Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ргр БЖД.docx
Скачиваний:
20
Добавлен:
05.03.2016
Размер:
75.56 Кб
Скачать

Варіант 5

1-5. Скільки осіб, відповідно до довгострокового прогнозу, може загинути протягом 1-го року внаслідок пожеж у місті з населенням N = 289 тис. осіб, якщо ризик цієї смертельної небезпеки становить R = 3,6·10-5?

2-5. Проведіть розрахунки і побудуйте графіки власних низькочастотних біоритмів (фізичного, емоційного, інтелектуального) на 1 число поточного місяця.

3-5. Спираючись на статистичні дані, визначте ризик передчасної смерті внаслідок виробничої травми для людини 23 років, про яку відомо, що це особа чоловічої статі, яка працює будівельником, а тривалість робочого часу (кількість робочих годин) протягом 1-го року становить 1960 годин.

4-5. Якою є розрахована за формулою Мегоні ідеальна маса тіла працівника жіночої статі, зріст якого 1,72 м?

5-5. Яким є хвилинний об’єм крові (об’єм крові, що його виштовхує лівий шлуночок серця за одну хвилину) у людини віком 19 років при артеріальному кров’яному тиску 140/90 мм рт. ст. і пульсі 67 уд./хв.?

6-5. Яким є стан нервової регуляції серцево-судинної системи людини, якщо при виконанні ортостатичної проби її пульс у спокійному стані «лежачи» становив 72 уд./хв., а відразу після вставання (у положенні «стоячи») збільшився до 95 уд./хв.?

7-5. Питома радіоактивність Цезію-137 і Стронцію-90 у свіжому м’ясі, що продається на ринку, становить за результатами вимірювань відповідно 115 Бк/кг і 13 Бк/кг. Яка загальна ступінь забруднення радіонуклідами цього м’яса і чи придатне воно до споживання?

8-5. Максимально допустимий рівень (МДР) вмісту нітрату калію Е252 в твердому сирі становить 50 мг/кг продукту, а допустимою добовою дозою (ДДД) для людини вважається 5 мг цього консерванту на кожен кг маси тіла людини. Яку максимальну кількість твердого сиру можна з’їсти студенту масою 78 кг впродовж доби без шкоди для здоров’я, враховуючи можливу небезпеку від вживання консерванту Е252, що позначений на етикетці продукту?

9-5. Якою є середня швидкість енерговитрат зайнятого протягом 20 хвилин фізичною працею робітника, якщо маса його тіла 92 кг, а пульс під час роботи 112 уд./хв.? До якої категорії за важкістю відноситься робота, яку виконує працівник?

10-5. Яким зусиллям (в ньютонах, від мінімального до максимального) має бути обмежений опір кнопок пульту управління технічною системою, щоб оператор, натискаючи на них, не перевищував больового порогу тактильної чутливості пальців рук за умови, що площа кнопок становить 1,8 см2?

11-5. Відповідно до норм ергономічної безпеки виконайте проектування робочих місць користувачів персональних комп’ютерів у приміщенні розмірами 11,3х15 м і висотою 3,3 м. Накресліть схему розміщення робочих місць у даному приміщенні.

12-5. Яким є ризик передчасної смерті курця, який щодоби викурює 12…13 сигарет при вмісті нікотину в одній сигареті (згідно з інформацією на сигаретній упаковці) 0,8 мг?

13-5. Якою є площа ураженої легеневої (альвеолярної) поверхні курця, який протягом 6 років щоденно викурює 14 сигарет із вмістом тютюнового дьогтю 13 мг у кожній?

14-5. Який сумарний рівень шуму створюється у виробничому цеху заводу 3-ма віброплощадками, які працюють одночасно, якщо рівень інтенсивності шуму від кожної віброплощадки 90 дБ. Оцініть ступінь шумового забруднення цеху за 12-бальною шкалою.

15-5. Який рівень шуму при швидкості руху 90 км/год. створює транспортний потік, у якому повз місце спостереження щогодини проїздить 3000 автомобілів, серед яких відносна частка легковиків становить 82%, відносна частка вантажівок, оснащених карбюраторними двигунами, становить 6%, а вантажівок, оснащених дизельними двигунами, 12%. Яким є ступінь шумового забруднення довкілля за 12-бальною шкалою?

16-5. Потужність експозиційної дози випромінювання, спричинена природним радіаційним фоном, у місті з населенням N = 270 тис. осіб становить ПЕД = 17 мкР/год. Якою є прогнозована кількість осіб, що протягом року захворіють на рак (онкологічні хвороби в цілому) внаслідок дії природних джерел радіації?

17-5. Яким буде прискорення, набуте тілом водія, що рухався зі швидкістю v0 = 75 км/год., у разі аварійного гальмування до повної зупинки (v = 0), якщо воно перемістилося на відстань s = 0,9 метра (разом із кріслом водія, бо людина була міцно і правильно пристебнута ременем безпеки)? Чи залишиться водій живим?

18-5. За скільки хвилин людина в натовпі зі щільністю людей 8 осіб на 1 м2 подолає горизонтальну ділянку шляху довжиною L = 320 метрів?

19-5. За 150 м від дачного кооперативу проходить високовольтна лінія електропередач (ЛЕП) з напругою 750 кВ. Чи безпечно господарям найближчих до ЛЕП ділянок цілодобово перебувати на своїй території? Обґрунтуйте відповідь розрахунком.

20-5. Яким є вміст алкоголю в крові і викликаний ним ступінь сп'яніння людини жіночої статі із масою тіла mчол= 45 кг, яка вжила 1 кухоль світлого пива (0,5 л) із вмістом алкоголю 3,5%?