- •Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум» Навчально-методична карта заняття
- •«Бюджет і бюджетна система»
- •Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум»
- •Структура лекції
- •План лекції.
- •Обов’язкові терміни та поняття теми:
- •Узагальнюючі питання.
- •Бюджетна система План.
- •1. Сутність, призначення та структура бюджету держави
- •Сутність, призначення та структура бюджету держави
- •2. Бюджетна класифікація та складові бюджету
- •3. Бюджетний процес в Україні
- •4. Бюджетний дефіцит
- •Протягом останніх років важливими факторами, які негативно впливали на стан державних фінансів, були недостатня надійність збалансування доходів і видатків та значний рівень його дефіциту.
- •Бюджетний дефіцит – це перевищення видаткової частини над доходною.
Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум» Навчально-методична карта заняття
№ спеціальності 5.03050401 молодший спеціаліст
Предмет: Теорія фінансів
Тема: Бюджет і бюджетна система
Обсяг навчальних годин: 4
Тип заняття: Лекція
Дидактична мета: Ознайомити студентів з поняттям бюджетної України, її структурою і принципами побудови. Визначити бюджетну класифікацію, бюджетний процес й бюджетний дефіцит.
Виховна мета: Виховувати професійну зацікавленість до вивчення предмету.
Розвиваюча мета: Розвивати мислення та творчі здібності студентів відповідно до теми.
Забезпечення заняття (наочно-демонстраційний матеріал):
Схеми “Бюджетна класифікація”, “Складові бюджетної системи”, “Складові зведеного (консолідованого) бюджету України”, “Принципи побудови бюджетної системи України”, “Елементи бюджетної системи України”
Література: 1. В.М.Опарін Фінанси (загальна теорія), навч.
пос., К., 2002, с.119-136.
2. Базилевич Б.Ю. «Державні фінанси» К., Атіка,
2002, с. 25-41
Схема мідпредметних зв’язків теми
«Бюджет і бюджетна система»
Схема внутрішньо предметних зв’язків теми
“ Бюджет і бюджетна система”
Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум»
№ спеціальності 5.03050401 молодший спеціаліст
Предмет: Теорія фінансів
Тема: Бюджет і бюджетна система
Структура лекції
Організаційний момент 1- 2 хв.
Організація заняття починається з привітання, перевірки готовності аудиторії до заняття та присутності студентів. Потім оголошується тема заняття та яку мету необхідно досягнути.
Введення 5 хв.
Викладач поясняє актуальність даної теми, її значення в курсі “Теорія фінансів”, необхідність даної теми для подальшого вивчення курсу та майбутньої професійної діяльності.
На протязі декількох хвилин необхідно нагадати студентам при вивченні яких дисциплін вони вже зустрічались з деякими поняттями теми. З’ясувати якою інформацією з цієї теми вони володіють.
Виклад нового матеріалу 55 - 60 хв.
Виклад нового матеріалу повинен проводитись з використанням принципу наочності, науковості, зв’язку теорії з практикою, систематичністю та послідовністю, доступності, активності.
План лекції.
Структура і принципи бюджетної системи.
Бюджетна класифікація та складові бюджету.
Бюджетний процес.
Бюджетний дефіцит.
Вивчення теми доцільно розпочинати з блоку питань, які дозволяють сформувати у студентів бачення щодо сутності і структури бюджетної системи. Необхідно визначити принципи бюджетної системи. Далі можна переходити до розгляду головних питань фінансів.
Другим проблемним питанням має бути розгляд класифікації бюджетної системи. Необхідно з’ясувати складові бюджетної системи.
Заключним етапом у розгляді теми має стати бюджетний процес і бюджетний дефіцит, сутність їх. Необхідно роз’яснити бюджетне регулювання і сучасні проблеми бюджетного процесу.