Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ІЗ на тему -ОАЕ,Абу-Дабі,.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
24.11.2019
Размер:
360.7 Кб
Скачать

32

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ

КАФЕДРА ТУРИЗМУ

Студента 1- курсу

за напрямом «Туризм»

Іванцика М.Е

керівник доцент Свєженцева О.І

Індивідуальна робота:

Об’єднані Арабські Емірати;

курортний район Абу-Дабі; готель:

«Emirates Palace Hotel»

Ужгород - 2012

ЗМІСТ

ВСТУП …………………………………………………………….. 3

РОЗДІЛ 1. Загальні відомості про країну…………………..... 5

РОЗДІЛ 2. Історичний нарис ………………………………… 12

2.1. Історичний нарис ………………………………………. 12

РОЗДІЛ 3 Характеристика рівня розвитку

туризму в країні ……………………………………………….. 13

3.1. Основні курортні регіони ОАЕ ………………………… 13

3.1.1. Дубаї ……………………………………………… 13

3.1.2 Шарджа …………………………………………… 16

3.2 Абу-Дабі ………………………………………………….. 17

РОЗДІЛ 4. Характеристика готельної бази ………………….. 20

РОЗДІЛ 5. Пам’ятка для туриста …………………………… . 23

ВИСНОВКИ ……………………………………………………… 27

ДОДАДКИ ……………………………………………………….. 28

1. Додаток А ………………………………………………. 28

СПИСОК ВИКОРАСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………. 33

1. Електроні джерела…………………………………….. 33

ВСТУП

Актуальність теми. Туризм – найдинамічніша галузь у світі, чинник економічного та культурного розвитку, захисту навколишнього середовища та історико-культурної спадщини, міжнародного взаєморозуміння, миру, дотримання прав людини та основних свобод без різниці у расі, статі, мові та релігії. Туризм – економічне джерело створення нових робочих місць та отримання прибутку, розвитку інфраструктури промисловості.

У багатьох державах світу туризм розвивається як система, що дає всі можливості для ознайомлення з історією, культурою, звичаями, духовними і релігійними цінностями даної країни і її народу, і дає прибуток у скарбницю. Не говорячи вже про те, що ця система забезпечує роботою дуже багато фізичних і юридичних осіб, так чи інакше зв'язаних із наданням туристичних послуг. Відносно Об'єднаних Арабських Еміратах(далі ОАЕ), тут туризм є однією, із найрозвинутіших галузей країни. Саме за рахунок туризму виникають нові робочі місця, виникає необхідність підвищенню рівня освіти, удосконаленню системи медичного обслуговування населення.

ОАЕ має значні можливості для динамічного розвитку туристської та рекреаційної галузі, розширення міжнародного співробітництва в цій сфері. Туристичний рух в ОАЕ має давні історичні традиції. Завдяки цьому ОАЕ відносять до найрозвинутіших країн світу у сфері послуг, завдяки туризму. Щорічно будуються нові туристичні об’єкти.

Об’єктом дослідження є : історико-культурний та туристичний курорт ОАЕ, Абу-Дабі. Він є одним із найпопулярніших курортних зон у світі, серед туристів.

Предметом дослідження виступає стан туристського потенціалу й готельної бази ОАЕ.

Дивлячись на стан туристського потенціалу в сучасний період розвитку міжнародного туризму. Стан туризму в ОАЕ на одному із найвищих у світі.

Готельна база складається більш ніж із трьох сотні готелів, більшість яких мають не менше **** або *****.І ці готелі, є одними із найвідоміших у світі. Кожного року відкривається багато нових готелів. І тому слід вважати, що потенціал над прочуть високий порівняно із іншими країнами.

Дивлячись на стан туристського потенціалу в сучасний період розвитку міжнародного туризму. Стан туризму в Об'єднаних Арабських Еміратах(далі ОАЕ) на одному із найвищих у світі.

Метою роботи є дослідження та аналіз особливостей функціонування туристичного стану ОАЕ та його готельних послуг, зокрема курорту Абу-Дабі та найпопулярнішого готелю на території курорту : «Emirates Palace Hotel». Характеристика готелю, його стан у світі.

Розділ 1. Загальні відомості про країну

Географічне положення. Об'єднані Арабські Емірати знаходиться в Південно-Західній Азії, межує у Перській затоці, з Оманом і Саудівською Аравією, вони знаходиться в стратегічному місці вздовж південних підходів до Ормузської протоки, життєво важливим транзитним пунктом для світового нафтового обміну.

ОАЕ лежать між 22° 50' та 26° північної широти і між 51° і 56° 25' східної довготи. Країна має 530-кілометровий кордон з Саудівською Аравією на заході, півдні та південному сході, і 450-кілометровий кордон з Оманом на південному-сході і північному-сході. Протяжність сухопутного кордону з Катаром в Хавр аль Удьяд становить близько дев'ятнадцяти кілометрів на північному заході, однак це є джерелом постійного спору між країнами .

Загальна площа ОАЕ становить близько 77 700 квадратних кілометрів, ну і може бути 83,6 тис. км2(1). Точний розмір країни невідомо, тому що існують спірні претензії на ряд островів у Перській затоці, та через це відсутня точна інформації про розміри багатьох з цих островів. Крім того, більшість своїх сухопутних кордонів, особливо з Саудівською Аравією, Об'єднані Арабські Емірати залишають недемаркованими. Та й острівні спори з Іраном і Катаром, залишаються ще невирішеними.

Офіційна назва. Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية المتحدة)

Герб/прапор. На гербі ОАЕ(див. у дод. А Рис.1) зображено сокола жовтого кольору, який означає монархію і пустелю. Сім пір'я хвоста - сім еміратів. На грудях орла знаходиться корабель в червоному колі. Червоний колір - символ боротьби за свободу. Корабель - торгівля і морська справа (історичні корені - пірати і нирці за перлами). Внизу напис арабською мовою "Об'єднані Арабські Емірати" (аль Імарат аль-Арабія аль-Муттахіда).

Дата прийняття прапора(див. у дод. А Рис. 2): 2 грудня 1971. Прапор ОАЕ складається з трьох горизонтальних і одній вертикальній смуг. Прапор зроблений в пан-арабському стилі і означає єдність арабських народів. Червона смуга - символ боротьби за свободу (безпека)​​, зелена - іслам (родючість), біла - світ (нейтралітет), чорна - нафта.

Столиця та її населення. Абу́-Да́бі, Абу-Забі (араб. ابوظبي ); 945 268 чол. (2008)

Мапа. Див. у дод.(Рис. 3 ,4 )

Клімат. З травня по вересень вологість повітря в ОАЕ досить висока, і середньодобова температура в Абу-Дабі і Дубаї дорівнює приблизно 40 ° C.

У містах східного узбережжя, таких як Фуджейра і Хор-Факкан, клімат не настільки жаркий завдяки вітру, що дме з моря. Гірські райони, включаючи Раз аль облямівкою, теж сприятливі з точки зору клімату. Середньодобова температура в інший час року приблизно 22-30 ° C, хоча в Абу-Дабі, Дубаї і Шарджі може бути досить вітряно, а в районах пустелі, недалеко від Аль-Аїн може бути прохолодно. З травня по жовтень не буває дощів, хоча і в інший час року опади незначні.

Температура води на відкритих пляжах ОАЕ (Перська Затока) коливається в діапазоні від +15 ° C взимку до +35 ° C влітку. Взимку, коли вода холодна навіть на мілководді, практично ніхто не купається. У воду заходять або ті, для кого купання в Перській Затоці питання принципу або ті, у кого на батьківщині +15 ° C це нормальна температура води влітку. Всі інші в цей час купаються в закритих басейнах. У зв'язку з цим вода в басейнах при готелях зимою підігрівають, а влітку охолоджується. Останнє теж важливо, тому що влітку вода в Перській затоці надто тепла і перебування в ній не приносить бажаної прохолоди. Це актуально для періоду з травня по вересень.

Особливість клімату ОАЕ - низький вміст кисню в атмосфері. За деякими даними кисню в повітрі всього 80% від норми. До речі, це пояснює той факт, що багато хто приїздить до країни туристи частенько скаржаться на млявість і сонливість.

Країни сусіди. ОАЕ по суходолу межує із Саудівською Аравією, Оманом. По морі із Іраном та Кувейтом.

Політичний устрій. Федерація. Частина повноважень згідно Конституції закріплена за Федеральним урядом ОАЕ, решта – передані безпосередньо еміратам, що входять до складу федерації.

ОАЕ адміністративно поділяються на 7 еміратів (Абу Дабі, Дубай, Шарджа, Аджман, Фуджейра, Рас-Аль-Хайма та Умм Аль-Кувейн), які фактично є рівноцінними монархіями. Кожний з них очолюється правителем - еміром, який поєднує вищу світську і духовну владу.

Населення. Кількість населення:4,8 млн. чоловік (2009 р.). Корінне населення (араби-еміратці) - 15%.Решта - іноземці (експатріанти), а саме:з інших арабських країн - 21% з Індії, Пакистану, Ірану та Філіппін - 68%.

Мова. Державна мова - арабська (рідна лише для 40% населення). Діалект місцевих жителів максимально наближений до класичного арабського, з невеликими вкрапленнями бедуїнських слів і виразів. Найпоширенішими мовами в іммігрантських громадах є гінді та урду, а також малайська (13%), балучі (8%), пушту (6%), фарсі (5%), телугу (5%), сомалі (4%), бенгальська (3%). Більшість жителів країни володіють ще й розмовною англійською мовою.

Релігія. Державна релігія - іслам, в основному суннітського толку. Мусульмани складають 96% віруючих (бл. 16% населення - шиїти, які проживають в основному в Дубай); християни, індуїсти та інші - близько 4%. Згідно із законами, поширення інших релігій і звернення мусульман в іншу віру заборонені, що карається покаранням у вигляді тюремного ув'язнення строком від 5 до 10 років. Застосовуються мусульманський (місячна хиджра) і григоріанський календарі.

Валюта. Дірхам (D), рівний 100 філсам. Банкноти: 5, 10, 50, 100, 200, 500 дірхамів; монети: 25 і 50 філсів. Курс у відношенню до долара США фіксований.

Краще міняти долари в банках в центрі міста. Можна розплачуватися доларами, але це менш вигідно, ніж дірхамами.

Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежений.

Часовий пояс. GMT+4 (UTC+4)

Тривалість перельоту. Із Києва до Дубаї становить 4 години.

Святкові і неробочі дні. Єдині постійні свята: 1 січня – Новий рік і 2 грудня – Національний день.

Решта святкових днів пов’язана з місячним календарем.

Вихідні дні – друга половина четверга і п’ятниця.

Під час мусульманського свята Рамадан, що продовжується місяць, мусульмани дотримуються посту. У цей період їм заборонено вживання їжі і напоїв, а також куріння в денний час доби.

Рослиний і твариний світ. Він надто бідний, цьому сприяє мінімальні ресурси прісної води. Бо як прийнято прісну воду ОАЕ переважно отримують з морської, оскільки природні водойми, окрім виходів на поверхню підземних вод як джерел і оазисних криниць, відсутні. Тож природний рослинний світ представлено бідно: колючі чагарники, деякі види трав, лишайники, але останні роки він значно поповнився з допомогою мільйонів штучно висадженних дерев.

На піднесених місцях ростуть тамариск, акації, і лише у оазах вирощують фінікові пальми, апельсини, мандарини, манго, банани завдяки дивовижно продуманій системі підземного водопостачання. До речі, фініки довгий час служили предметом експорту. Фалядж (старовинні канали) і каляди (криниці) облицьовувалися добре пригнаними плитами з пісковику настільки щільно, що вода з них служать до нашого часу. У сучасних містах, селищах проблема ця вирішується інакше: до кожної пальмі підведено свій штучний струмочок, робота, що контролюється комп'ютером.

З тварин далеко від цивілізації можуть зустрітися газелі, шакали, гієни, лисиці, зайці, ящірки і змії, і навіть дрібні гризуни - тушканчики і пацюки. На узбережжі Перської затоки можна помилуватися фламінго, чайками, бакланами, качками і гусаками. У пустельних районах водяться зайці, тушканчики, газелі, одногорбі аравійські верблюди, деяких видів ящірок і змій. У море багато різні види риб: акули, схили, риба-пила, морські черепахи. Промислове значення мають тунець, макрель, сардина, оселедець і ставрида. Так само широко представлені кальмари і каракатиці, омари, краби, у яких вам запропонують пополювати вночі, а також лангусти, креветки, морські їжаки та інші морепродукти, якими конче варто поласувати у спеціальних ресторанах. Прибережні води Перської затоки, серед коралових рифів, багаті на рибу, до їстівних дарів моря ставляться також сардини, оселедець, молюски - устриці і мідії, котрі живуть в прибережних водах. З молюсків, якщо поталанить, можна й справжню перлину. На західних схилах гір розташовані великі оазиси з виноградниками, фінікової пальмою, акаціями, тамариском; культивуються також зернові культури, манго, банани, лимони, табак.

У ОАЕ взимку знаходять притулок перелітні птиці із Сибіру та Азії, та шляхи тих, хто летить далі, також проходять через ці місця.

Національна кухня. (2)

В Еміратах використовується традиційна і практично єдина для арабських країн кухня, сформована під впливом особливих природно-кліматичних і релігійних особливостей регіону.

Оскільки мусульмани не їдять свинину, то в м'ясних стравах використовуються, в основному, яловичина, козлятина, телятина, м'ясо птиці, риба та яйця. М'ясо часто обсмажують на розпеченій сковороді без жиру, що надає йому особливого смаку. Варто спробувати м'ясо ягняти з рисом і горіхами - "гузи", шашлик "тікка", традиційну арабську "шаверму" (шаурма, шаварма), котлети з баранини з травами "кустілета", знаменитий шашлик з маринованої баранини або яловичини - "кебаб", баранячий "шиш-кебаб", м'ясо зі спеціями і рисом "макбус", традиційний кебаб з рубленого м'яса "кофта", смажені м'ясні кульки "кеббе", печеню з м'ясного асорті "Мешу-мушаккаль", своєрідна піца "райс", фарширований молодою бараниною перець і багато інших, не менш оригінальних страв.

Дуже популярні страви з птиці - тушкована курка з томатом, курка на пару "аль-Манді" з медом, запіканка з м'ясом курки "Харіс" (часто буває і з телятиною), рис зі шматочками тушкованого м'яса курки "бірьяні-аджадж", шашлик з курки "тікка-даджадж", гостра курка "Джадж-Таннура", дуже шановане на сході перепелине м'ясо "самман" та ін Як гарнір до таких страв використовується рис і салат зі свіжих овочів. У великих кількостях при цьому використовуються всілякі прянощі і приправи. Важливе місце на столі займають і густі м'ясні супи із квасолею й рисом, горохом, картоплею, каперсами і т. д. Трапеза часто супроводжується пиріжками з грубої пшеничної муки з м'ясом "куббе" або маленькими трикутними пиріжками "самбуса" з овочами - "Худар" , сиром - "джабна", м'ясом - "ляхма" або шпинатом - "сабенех".

У великих кількостях споживаються страви з кисломолочних продуктів, особливо сиру, а також риба і морепродукти - "бірьяні-самак", своєрідний плов з рибою "макбус-самак", морський окунь "Хамур", "султан Ібрагім" (султанка або барабулька), "Шаар", "Зубейді", різні ракоподібні і навіть акули. Риба за традицією готуватися виключно на вугіллі.

Дуже гарні місцеві десерти - молочний пудинг "умм-алі" з родзинками і горішками, солодкий сирний пиріг з кремом "еш-асая" (або "ас-сараю"), пудинг з фісташками "мехаллябія", "пахлава", пончики з медом "лігемат", "шербет", своєрідний арабський десерт "асида" і т. д.

Особливий вид трапези - кава. Це і традиційний напій для бесіди, і особливе мистецтво, нехтувати яким в арабських країнах не варто. Каву готують "на місці", ніякі автомати не визнаються в принципі, і наливають з традиційних кавників "далла" в маленькі піали. Сортів цього напою безліч, але найбільш популярні традиційні чорні сорти, а також світлий аравійський і кави з кардамоном.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]