
- •Тема уроку. Магнітний потік.
- •Хід уроку
- •II. Виклад нового матеріалу
- •III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
- •Тема уроку. Електромагнітна індукція
- •Тема уроку. Ерс індукції в рухомих провідниках. Правило Ленца
- •Хід уроку
- •II. Виклад нового матеріалу.
- •IV. Домашнє завдання.
- •III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
- •Індукційне електричне поле. Закон електромагнітної індукції
- •Тема уроку. Самоіндукція. Індуктивність.
- •Хід уроку
- •11. Пояснення нового матеріалу:
- •IV. Підсумок уроку.
- •II. Виклад нового матеріалу.
- •III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
- •IV. Домашнє завдання
- •§7 (За підручником с. У. Гончаренко „Фізика 11”)
- •V. Систематизація і узагальнення нових знань
- •Тема уроку. Вільні електромагнітні коливання в контурі. Перетворення енергії в коливальному контурі.
- •Хід уроку
- •II. Виклад нового матеріалу.
- •III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
- •IV. Домашнє завдання
- •V. Систематизація і узагальнення нових знань
- •I. Актуалізація опорних знань.
- •Період, частота, амплітуда і фаза гармонічних коливань.
- •Тема уроку. Рівняння гармонійних коливань у контурі. Формула Томсона
- •Хід уроку
- •II. Виклад нового матеріалу.
- •III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
- •IV. Домашнє завдання
- •§15 За підручником Мякишев, Буховцев „Фізика”,
- •V. Систематизація і узагальнення нових знань
- •11 Клас Фізика Тема уроку. Автоколивання. Генератор незатухаючих коливань на транзисторі
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання.
III. Вправи для учнів з ціллю закріплення отриманих знань, застосування їх на практиці
Задача. У котушці індуктивністю 0,6 Гн сила струму дорівнює 20А. Яка енергія магнітного поля цієї котушки? Як зміниться енергія поля, якщо сила струму зменшиться удвічі?
W-?, W1-? |
|
L=0,6 Гн I=20А I1=I/2 | |
Відповідь: W=120 Дж, W1=30 Дж, енергія зменшиться в чотири рази. |
Задача. Якою має бути сила струму в обмотці дроселя індуктивністю 0,5 Гн, щоб енергія поля дорівнювала 1 Дж?
I-? |
|
L=0,5 Гн W=1 Дж | |
Відповідь: I=2 А |
Задача. Знайти енергію магнітного поля соленоїда, у якому при силі струму 10А виникає магнітний потік 0,5Вб.
W-? |
|
I=10A Ф=0,5Вб. | |
Відповідь: W=2,5 Дж |
Задача. При зміні сили струму в котушці, індуктивність якої L , енергія змінюється на ∆W. знайти початкове значення енергії W1 і сили струму I1.
W1-?, I1 -? |
Віднімемо почленно від другого рівняння перше:
|
L ∆W | |
Відповідь:
|
IV. Домашнє завдання
§7 (За підручником с. У. Гончаренко „Фізика 11”)
Задача. Якою має бути сила струму в котушці індуктивністю 1,2 Гн, щоб енергія поля дорівнювала 3 Дж?
Задача. У скільки разів зміниться магнітний потік, якщо чавунне осердя в соленоїді замінити стальним такого самого розміру? Індукція намагнічуючого поля В0=2,2.
V. Систематизація і узагальнення нових знань
Питання до класу:
На чому ґрунтується явище електромагнітної індукції?
Чому максимальна сила струму в колі встановлюється не відразу?
За якою формулою визначається енергія магнітного поля?
На що втрачається енергія джерела до і після встановлення постійної сили струму?
Використана література:
І. М. Кучерук, І.Т. Горбачук, П.П. Луцик „Загальний курс фізики”;
К. В. Корсак, „Фізика. Посібник для вступників до ВУЗів”
Мякишев, Буховцев „Фізика”;
А. П. Римкевич, П. А. Римкевич, „Збірник задач з фізики”
Тема уроку. Вільні електромагнітні коливання в контурі. Перетворення енергії в коливальному контурі.
Мета. З'ясувати механізм виникнення вільних електромагнітних коливань коливальному контурі та енергетичних перетворень у коливальному контурі. Розкрити взаємозв'язок і взаємозалежність явищ природи на основі закону збереження енергії.
Обладнання: схеми, таблиці
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Питання до класу:
Що називається коливальним контуром?
Що таке коливання?
Що називається періодом коливання?
Що називається гармонічними коливаннями?
Які рівняння описують гармонічні коливання?
Що таке амплітуда?
За якою формулою визначаться частота коливань?
В яких одиницях вимірюється частота коливань?
Як визначається циклічна частота?
Що називається фазою?
Що визначає фаза при заданій амплітуді?
Від чого залежить значення початкової фази?