Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПР№2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
10.06.2015
Размер:
72.7 Кб
Скачать

ПРОГРАМА «СХОДИНКИ»

Корекційно- розивальна програма для дітей раннього віку

Мета программи: розвиток пізнавальних процесів (мислення, сприймання, вічуття, пам'яті, уваги), довільності, набуття комунікативних навичок; сприяння нормальному самопочуттю дитини у групі однолітків, налагодженню стосунків із дорослими у період адаптації дитини до нових умов дошкільного закладу; розвиток дитини відповідно до вікових та індивідуальних особливостей.

Завдання программи:

  • розвивати сенсомоторні зд|бності;

  • підвищувати рівень розвитку сприй­мання;

  • підвищувати рівень розвитку мислення;

  • розвивати відчуття;

  • підвищувати рівень розвитку пам'ят!;

  • підвищувати рівень розвитку уваги;

  • розвивати пізнавальну активність;

  • розвивати комунікативні навички.

Зміст программи: заняття проводяться в ігровій формі, з використанням розвивальних ігор і вправ.

Очікувані результати:підвищення рівня розвитку пізнавальних процесів та довільності, розвиток навичок спілкування з однолітками й дорослими,зорієнтованість дітей на певну систему вимог.

Критерії добору в розвивальну групу: діти 2- 3го року життя дошкільного закладу, в яких спостерігалася ускладнена адаптація дошкільного закладу.

Організація занять: заняття проводяться з групою дітей раннього віку дошкільного за­кладу по 2-З учасники два рази на тиждень Тривалість заняття 15 хвилин.

Структура занять: заняття проводяться в ігровій формі за умови добровільної участі дітей у доброзичливій позитивній атмосфері, без негативного оцінювання. Кожне заняття включає в себе привітання, основні вправи та ігри, рефлексію та прощання.

Термін проведення: з 02.09.2011 по 30.09.2011р.

Заняття 1

Мета: розвиток дрібної моторики, сприй­мання кольорів.

Матеріали: коробка з кришкою, яскраві іграшки (яблуко, грибок, брязкальце тощо), м'яч.

Хід заняття

Вітання

Ведучий. Добрий день, дітки! А подивиться, що я вам принесла (показує яскраву коробку)! Давайте відкриємо її.

Гра «Що у коробці?»

Дорослий дістає іграшки, розташовує їх так, щоб вони не загороджували одна одну. Виймаючи кожну іграшку, запитує у дітей, що це, спонукаючи вимовляти слова або звуконаслідувальні слова, після чого сам називає слово. Потім описує кожну з них: «Подивіться, яке красиве яблуко. Дуже красиве, червоне, кругленьке! А ось зелений кубик. Ми покладемо його поряд із яблуком».

Розташувавши іграшки, помилуйтеся ними, радійте разом із дітьми, щоб вони відчували ваш емоційний настрій. Необхідно дати кожній дитині іграшку, нехай вона потримає і пограється.

Потім попросить дітей зібрати всі іграшки у коробку та накрити її кришкою.

Гра «Ану, наздожени»

Ведучий котить м'яч у інший кінець кімнати, діти наздоганяють його. Повторюється декілка разів.

Прощания

Ведучий. Дітки, вам сподобалося гратися зі мною? Хочете, я до вас ще завітаю? До побачення!

Заняття 2

Мета: розвиток сприймання, відчуттів, мислення, тілесного орієнтування; розвиток мо­торики, координації.

Матеріал: брязкальце.

Хід заняття

Вітання

Ведучий. Добрий день, дітки! Я рада бачити і Катрусю, й Сергійка... (називає всіх дітей). А ви ради мене бачити?

Гра «Частини тіла»

Ведучий просить подивитися на нього, береться двома руками за вуха і каже: «У мене є вуха, а у Катрусі? (Запитує всіх по черзі.) Візьмітъ себе за вушка. Навіщо нам вони?».

Потрясіть брязкальцем перед вухом кожної дитини, потім відійдіть далі і ще раз побрязкайте.

— Вуха — щоб чути! А скільки у нас вушок? Ось дивіться — одне, а ось — іще одне. У нас два вуха.

Після цього ведучий називає інші частини тіла, розказуючи, навіщо вони потрібні.

Гра «Зайчик»

Запропонуйте дітям пограти у зайчиків. Показуйте рухи та просіть їх повторювати за вами.

  • Які у зайчика вушка? (Прикладіть руки до голови, покажіть вушка, порухайте кистями рук над головою.)

  • А як зайчик тримає передні лапки? (Покажіть.)

  • А який у зайчика хвостик? (Складіть пальці та покажіть розмір хвостика.)

  • А як зайчик стрибає? (Стрибніть.)

  • Давайте пострибаємо, як зайчики!

Прощання

Ведучий. Дітки, вам сподобалося зі мною гратися? А стрибати, як зайчики? От і добре! До побачення!