- •Визначити коефіцієнти, які характеризують структуру основних виробничих фондів за такими даними:
- •Вартість основних виробничих фондів на початок року – 5 млн. Грн.; в травні було введено в дію овФвв на суму 1,3 млн.Грн., а в листопаді списано з балансу підприємства овФвиб. – 0, 9 млн.Грн.
- •Методичні вказівки:
- •Задача №1
- •Задача №2
- •Приклад № 1
- •Задача №7
- •Задача №15
- •Задача №1
- •Задача №2
- •Задача №3
- •Задача №4
- •Задача №5
- •Задача №6
- •Задача №7
- •Задача №14
- •Задача №15
- •Задача №1
- •Задача №2
- •Задача №3
- •Задача №4
- •Задача №1
- •Задача №2
- •Задача №3
- •Задача №4
- •Задача №11
- •Задача № 14
- •Задача №3
- •Задача №4
- •Задача №2
- •Задача №1
- •Задача №1
- •Задача №1
- •Задача №2
- •Задача №5
- •Задача №1
- •Задача №4
- •Задача №5
- •Рентабельність. Задача
- •Задача №8
- •Задача №10
- •Задача №11
- •Задача №12
- •Задача №13
- •Задача № 1
- •Задача № 1
- •Завдання №2
- •Завдання №3
- •Задача № 1
- •Задача № 2
Задача №1
Сума сплати ПДВв бюджет:
60 – 20 = 40тис.грн.
Задача №2
Дохід, що підлягає оподаткуванню:
(4 400 – 230 – 2 800 – 60) = 1 310тис.грн.
Податок на прибуток:
1 310 * 0,3 = 393тис.грн.
Задача №3
Вартість підакцизних товарів з обліком АЗ:
350 / 85% * 100% = 411,7тис.грн.
Акцизний збір:
411,7 * 0,15 = 61,7тис.грн.
ПДВ: 411,7 * 0,2 = 82,34тис.грн.
Задача №4
Фонд заробітної плати (основна + додаткова):
150 + 120 = 270тис.грн.
Збір на обов’язкове соціальне страхування:
270 * 4% = 10,8тис.грн.
3) Відрахування на страхування по безробіттю:
270 * 1,5% = 4,05тис.грн.
4) Відрахування до державного пенсійного фонду (32%):
270 * 32% = 86,4тис.грн.
Задача № 5
ПДВ в складі вартості реалізованої продукції:
650 * 16,67% / 100% = 108,4тис.грн.
2) Оподатковувана вартість продукції:
650 – 108,4 = 541,6тис.грн.
3) Комунальний податок:
541,6 * 0,03 = 16,2тис.грн.
Задача № 6
Збір на пенсійне страхування:
а) для інвалідів: 97 * 4% / 100% = 3,9тис.грн.
б) для інших працівників: (230 – 97) * 32% / 100% = 42,6тис.грн.
Збір на обов’язкове соціальне страхування:
а) для інвалідів: 97 * 1% / 100% = 0,97тис.грн.
б) для інших робітників: (270 – 97) * 4% / 100% = 5,3тис.грн.
в) збір на випадок безробіття: (230 – 97) * 1,5% / 100% = 2,0тис.грн.
Задача № 7
Прибуток від реалізації:
(518 – 420) + (6270 – 5100) – (480 – 390) = 1188тис.грн.
Загальний прибуток: 1188 + 50 = 1238тис.грн.
Податок на прибуток: 1238 * 30% / 100% = 371,4тис.грн.
ПДВ: (518 + 6270 – 480) * 20% / 100% = 1261,6тис.грн.
Задача № 8
Сума збору за використання водних ресурсів:
в межах ліміту: 8,5коп/м3 * 5000м3= 42500коп. = 425грн.
понад лімітом: ((7224 – 5000) * 8,5) * 5 = 94520коп. = 945,2грн.
Всього: 425 + 945,2 = 1370,2грн.
Задача № 9
Митна вартість товару за курсом НБУ:
1500 * 6 = 9000грн.
Сума ввізного мита:
(9000 + 1850) * 0,2 = 1850грн.
Митна вартість товару, включаючи податки і збори:
(9000 + 250 + 1850) / (100% - 10% ) * 100% = 1110 / 90% * 100% = =12333,3грн.
Сума акцизного збору для перерахування в бюджет:
(12333,2 * 10%) / 100% = 1233,3грн.
Задача № 10
Відрахування в пенсійний фонд (32%):
64,8 * 0,32 = 20,7тис.грн.
Відрахування на соціальне страхування (5,5%)
64,8 * 0,055 = 3,56тис.грн.
Сума зборів за використання водних ресурсів:
в межах ліміту: 8,5коп/м3 * 2000м3= 17000коп. = 170грн.
понад лімітом: ((2560 – 2000) * 8,5) * 5 = 23800коп. = 238грн.
Всього: 170 + 238 = 408грн.
Задача № 11
а) Податок на додану вартість: 680 * 16,67% / 100% = 113,4тис.грн.
б) Прибуток від реалізації продукції: 680 – 480 – 113,4 = 86,6тис.грн.
в) Балансовий прибуток: 86,6 + 30 + 23,6 = 140,2тис.грн.
г) Оподаткований прибуток: 140,2 – 15 = 125,2тис.грн.
Податок на прибуток (30%): 125,2 * 0,3 = 37,56тис.грн.
Задача № 12
Вартість товару з митними та комісійними зборами: 154,2 + 10 = 164,2тис.грн.
Сума ввізного мита: (154,2 + 10) + 0,2 = 32,84тис.грн.
Митна вартість товару, включаючи податки і акцизний збір:
тис.грн.
Акцизний збір: 214,17 * 0,08 = 17,1тис.грн.
Задача № 13
Сума ПДВ: 425 * 16,67% / 100% = 70,8тис.грн.
Вартість реалізованої продукції у ВВЦбезПДВ: 425 – 70,8 = 354,2тис.грн.
Комунальний податок: (354 * 3%) / 100% = 10,6тис.грн.
Податок на рекламу: (12,5 * 0,5%) / 100% = 0,0625тис.грн.
Задача № 14
Податок на прибуток (30% ): (420 – 47) * 0,3 = 111,9тис.грн.
для перерахування в бюджет
Вартість реалізованої продукції: 2000 + 420 = 2420тис.грн.
Податок на додану вартість для перерахування в бюджет (20%):
(2420 – 1400) * 0,2 = 204тис.грн.
Тема: Грошові надходження підприємств.