Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
індійська література.docx
Скачиваний:
24
Добавлен:
02.03.2016
Размер:
117.07 Кб
Скачать

44. Логічні і риторичні докази Бхагават – гіти.

Бхагавад-Гіта - пам'ятник староіндійської літератури на санскриті, частина "Махабхарати", складається з 700 віршів. «Бхагавад-Гіта» є одним з священних текстів індуїзму, в якому представлена ​​основна суть індуїстської філософії. Часто «Бхагавад-Гіту» характеризують як один з найбільш шанованих і шанованих духовних і філософських текстів не тільки традиції індуїзму, але й релігійно-філософської традиції всього світу. До Крішни, оратора «Бхагавад-гіти», в тексті звертаються як до Бхагаваном («Особистості Бога»). Вірші, використовуючи насичену метафоричність, написані в традиційній санскритській метриці, яку зазвичай співають, звідси й назва, що перекладається як «Божественна пісня». «Бхагавад-Гіта» є частиною «Махабхарати», вона відноситься до писань категорії смріті. Текст «Бхагавад-гіти» складається з філософської бесіди між Крішною та Арджуною, яка відбувається на полі битви Курукшетра безпосередньо перед початком Битви на Курукшетре між двома воюючими кланами Пандавов і Кауравів. Арджуна - воїн і один з п'яти братів-принців клану Пандавів - перед вирішальною битвою впадає у сумнів щодо доцільності бою, який приведе до смертей багатьох гідних людей, в тому числі його родичів. Однак його колісничий - Крішна - переконує Арджуна взяти участь у битві, роз'яснюючи йому його борг як воїна і принца і викладаючи перед ним різні філософські системи веданти і процеси йоги. Під час бесіди, Крішна розкривається перед Арджуною як Верховна Особистість Бога, даруючи Арджуне вселяє благоговіння бачення Своєю божественною вселенської форми. Філософська бесіда «Бхагавад-гіти» відбувається безпосередньо перед початком великої Битви на Курукшетра. Діалог Крішни з принцом Пандавов Арджуною починається з того, що Арджуна висловлює Кришне свої сумніви щодо того, чи варто йому битися чи ні. Арджуна сповнюється сумнівів з причини того, що в протистоїть йому армії знаходяться багато з його друзів, вчителів і родичів. Прийшовши в сум'яття, він звертається за настановами до Крішни, який грає роль візника його бойової колісниці.

45. Рамаяна. Проблема авторства.

"Рамаяна" - давньо індійська епічна поема на санскриті, складається з 7 книг, що містять в собі 24 000 двовіршів. Авторство "Р."  приписує мудрецеві Вальмікі в IV ст. н. е. Зміст: На острові Ланка головним у царстві демонів був десятиголовий Равана. Його ніхто не міг убити крім людини. Вішну хотів його знищити і народився на землі як смертний від жінки Айодхі Дашаратха Каушальї – Рамою. Рама одружився на Сіті. Але згодом їх виганяють жити в ліс і лакшману з ними. Сіту викрадає Равана. Рама її шукає, йому допомагає Сугріву – цар мавп. Вони забирають Сіту, але Рама не впевнений у її вірності і виганяє її з дому. Вона жила з Вальмікі у лісі, в неї народилися діти. Але Сіта і Рама не можуть бути разом, тільки на небесах.

46. Герої Рамаяни.

Рамаяна прославляла Раму як аватару, або земне втілення бога Вішну, народженого позбавити світ від ватажка демонів (ракшасів) на ім'я Равана. Рама через підступи мачухи змушений був покинути палац батька в Айодхье. Його дружина Сіта і брат Лакшмана пішли разом з ним в ліси. Там Раван зумів викрасти Сіту і намагався, хоч і безуспішно, спокусити її в своїй фортеці на острові Ланка. Рама зібрав армію, до якої приєдналися лісові звірі, перш за все мавпи на чолі зі своїм царем Сугріва і його радником Хануману. Після того як мавпи за один день замостили камінням з гір Гімалаїв протоку між Індією і Ланкою, Рама з армією вторгся у володіння Равани, убив його і звільнив Сіту. Рама, Сита і Лакшмана з тріумфом повернулися в Айодхью, де Рама отримав трон батька. Однак жерці вважали, що Рама не повинен приймати Сіту після того, як вона побувала у палаці у Равани. Сіту вигнали, але вона довела свою чистоту, пройшовши випробування вогнем. Рама і Сіта - індійський ідеал царя і його дружини, Лакшмана - зразок відданості, Хануман - один з улюблених героїв індійських народних сказань. Аватар - в індуїстській міфології сходження божества на землю, втілення в смертна істота заради «спасіння світу», відновлення «закону» та «чесноти» або захисту своїх прихильників. Вішну - один з вищих богів індуїстської міфології, складовою разом з Брахмою і Шивою так звану божественну тріаду. Дашаратха - цар Сонячної династії, володар Айодхьі, земний батько Рами і трьох його братів. Лакшмана - син царя Дашаратхи і його третьої дружини Суматри. Равана - в індуїстській міфології цар ракшасів і антагоніст Рами. Рама - в індуїстській міфології сьома аватара Вішну, в якій він позбавляє богів і людей від тиранії царя ракшасів Равани. Сіта - в ведійській міфології богиня , дружина Рами,  Хануман - в індуїстській міфології божественна мавпа, син бога вітру Ваю.