 к. гумку й олівець за 50 к. Скільки копійок у неї залишилось?
3) Гра «Злови рибку».
Учні розв'язують приклад на одному силуеті рибки і ведуть від неї стрілку до тої рибки, на якій написана така ж відповідь.
Вивчення нового матеріалу
Робота за малюнком завдання № 580
Висновок: сотні віднімають від сотень, десятки — від десятків, а результата додають.
Розв'язання прикладів № 581 з коментуванням
Самостійна робота за варіантами. Вправа № 582 Iваріант виконує перший рядок прикладів;
II варіант — другий рядок.
Фізкультхвилинка
Закріплення вивченого матеріалу
Усне розв'язання задач № 583
Аналіз задачі № 584
— Про що можна дізнатись, якщо обчислити вираз: 990 - 680? 990 - 640?
Задача допомагає підвести учнів до висновку: якщо від суми трьох доданків віднімемо суму двох з них, то знайдемо третій доданок.
3. За малюнками і кресленням задачі № 585 знайти:
відстань від Києва до Харкова і назад до Києва;
різницю між відстанню від Києва до Сум і відстанню від Києва до Харкова.
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 586, 587.
УРОК70
Тема. Додавання й віднімання виду 430 + 50, 200 + 6040, 20 + 640, 760 - 400, 760 - 40
Мета: пояснити прийоми обчислення прикладів на додавання й віднімання вказаного виду; опрацювати складену задачу; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для усної лічби.
ХіД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів.
Перевірка домашнього завдання
Серед відповідей домашніх прикладів на дошці знайти й підкреслити ті, які є неправильними.
850, 340, 350, 150, 100, 200, 860, 1000, 990, 680, 890.
Який вираз підходить до розв'язання задачі № 587?
(18 : 6 + 5) ■ 8 18 : 6 + 5 ■ 8 18 : 6 ■ 8 + 5
Усні обчислення
Математичний диктант.
Суму чисел 330 і 440 зменшити на 50.
Різницю чисел 600 і 200 зменшити на 100.
Добуток чисел 5 і 8 збільшити на 200.
До числа 230 додати суму чисел 80 і 70.
У дітей було 18 жолудів. Кожні 3 жолуді вони поміняли на 4 каштани. Скільки каштанів дістали діти? (24)
Гра «Пошта».
Вкласти «листи» у конверти.
|
|
— ^В |
— ^В |
— ^в |
— ^В |
— ^В |
|||
|
420 |
|
( 860 ) |
( 130 |
|
( 990 ) |
( 400 |
|
( 170 ] |
150 + 250 |
|
47 - 340 |
|
710 + 150 |
|
110 + 310 |
|
570 + 420 |
|
690 - 520 |