Новая папка_1 / ереддипл / 13,03 / читання
.docПредмет: читання
Затверджую:
Тема: Закріплення правила вживання апострофа в українській мові. Опрацювання тексту «Комп’ютерна мишка» і вірша «Узявсь Дем’ян навчати кішку»
Мета: закріпити правила вживання апострофа в українській мові; вдосконалювати на- вички звуко-буквеного аналізу слів; формувати свідомі навички читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати самостійність
Обладнання: ілюстрації, ноутбук
Хід уроку
-
Організаційний момент
II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу 1. Мовленнєва розминка
-
Робота над скоромовкою.
Миші в шафі шаруділи, Шість шарфів шерстяних з’їли.
-
Звукова зарядка.
-
Назвіть голосні у слові комп’ютер; початковий звук у словах: м’яч, ім’я, сім’я, п’єса.
— Визначте наголос і кількість складів у словах хом’як, дев’ять, п’ята, подвір’я, сузір’я.
2. Робота над загадкою y
Я є у п’явці, у в’юні,
Я є у риб’ячій сім’ї,
Але в воді мене немає.
Скажіть, хіба таке буває? (Апостроф)
3. Звуко-буквений аналіз слів Буряк — бур’ян; моряк — п’явка; буря — пір’я.
4. Слухання вірша про апостроф
Я у полум’ї, в сузір’ї,
В пам’яті і у сім’ї.
В надвечір’ї, у міжгір’ї,
В п’єсі, м’яті та ім’ї.
В п’ятниці, в м’ячі і в пір’ї,
В черв’яку і у в’юні.
В п’явці, в’язі, у подвір’ї,
В п’ятці добре теж мені.
У п’ятірці, у дев’ятці,
У солом’янім брилі,
У Дем’янку, у Мар’янці,
В гороб’ятка на крилі!
У прив’ялому листочку,
Що давно води не п’є.
У зав’язанім клубочку
І у м’ясі також є! Н. Красоткіна
5. Гра «Утвори нове слово з апострофом»
Дерево — дерев’яний
горобець — гороб’ята
солома — соловей
— трава — голуб
— кропива — ластівка
6. Читання вірша Н. Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я»
7. Словникова робота
— Про яку мишку йшлося у скоромовці?
— А моя мишка не хоче їсти сир. Що ж це за мишка? (Комп’ютерна)
— У чому ж різниця між цими мишами? У чому вони схожі? Кого чим можна годувати?
— Мишеня-звірятко дуже полюбляє сир. Вона боїться кішки і тікає від неї. Комп’ютерна мишка нікуди не втече, бо вона зв’язана спеціальним дротом з комп’ютером. На комп’ютерній миші дві великі клавіші, схожі на вуха. На- тисни пальчиком на ліве вушко — і мишка відповість на екрані стрілочкою. Мишку не треба піднімати, а тільки легко ковзати нею по килимку: вперед, назад, ліворуч, праворуч.
III. Робота за Букварем (с. 141)
1. Опрацювання тексту «Комп’ютерна мишка»
1) Читання тексту вчителем.
— Про що йдеться в тексті?
-
Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Яка казка згадується в оповіданні? 3) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Як допомогла мишка у казці?
— Як уміє допомагати комп’ютерна мишка?
4) Вибіркове читання.
— Знайдіть слова з апострофом і прочитайте їх. — Де сидить комп’ютерна мишка? — Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
5) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без «помилки». Ти знаєш, як починається (закінчується) казка «Ріпка». Сидить мишка на робочому столі на зеленому (кольоровому) килимку і допомагає виконувати на екрані різні дії. І речення (слово) в тексті замінити.
2. Опрацювання вірша «Узявсь Дем’ян навчати кішку»
1) Читання тексту вчителем. — Як звали хлопчика? — Що він говорив кішці? — Чому кішка не бачила мишки?
2) Виразне читання вірша учнями.
3) Робота за малюнком. — Кого ви бачите на малюнку? — Чи є на малюнку мишка? Можна запропонувати учням вивчити вірш напам’ять.
IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці? — Що розповісте вдома батькам?