
- •Конспект заняття з математики
- •«Добрі слова. Чарівні слова. Добре слово солодке, як мед».
- •Хід заняття Психогімнастика
- •Вправа «Закінчи речення»
- •Заняття з розвитку математики
- •Хід заняття
- •Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі
- •Хід заняття
- •Заняття з морального виховання «Мама – сонечко в сім'ї, ми промінчики її»
- •Хід заняття
- •Пальчикова вправа "Моя сім'я"
- •Казка "Добре з мамою"
- •Дидактична гра "Чия мама?"
- •Заняття з розвитку математики
- •Комплексне заняття
Хід заняття
Діти сидять півколом на стільчиках.
Вихователь. Сьогодні до нас у гості завітали геометричні фігури.
Вихователь показує геометричні фігури, а діти називають фігуру та колір.
Вихователь. Ви звернули увагу на обличчя. Так, вони різні. Давайте в них запитаємо чому.
Вихователь показує фігури і розповідає.
Вихователь. Трикутник каже, що в нього немає друзів. Тому він сумний. Квадрат каже, що і справді в них немає друзів, тому він здивований. Коло каже, що воно радіє тому, що знає хто їм би допоміг. Діти ви нам допоможете? (Діти. Так.) Ми принесли із собою чарівну коробочку. В ній різні предмети. Треба на дотик впізнати, що це за предмет та з ким з нас він може дружити.
Діти по черзі просовають руку в коробку та на дотик впізнають предмет. Потім дитина дістає і показує всім, називає на що схожий предмет. (Наприклад. Кубик – квадрат, диск – коло, ляльковий стіл – трикутник тощо). Кладе предмет біля тій геометричній фігури для якої він підходить.
Вихователь. Молодці! Для всіх фігур знайшли друзів. Давайте тепер покажемо нашим гостям, які ми дружні і як вміємо разом гратися.
Фізхвилинка.
(повторити 2 рази)
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться,
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
Веретеном покрутіться,
Враз присядьте, підніміться,
І на килим опустіться.
Вихователь. А тепер, я вам пропоную намалювати друга для наших фігур і подарувати їм ваші малюнки, що їм ніколи не було сумно.
Діти сідають за столи і виконують завдання за рівнем. Логічна вправа «Домалюй».
Після виконання завдання складають малюнки в коробочку та прощаються з геометричними фігурами.
Заняття з морального виховання «Мама – сонечко в сім'ї, ми промінчики її»
Програмовий зміст: формувати уявлення дітей про взаємну турботу та любов у сім'ї. Вчити висловлювати почуття любові до мами та інших членів родини, лагідно до них звертатися, виховувати бажання допомагати, шанобливе ставлення до близьких людей. Спонукати висловлювати вдячність до мами, формувати базові моральні якості особистості.
Хід заняття
Говоримо дітям, що до них у гості завітало маленьке налякане зайченя, і показує іграшку.
Говорю вірш:
Плаче зайча гіркими сльозами,
Примовляє: "Хочу я до мами!".
Ти не плач, зайча, пограйся з нами,
І не зчуєшся, як прийде мама.
Як тебе звати, зайченя? Сідай, Вуханчику, на стілець, пограйся з нами! Мама Вуханчика, мабуть, пішла шукати їжу для сім'ї - смачні корінці, пагінці, а він залишився сам, тому злякався і плаче. Давайте, діти, поки повернеться мама Зайчиха, розважимо маленьке зайченя, розкажемо йому про своїх мам, пограємося з ним! Розглядаємо з дітьми стенд з фотографіями рідних. Кілька дітей (3-4) розповідають про свої родини за фотокартками та запитаннями вихователя й інших дітей.
Після цього проводиться гра на уважність.
Гра "У нас велика сім'я"
А у нас, а у нас велика сім'я.
і у ній, і у ній не один лише я.
Є у нас синочки (хлопчики плещуть у долоні).
Є у нас і дочки (плещуть у долоні дівчатка).
Після гри говорю дітям, що на початку заняття вони розповідали про сім'ю, використовуючи фотографії, а тепер їм допоможуть у цьому їхні пальчики. Виконується пальчикова вправа "Моя сім'я".