Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ТЕМА № 4 УКР.doc
Скачиваний:
61
Добавлен:
04.06.2015
Размер:
310.78 Кб
Скачать

План-конспект проведення занять з студентами мдау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»

Тема № 4. «Соціально-політичні небезпеки, їх види та характеристики»

Навчальна мета: ознайомити студентів з глобальними проблемами людства, соціально-політичними конфліктами з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження, класифікацією об’єктів щодо забезпе-чення захисту від терористичних дій, сучасними інформаційними технологія-ми та безпекою життєдіяльності людини, особливістю впливу інформаційно-го чинника на здоров’я людини та безпеку суспільства, соціальними факто-рами, що впливають на життя та здоров’я людини

Час: 2 години.

Місце проведення: аудиторія.

Навчально-матеріальне забезпечення: плакати, стенди, наочні приладдя.

Література: 1. Безпека життєдіяльності: Навч. посіб. / О.С. Баб’як, О.М. Сітенко, І.В. Ківва та ін. – Х.: Ранок, 2000. – 304 с. 2. Заплатинський В. М. Полімовний тлумачний словник з безпеки. Підручник. – К.: Центр уч-бової літератури, 2009. – 120 с. ISBN 978-911-01-0002-1. 3. Заплатинський В., Матис Й. Безопасность в эру глобализации. Монография. – ЦУЛ, 2010.- 142. 4. Іванова І.В., Заплатинський В.М., Гвоздій С.П. "Безпека життєдіяль-ності" навчально-контролюючі тести. – Київ: "Саміт-книга", 2005. – 148 с. 5. Импульсная техника пожаротушения и многоплановой защиты. Изд.3-е, с изм. и доп./ Сост. В.Д.Захматов, А.С. Кожемякин. – Черкассы: ЧГТУ, 2002. – 31 с. 6. Кулалаєва Н.В., Михайлюк В.О., Халмурадов Б.Д., Ручні та пересувні засоби пожежогасіння: основні типи, будова та безпечне використання. Нав-чальний посібник. Київ, 2011.– 189 с. 7. Кулешов Н.І., Уваров Ю.В., Олейник Є.Л., Пустомельник В.П., Єгурнов Ф.І. Пожежна безпека будівель та споруд. – Харків, 2004. – 271 с. 8. Літвак С. М., Михайлюк В. О. Безпека життєдіяль-ності. Навч. посібник. Миколаїв. - ТОВ “Компанія ВІД”. – 2001. – 230 с.

Порядок проведення занять.

  1. Організаційний момент – 3 хв.

  • перевіряю присутніх;

  • оголошую тему та мету заняття, питання, яки мають вивчатися.

2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.

Питання, які вивчатимуться:

1. Глобальні проблеми людства.

2. Соціально-політичні конфлікти з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження.

3. Аналіз аварійних ситуацій під час технологічного тероризму.

4. Соціальні фактори, що впливають на життя та здоров’я людини.

5. Психологічна надійність людини та її роль у забезпеченні безпеки.

3. Підведення підсумків – 5 хв.

  • оголошую оцінки; відповідаю на запитання;

  • указую на питання, які вимагають підвищеної уваги на самопідготовці.

Завдання на самопідготовку:

    1. Глобальні проблеми людства: глобальна біосферна криза, екологічна криза, ре-сурсна криза, мирне співіснування, припинення гонки озброєння та відвернення ядер-ної війни.

    2. Види тероризму, його первинні, вторинні та каскадні вражаючі фактори; збройні напади, захоплення й утримання об’єктів державного значення.

    3. Класифікація об’єктів щодо забезпечення захисту від терористичних дій.

    4. Сучасні інформаційні технології та безпека життєдіяльності людини.

    5. Особливості впливу інформаційного чинника на здоров’я людини та безпеку суспільства.

    6. Шкідливі звички, соціальні хвороби та їхня профілактика. Алкоголізм та нарко-манія. Зростання злочинності як фактор небезпеки.

    7. Психотипи за реакцією людей на небезпеку. Частота змін стресових станів у лю-дей, що знаходяться в районі НС.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]