Новая папка_1 / ереддипл / 13,03 / математика
.docx
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Лв межах 20. Розв’язування задач на віднімання. Розпізнавання трикутників
Мета: Вдосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі і приклади на віднімання; удосконалювати обчислювальні навички в межах 20; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Обчислити вирази
18-1
20-10
16-6
13-3
11-1
15-5
14-10
13-10
13-10
15-10
2. Веселі задачі
Йдуть корівоньки лужком, Тут чотири, а там шість. Скільки всіх корів разом? Хто з вас, діти, відповість? (10)
У Надійки три копійки, А Світланка має п'ять. Допоможемо дівчаткам Гроші всі порахувати. (8)
Пташка мала пташенят, П'ять сіресеньких малят. Раптом трапилась біда: Випало одне з гнізда. Скільки пташенят тоді Залишилось у гнізді? (4)
3. Математичний диктант
-
До 10 додати 7.
-
Знайти суму чисел 6 і 3.
-
Яке число більше, 15 або 16?
-
Знайти різницю чисел 8 і 3.
-
Число 16 зменшити на 6.
-
5 плюс 10.
-
Яке число іде за числом 18?
-
Яке число стоїть між числами 18 і 20?
-
Язадумала число, додала до нього 3 і одержала 13. Яке число я задумала?
III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань
1. Робота за підручником (ст. 103). Завдання 1
- Назвіть числа, які менші від числа 13.
2. Скласти рівності. Завдання 2
— Складіть і запишіть п'ять рівностей з різницею 7. 10-3 = 7 9 - 2 = 7 8 - 1 = 7 17 - 10 = 7 7 – 0 = 7
Фізкультхвилинка
3. Гра «Чобіток». Завдання 3
-
Знайдіть пари чобітків і складіть рівності. 16 - 10 = 6 8 - 2 = 6 7 - 1 = 6 9 – 3 = 6 6 - 0 = 6 10 – 4 = 6
4. Скласти задачу за малюнком. Завдання 5
-
Скільки літрів води в самоварі?
-
Скільки літрів води в чайнику?
-
Як дізнатися, скільки літрів води в чайнику? 10-4 = 6 (л)
-
Чому використовували дію віднімання?
5. Робота з геометричним матеріалом. Завдання 4
- Порахуйте кількість трикутників на кожному малюнку.
Пальчикова гімнастика
Стук-стук-постук Молоточки стукають, Будують будиночок для зайчат
От з таким дахом, От з такими стінами, От з такими вікнами, От з такими дверима, І от з таким замком.
6. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 6
-
Розставте знаки «+» або «-» так, щоб рівності були правильними.
IV. Підсумок уроку
1. Гра «Наступне та попереднє»
Називаю дітям числа, а вони мені кажуть наступне та попереднє число
15, 17, 20, 10, 12, 19, 14.