Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
43.01 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема:Буква Юю, позначення нею сполучення звуків [йу]. Позначення буквою Юю звука [у] та м’якості попереднього приголосного. Опрацювання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води», О. Пархоменка «Я матусю дожидаю». Прислів’я

Мета: ознайомити учнів з буквою Юю та позначенням нею сполучення звуків [йу] на по- чатку слова і складу, звука [у] та м’якості приголосного; формувати навички злитого читання; виховувати інтерес до слів та їх значень.

Обладнання:ілюстрації, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

  1. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Аха-аха-аха — а де ж наша черепаха?

Оня-оня-оня — черепаха наша — соня.

Ів-ів-ів — до весняних теплих днів

Оню-оню-оню — не турбуйте нашу соню.

  1. Робота над загадками

y Гостроносий і малий.

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається, вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок...

Як він зветься?.. (Їжачок).

y Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороконіжка. (Потяг)

  • Назвіть однакові звуки у словах-відгадках.

  • Назвіть голосні у слові їжачок.

  • Назвіть початковий звук у словах сірий, як, біжить, голочок, кінь.

— Визначте наголос і кількість складів у словах шукать, вночі, полотно.

  1. Читання тексту «Міста України»

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 120–121)

  1. Робота за предметними малюнками і звуковими моделями слів

— Пригадайте, які ми вивчили букви, що позначають по два звуки? (Бук- ви я, ї)

— Які звуки позначає буква я у слові ялинка?

— Які звуки позначає буква ї у слові їжак?

— Які ще слова ви можете згадати, у яких ці букви позначають по два звуки?

— А сьогодні ми вивчимо ще одну букву, яка теж може позначати відразу два звуки. Це буква Юю.

— Назвіть предмети, зображені на малюнках.

— Розглянемо схему слова в’юн. Скільки в цьому слові складів? (Один) А який голосний звук утворює цей склад? Назвіть тепер послідовно всі звуки в слові в’юн — [вйун]. Щоб дітям краще було чути голосний [у], треба запропонувати їм протяг- нути перший склад і прислухатися до голосного звука в ньому, а потім зосе- редити увагу на артикуляції і вимовлянні звука [й] перед голосним [у]).

— Звуки [йу] позначаються однією буквою, яка так і зветься

— «ю». Розгляньте схему слова ключ. Скільки в слові ключ складів? (Один) А який же голосний звук утворює цей склад? (Якщо учням складно відповісти, учи- тель пропонує вимовити цей склад протяжно, щоб вони мали змогу почути голосний [у].)

— Назвіть тепер послідовно всі звуки в слові ключ

— [к л’ у ч]. Поміркуйте і скажіть, як би ми прочитали це слово, якби звук [у] позначили буквою у. (Клуч) Так, для того, щоб звук [л’] був м’який, пишуть букву ю, яка показує, що букву «ел» треба читати м’яко.

  1. Аналіз будови, порівняння великої і малої літер Юю.

Знаходження місця літери в касі букв

  1. «Друкування» букви Юю y «Друкування» букви Юю (великої і малої) в зошитах у клітинку (один рядок).

Під час «друкування» учитель пропонує учням читати цю букву (називати), прислухаючись, які звуки вони при цьому вимовляють. y «Друкування» під диктовку складів юр, юч, юн, юс, рю, лю та слів Юрко, Люда.

4. Читання слів у стовпчиках

1) Читання слів, у яких буква «ю» позначає цілий склад.

Поділ прочитаних слів на склади. Визначення місця букви «ю» в кожному слові.

— Ви бачите, діти, що в кожному слові буква ю є складом. У таких ви- падках вона завжди позначає два звуки

— приголосний [й] і голосний [у].

2) Прислухайся, які звуки позначає буква «ю» в цих словах. Любити струмок — дрючок малювати клуб — ключ

5. Опрацювання вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води»

1) Словникова робота над словами «рину», «гребельки».

2) Бесіда. — Весняна вода. Яка ж вона?

— А ви чули пісеньку весняної води?

— Чи хотіли б ви зараз перетворитися на дзвінкий, веселий, швидкий вес- няний струмочок?

6. Опрацювання вірша О. Пархоменка «Я матусю дожидаю»

— Розкажіть, що ви робите по домашньому господарству.

7. Робота з прислів’ям

— Про кого розповідає прислів’я? (Про дітей працьовитих, охочих до ро- боти.)

— А про кого можна так сказати у нашому класі?

— Які ще прислів’я про працю ви знаєте?

8. Читання алфавіту на потязі

IV. Підсумок уроку

— З якою буквою ознайомилися на уроці?

— Які звуки вона може позначати?

Соседние файлы в папке 20,02