Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
урок 1 Виборча система.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
28.04.2019
Размер:
25.52 Кб
Скачать

“Затверджую”

Груповий методист ______________

Учитель правознавства__________________

“_____” ______________20___року

КОНСПЕКТ УРОКУ

з правознавства у 10 класі

Великочечеліївської ЗОШ І-ІІІ ст.

студента-практиканта V курсу факультету історії та права

КДПУ імені Володимира Винниченка

Романова Романа Романовича

Дата проведення :17 листопада 2010р.

Тема. Виборча система України.

Мета: ознайомити учнів із загальними засадами виборів та видами виборчих систем(навчальна);розвинути в учнів вміння бути грамотними та політично освітченими виборцями(розвивальна);виховувати в учнів розуміння необхідності та доцільності участі кожного у виборах, залежності долі краї­ни від активності кожного громадянина у виборчій кампанії.(виховна)

Обладнання: Конституція України, схема «Прямі та непрямі вибори», картон, фломастери, роздатковий матеріал (витяги із законодавства України), проектор з компютером.

Основні поняття: вибори, виборчі системи, бюлетень.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

I. Організаційний момент(2хв)

II.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів(8хв)

III.Вивчення нового матеріалу(25)

        1. Види виборчих систем.

        2. Порядок проведення виборів.

IV.Закріплення нових знань і вмінь учнів(5хв)

V.Підсумки уроку(4хв)

VI. Домашнє завдання(1хв)

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ: Перевірка наявності учнів в класі

II.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Індивідуальне завдання

Відтворіть схему «Форми народовладдя в Україні».

Бесіда.

Які види референдумів передбачено законодавством?

    1. Хто має право призначити референдум?

    2. Які питання можуть виноситися на референдум?

Завдання.

Проаналізуйте позитивні та негативні сторони референдуму як за­собу вирішення найважливіших питань державного життя.

Практикум.

Визначте, чи відповідають законодавству дії органів державної влади та місцевого самоврядування.

  1. Полтавська обласна Рада більшістю голосів прийняла рішення про проведення місцевого референдуму. На нього винесено де­кілька питань: про затвердження герба та гімну області, пере­йменування одного з районів області, затвердження бюджету області на наступний рік. (Проведення референдуму з перших двох питань є правомірним, обласна Рада має право прийняти таке рішення. Однак питання бюджету не може бути винесено на референдум.)

  2. Печерська районна Рада на вимогу ЗО % жителів району при­йняла рішення про проведення районного референдуму щодо перегляду вироку суду, що засудив неповнолітнього вбивцю, який вчинив декілька вбивств, до 10 років позбавлення волі. (Хоча ЗО % жителів мають право вимагати проведення референдуму, його призначення неправомірне. Такі питання не мо­жуть бути предметом референдуму.)

  3. Верховна Рада України на вимогу всіх громадян України при­значила Всеукраїнський референдум про внесення змін до Кон­ституції України. (Винесення на Всеукраїнський референдум питання щодо змін до Конституції є правомірним, право ви­магати проведення такого референдуму мають усі громадяни України, але проголосити референдум за народною ініціати­вою повинен тільки Президент України.)

  4. Н-ська обласна Рада у зв'язку з тим, що з державного бюдже­ту до ббласного передаються надто малі кошти, призначила референдум про перехід області зі складу України до складу сусідньої держави. (Рішення неправомірне, рішення про зміну території України може приймати виключно Всеукраїнський референдум.) .