
- •Реферат
- •Тепловий баланс……………………………………………………...23
- •Визначення основних розмірів підігрівача…………………………26
- •Фізіко – хімічні основи очістки коксового газу від аміаку.
- •Характеристика сировини та готової продукції.
- •Технологічна схема сульфатного відділення.
- •Розрахунок основного устаткування сульфатного відділення.
- •Матеріальний баланс аміаку.
- •Матеріальний баланс води
- •Матеріальний баланс сульфатної установки.
- •Розрахунок сатуратора
- •Матеріальний баланс
- •Тепловий баланс
- •Розрахунок підігрівача коксового газу.
- •Визначення основних розмірів підігрівача.
- •8.Охорона праці і техніка безпеки сульфатного відділення.
- •Висновки.
- •Перелік посилань.
-
Тепловий баланс
Розрахунок ведемо відповідно до методики приведення в [3].
Прихід тепла.
-
Тепло, вносимо коксовим газом з підігрівника. Позначимо температуру газу, що надходить з підігрівника через t, тоді:
а) тепло, внесене сухим коксовим газом:
q1= 9000*4.9*0.7t= 30870t кДж/год;
б) Тепло, внесене парами води:
q2 = 600*4.9*(595+0.438 t) = 1749300 + 1287, 7 кДж/год;
в) тепло, внесене бензольними вуглеводнями:
q3 =700*4.9*0.246t=843,8t кДж/год;
г) тепло, внесене сірководнем:
q4 =300*4.9*0.298t= 438t кДж/год;
д) тепло, внесене аміаком:
q5 =120*4.9*0.503t= 296t кДж/год;
Усього внесеться газом
Q1=1749300 + 33735, 5t кДж/год;
-
Тепло, внесено аміачно – водяними парами з дефлегматора при температурі 95. °С
а) тепло, внесене парами аміаку:
q1= 57*4.9*0.508*95 = 13479 кДж/год;
б) тепло, внесено сірководнем:
q2 =17, 17*4.9*0.24*95 = 1918 кДж/год;
в) тепло, внесено парами води
q3 = 250*4.9*(595+0.44*95) = 781305 кДж/год;
г) тепло, внесено двуокисом вуглецю
q4 =19.93*4.9*0.418*95 = 3878 кДж/год;
Усього вноситься аміачно – водяними парами
Q2= 800580 кДж/год;
17
-
Тепло, внесено сірчаною кислотою:
Q3=670*4.9*0.458*20 = 30072.3 кДж/год;
-
Тепло, внесене матковим розчином:
Q4=6251*4.9*0.64*45= 882141.1 кДж/год;
-
Тепло, внесено циркулюючим розчином. Приймаємо кількість циркулюючого розчину рівним 30 – кратній кількості стосовно сульфату амонію , тобто
684*30 = 20520 кг/год.
Тоді
Q5=20520*4.9*0.64*48 = 3088834.5 кДж/год;
-
Тепло хімічних реакцій. Це тепло складається з тепла розведення сірчаної кислоти, тепла реакції аміака із сірчаної кислотою і тепла кристалізації сульфату амонію:
а) тепло розведення сірчаної кислоти від 76 % - ного до 6 % - ного:
Де
– відношення
числа молей води до числа молів кислоти
в 4 % - ній
;
-
те ж, у 76 % - ній сірчаній кислоті;
Тоді
q1=17860((85, 3/ (1.7983+85, 3))-1.72/ (1.7983+1.72)) = 8750 ккал/к моль H2SO4 и на 1895 кг моногидрата.
Q6ʹ= 8750*4.9*(1895/98) = 829062, 5 кДж/год;
б) тепло нейтралізації аміаку сірчаною кислотою:
q2 =46700 ккал/моль H2SO4 і на 448 + 146 -2 = 592 кг NH3, що реагують у сатуратор:
Q6ʹʼ=46700*4.9*(176/34) = 1185339, 4 кДж/год;
в) тепло, кристалізації сульфату амонію
q3=2600 ккал/к моль (NH4)2SO4
Q6ʹʼʼ= (684/132)*4.9*2600= 65993, 2 кДж/год;
18
Загальне тепло хімічних реакції складає
Q6= 829062, 5+1185339, 4+65993, 2= 2080395,1 кДж/год;
Загальний приход тепла в сатураторі дорівнює
Qприх. = 8630098+ 33735, 5 t.
Витрата тепла.
-
Тепло, віднесене коксовім газом із сатуратора. Приймаємо температуру коксового газу рівній температурі ванни сатуратора, тобто 55 °С
-
Тепло, віднесене сухим коксовим газом:
q1=9000*4.9*0.7*55 = 1697850 кДж/год;
-
Тепло, віднесене парами води:
q2=1408*4.9*(595+0.438*55) = 4270604,8 кДж/год;
-
Тепло, віднесене бензольними вуглеводнями:
q3=700*4.9*0.246*55 = 46407, 9 кДж/год;
-
Тепло, віднесене сірководнем:
q4=300*4.9*0.238*55 = 19242, 3 кДж/год;
-
Тепло, віднесене аміаком:
q5=0.6*4.9*0.508*55 = 82.1 кДж/год;
Усього відноситься коксовим газом:
Q7=6034187,1 кДж/год;
-
Тепло, віднесене матковим розчином разом із сульфатом амонію:
Q8=6840*4.9*0.64*55 = 1179763, 2 кДж/год;
-
Тепло, віднесене циркулюючим розчином:
Q9=20520*4.9* 0.64*55 = 3539289.6 кДж/год;
-
Тепло, що втрачається сатуратором назовні.
Q10=ά*F*(tст- tвозд),
Q10=5*4.9*260*(50+20) = 445900 кДж/год;
Загальне витрати тепла буде дорівнювати.
Qрасх = 11199760 кДж/год;
19
Дорівнюючи прихід і витрату тепла, визначаємо температуру коксового газу, що надходить з підігрівника:
8630098+ 33735,5 t = 11199760
t = 76°С
Таким чином, коксовий газ необхідно підігрівати в підігрівнику до температури 76°С. У таблиці приведено тепловий баланс сатуратора.
Таблиця 5.5 – Тепловий баланс сатуратора.
Приход |
Расход |
|||||
Стаття |
Ккал/год |
КДж/год |
Стаття |
Ккал/год |
КДж/год
|
|
Тепло, коксового газа |
878873,7 |
4313198 |
Тепло, коксового газа |
1231593,7 |
6034187,2 |
|
Тепло, аммиачно – водяних парів |
163133,3 |
800580 |
Тепло, маткового розчину |
240768 |
1179763, 2 |
|
Тепло, сірчаної кислоти |
6149 |
30072.3 |
Тепло, циркулирующего розчину |
722304 |
3539289.6 |
|
Тепло, маткового розчину |
180228,3 |
882140.1 |
Тепло, що втрачається назовні |
91000 |
445900 |
|
Тепло, циркулюючого розчину |
630418,4 |
3088834.5 |
|
|
|
|
Тепло, хімічних реакцій |
426763 |
2080395,1 |
|
|
|
|
ИТОГО |
2285665,7 |
11199139 |
ИТОГО |
2285665,7 |
11199139 |
20
-
Визначення основних розмірів сатуратора.
Розрахунок ведемо відповідно до методики приведеної в [1]. Обсяг газу, що надходять з підігрівача дорівнює
V1=20000((273+76)/273)*(760/906) = 21618 м3/год
Де 906 –тиск газу перед сатуратором мм. рт. ст;
70 – температура газу після підігрівача, звичайно 70 – 80 °С.
Об’їм парів, що надходять з дефлегматора:
V2=)*
V2=462 м3/ч.
Діаметр газопроводу, що підводить, визначаємо виходячи зі швидкості газу, рівної ν1=16 м/с, тоді
D1==
=0.69
м
D2==
=0.14
м,
Диаметр центральної газопідводящої труби усередені сатуратора визначаємо виходячи зі швидкості, у 2 рази меншої, чим у газопроводі, що підводить, тобто 8 м/с, тоді:
D3==0.99
м
І перетин цієї труби
S3=пD2/4=0.785*0.992=1.77 м2,
Діаметр корпуса сатуратора визначаємо з загального його перетину, рівного сумі перетинів центральної газопідводящої труби і кільцевого перетику.
Приймаємо швидкість газу в кінцевому перетині сатуратора в межах 0.8 – 1 м/хвилин, тоді потрібний кільцевий перетин буде дорівнювати
Sk = Vз /3600*ν3.
21
Обсяг вихідного газу дорівнює
Vз = 22158((273+55)*(760/862))= 23399,
Тоді Sk= 23399/(3600*0.9)= 7.22 м2
Загальний перетин сатуратора
D=
= 3.38 м
22