
- •Державна податкова служба україни національний університет державної податкової служби україни
- •I.Теоретична частина Форми організації та напрямки діяльності українських підприємств
- •II. Практична частина
- •2.1. Розрахункове завдання №1
- •2.2. Розрахункове завдання №2
- •2.3. Розрахункове завдання №3
- •2.4. Розрахункове завдання №4
- •2.5. Розрахункове завдання №5
2.3. Розрахункове завдання №3
Таблиця 3.1
Результати розрахунків завдання №3
L, люд.-год. |
|
|
|
0 |
0 |
---- |
---- |
1 |
35 |
35 |
35 |
2 |
84 |
49 |
42 |
3 |
136 |
52 |
45,3 |
4 |
186 |
50 |
46,5 |
5 |
204 |
18 |
40,8 |
6 |
208 |
4 |
34,7 |
Граничний продукт праці ми визначимо за формулою:
(3.1.)
де
– різниця
між наступним сукупним продуктом та
попереднім;
– різниця між наступною і попередньою
кількістю людино-годин.
Середній продукт праці ми визначимо за формулою:
(3.2.)
де
– сукупний
продукт фірми;
L – кількість людино-годин.
=
=
=
=
=
=
2.4. Розрахункове завдання №4
Таблиця 4.1
Результати розрахунків завдання №4
Q, од. |
Z, га |
L, прац. |
|
|
FC |
VC |
TC |
AFC |
AVC |
ATC |
MC |
грн. | |||||||||||
0 |
15 |
0 |
22 |
17 |
330 |
0 |
330 |
---- |
---- |
---- |
---- |
1 |
15 |
9 |
22 |
17 |
330 |
153 |
483 |
330 |
153 |
483 |
153 |
2 |
15 |
23 |
22 |
17 |
330 |
391 |
721 |
165 |
195,5 |
360,5 |
238 |
3 |
15 |
32 |
22 |
17 |
330 |
544 |
874 |
110 |
181,3 |
291,3 |
153 |
4 |
15 |
44 |
22 |
17 |
330 |
748 |
1078 |
82,5 |
187 |
269,5 |
204 |
5 |
15 |
63 |
22 |
17 |
330 |
1071 |
1401 |
66 |
214,2 |
280,2 |
323 |
6 |
15 |
91 |
22 |
17 |
330 |
1547 |
1877 |
55 |
257,8 |
312,8 |
476 |
7 |
15 |
128 |
22 |
17 |
330 |
2176 |
2506 |
47,1 |
310,9 |
358 |
629 |
Для розрахунку постійних витрат використовуємо формулу:
FC=Z*
(4.1.)
де Z – площа землі, га.;
– плата
за землю, грн./га.
FC=15*22=330
Оскільки постійні витрати не змінюються в процесі виробництва, тому їх величина буде завжди однаковою.
Для розрахунку змінних витрат використовуємо формулу:
VC=L*
(4.2.)
де L – кількість працівників;
– заробітна
плата, грн. на 1 працівника.
=0*17=0
=9*17=153
= 23*17=391
=32*17=544
=44*17=748
=63*17=1071
=91*17=1547
=128*17=2176
Для розрахунку сукупних витрат використовуємо формулу:
TC=FC+VC (4.3.)
де FC – постійні витрати;
VC – змінні витрати.
=330+0=330
=330+153=483
=330+391=721
=330+544=874
=330+748=1078
=330+1071=1401
=330+1547=1877
=330+2176=2506
Для розрахунку середніх постійних витрат використовуємо формулу:
AFC
=
(4.4.)
де FC – постійні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку середніх змінних витрат використовуємо формулу:
AVC
=
(4.5.)
де VC – змінні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку середніх сукупних витрат використовуємо формулу:
ATC
=
(4.6.)
де TC – сукупні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку граничних витрат використовуємо формулу:
MC
=
(4.7.)
де
– різниця
між наступними та попередніми сукупними
витратами;
– різниця
між наступним та попереднім обсягом
продукції.
=
=
=
=
=
=
=