Новая папка_1 / ереддипл / 20,02 / письмо
.docПредмет:письмо
Затверджую:
Тема:ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ ЛІТЕР.
УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІННЯ ПИСАТИ ВЕЛИКІ БУКВИ В, З.
СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ. САМОДИКТАНТ
Мета: удосконалювати навички письма вивчених букв; формувати гігієнічні навичкиписьма, вміння виконувати елементарні творчі завдання; вчити списувати з рукописного і друкованого текстів; виховувати самостійність.
Обладнання:ілюстрації,ноутбук
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Повторення правил сидіння за партою під час письма
Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на
парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 24–25)
1. Переведення друкованої букви в рукописну
— Які друковані букви ви впізнали? Скільки їх?
— Запишіть на дошці відповідні рукописні букви.
Учні аналізують, порівнюють літери з буквами на таблиці «Пиши правильно». Потім записують букви у зошитах.
2. Гра «Дай ім’я на букву В, З»
— Які імена можуть бути у дітей, якщо вони починаються буквами В і З?
Як пишуться імена?
— Назвіть жіночі імена на [з], [з’]. (Зіна, Земфіра, Зоя, Зореслава, Зорянка)
— Назвіть чоловічі імена на [з], [з’]. (Захар, Зіновій, Зосим)
— Назвіть чоловічі імена на [в], [в’]. (Віктор, Валерій)
— Назвіть жіночі імена на [в], [в’]. (Віолетта, Вероніка)
3. Письмо буквосполучень
— Буквосполучення вг, ве пишуться безвідривно.
4. Гра «Давайте посперечаємося»
Довгий — короткий.
Великий — малий.
Оленка весела, а Назар сумний.
5. Виконання завдання зі знаком питання
1) Порівняння букв В і З.
Привітались на шосе
Буква І та буква З.
Де ж вони? Ну й дивина:
З двох з’явилася — одна,
Їй дали ім’я нове:
Стала літера вже В.
2) Письмо буквосполучень.
— Доберіть слова, що містять подані буквосполучення.
6. Самодиктант
Ваза, зірка, вареник.
7. Перетворення друкованого тексту на рукописний
8. Робота над загадками
yy Стало біло навкруги —
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди.
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я — ... (зима).
yy Сіла пташка на дубку,
Завела своє «ку-ку»!
Стрепенулись їжачок,
Заєць і козулі.
Всіх збудив той голосок,
Пісенька... (зозулі).
yy В лісі, в полі, навкруги —
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте, хто такий? (Зайчик)
yy Скажіть, малята, що воно за птиця?
Все життя співати в півня вчиться,
Але і досі зна вона всього
Лиш половину пісеньки його. (Зозуля)
yy Без ніг біжить, без крил летить. (Вітер)
yy Що таке: пливе і ллється,
Часом на камінь дереться,
Як немає — все всихає,
Звір і птаха помирає. (Вода)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які літери ми згадували на уроці?
— Яке завдання сподобалося найбільше?