Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
худо.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
18.04.2019
Размер:
304.64 Кб
Скачать

13. Назвіть основні тенденції розвитку сучасного туризму.

однією з особливостей розвитку сучасного туризму є нерівномірний розподіл міжнародних туристичних потоків у різних регіонах і країнах. При цьому 20-30% загальної кількості осіб, що подорожують за кордон, становлять масові, або групові, туристи, а решта 70-80% - індивідуальні туристи, які подорожують переважно до ближніх країн.

Останніми роками спостерігаються зміни на користь масового туризму, що є наслідком впливу таких факторів:

– збільшення вільного часу;

– зниження цін на авіаперевезення;

– збільшення кількості чартерних рейсів для зручності туристів, які подорожують групами;

– зростання зацікавленості туроператорів масовим туризмом, як бізнесом, що дає значні прибутки;

– пошуку нових економічно вигідних напрямів;

- збільшення кількості робочих місць в масовому туризмі;

– збільшення кількості туристів, які подорожують автобусами завдяки низькій ціні турпакета.

У тенденціях розвитку масового туризму можна відмітити наступне: індивідуальний туризм (туристи, які подорожують самостійно з туристичними цілями) зростає повільніше, ніж масовий туризм. Зростають обсяги подорожей з рекреаційною метою в порівнянні з обсягом ділового туризму. Прогнозується, що туризм розвиватиметься за рахунок зростання кількості тих, хто подорожує з рекреаційною метою, хоча діловий туризм матиме важливе значення для світового туризму загалом.

Тривалість перебування також подовжується за рахунок туристів похилого віку, пенсіонерів, особливо з тих країн, в яких пенсії є достатніми для того, щоб здійснювати закордонні подорожі. Старша вікова група становить особливий інтерес для туроператорів, адже ці люди мають більше вільного часу, в них дорослі діти.

Водночас у світовому туризмі спостерігається зростання кількості короткотривалих поїздок на вихідні дні або на дві-три ночівлі. Їм надають перевагу молоді туристи.

Зростають також вимоги клієнтів до сервісу. Це проявляється тому, що туристи все частіше подорожують, дізнаються про сучасний сервіс та потребують більшого комфорту.

Спостерігається підвищення мобільності населення. В багатьох є власні автомобілі, на яких вони спокійно вирушають у подорож. Збільшуються витрати туристів під час подорожей.

Збільшилось значення психологічних факторів. Для успішної роботи в туристичному бізнесу необхідно навчитися досягати емоціонального контакту з клієнтами. В індустрії гостинності вимагаються доброзичливі працівники.

14. Які структури, мета і форми роботи Всесвітньої організації туризму.

Структура.

Найвищим органом ВТО є генеральна асамблея,що скликається на чергові сесії що два роки.

Дійсні й асоційовані члени можуть бути представлені на сесії не більш ніж 5 делегатами, один із яких виконує функції голови делегації. Генеральна асамблея може розглядати будь-яке питання і розробляти рекомендації з нього.

До її функцій, зокрема, входить:

  • Обрання свого президента і віце-президента;

  • Обрання членів виконавчої ради;

  • Обрання ревізорів;

  • Затвердження загальної програми роботи ВТО;

До функцій виконавчого комітету ВТО належать:

  • Вживання заходів, щоб забезпечити виконання всіх рішень і рекомендацій генеральної асамблеї, а також звіт перед асамблеєю;

  • Одержання і розгляд звітів генерального секретаря про діяльність організації;

  • Розроблення і представлення пропозицій генеральній асамблеї.

До структурних особливостей ВТО належать також функціонування інституту постійних представників країн - членів організації. Серед їхніх обов’язків – підтримання оперативного зв’язку між країнами і штаб - квартирою ВТО з усіх питань діяльності організації.

Основна мета ВТО – сприяти розвиткові туризму для внесення вкладу в економічний розвиток, міжнародне взаєморозуміння,мир, прцвітання,загальну повагу і дотримання прав людини й основних свобод для всіх людей незалежно від раси, статі, мови і релігії.