Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
RASCHETKA_исправл (+).doc ОДЗ Шевченко Т.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.04.2015
Размер:
814 Кб
Скачать
☆

Приклад розв’язання

  1. Визначимо суму витрат на матеріали.

Вм=∑ЦМi∙Мi

де ЦМi –закупівельна цінаі-го матеріалу,

Мi -маса і-го матеріалу.

Тоді:

Вм=(6/1000)∙980+(1,2/1000)∙4000=10,68грн.

  1. Основна заробітна плата виробничих робітників визначається за формулою:

Зосн=Ср∙Тр

де Ср-годинна тарифна ставка середнього розряду

Тр -трудомісткість виробу.

Тоді:

Зосн=(2,4∙300)/100=7,20грн.

  1. Визначимо розмір додаткової заробітної плати.

Здод=Зосн.∙Кдод,

де Кдоп - коефіцієнт додаткової заробітної плати.

Тоді:

Здод=7,2∙0,15=1,08грн.

  1. Відрахування на соціальне страхування розраховуються за формулою:

Вс.с=(Зосн+Здод)∙Кс.с

де Кс.с= коефіцієнт відрахувань на соціальне страхування

Вс.с=(7,2+1,08)∙0,375=3,11 грн.

  1. Витрати на експлуатацію і утримання обладнання

Веуо=Зосн∙Кеуо

де Кеуо-коефіцієнт витрат на експлуатацію і утримання обладнання.

Тоді:

Веуо=7,2∙2,18=15,696 грн.

  1. Загальновиробничі витрати

Взв=Зосн∙Кзв,

де Кзв – коефіцієнт загальновиробничих витрат.

Тоді:

Взв=7,2∙0,8=5,76грн.

  1. Виробнича собівартість виробу складе:

Вс=Вм+Зосн+Здод+Вс.с+Веко+Взв

Вс=10,68+7,2+1,08+3,11 +15,696+5,76=43,53 грн.

8.Адміністративні витрати розраховуються за формулою:

Ав=Зосн∙Кав

де Кав – коефіцієнт адміністративних витрат.

Тоді:

Ав=7,2∙0,84=6,05грн.

  1. Визначимо розмір комерційних витрат у відсотках до виробничої собівартості:

Вк= Вс∙Ккв,

де Ккв - коефіцієнт комерційних витрат;

Тоді:

Вк= 43,53∙0,02=0,87 грн. ,

9. Визначимо повну собівартість виробу:

Сп=Вс+ Ав+ Вк,

Сп=43,53+6,05+0,87=50,45 грн.

10.Плановий прибуток складе.

ПП=(Сп∙Р)/100

де Р-рентабельність виробу, %.

Тоді

ПП=50,45∙19/100=9,59 грн.

11Гуртова ціна розраховується за формулою:

Ц= Сп+ПП,

Тоді

Ц=50,45+9,59=60,04 грн.

Висновок: повна собівартість виробу 50 грн. 45 коп: гуртова ціна (без ПДВ) – 60 грн. 04 коп.

Тема 7 Доход прибуток та рентабельність підприємства

Завдання 11

Визначити валовий доход, прибуток до оподаткування, податок на прибуток, чистий прибуток, а також можливу суму реінвестованого прибутку (згідно з податковим законодавством).

Вихідні дані

Показник

Значення

Обсяг реалізації виробленої продукції, тис. грн.

7000

Валові витрати (без амортизації), тис. грн..

5000

Амортизаційні відрахування, тис. грн..

550

Дивіденди від придбаних акцій

58

Дохід від оренди майна, тис. грн.

230

Дивіденди виплачені акціонерам, тис. грн

240

Ставка податку на прибуток, %

25

Приклад розв’язання

  1. Валовий доход складається із доходів від різних видів діяльності (доход від реалізації продукції та майна підприємства, отриманих дивідендів, відсотків від фінансових інвестицій, орендної плати та ін.). За умов нашого прикладу формула прийме вигляд:

ДВ=ДРП+ДДА+ДО ,

де ДРП - доход від реалізації продукції;

ДДА – дивіденди від придбаних акцій;

ДО- доход від оренди майна.

Тоді:

ДВ=7000+58+230=7288 тис. грн.

2. Прибуток до оподаткування визначається за формулою:

П=ДВ-Вв-АВ,

де Вв- валові витрати,

Ав-амортизаційні відрахування;

П=7288-5000-550=1738 тис. грн.

3. Податок на прибуток визначається за формулою:

Пп=П∙Сп,

де Сн- ставка податку на прибуток.

Пп=1738∙0,25=434,5тис. грн.

4. Чистий прибуток визначається за формулою:

Пч=П-Пп

Пч=1738-434,5=1303,5тис. грн.

  1. Можлива сума реінвестованого прибутку:

Пр=Пч-Д,

де Д –дивіденди, що виплачуються акціонерам підприємства.

Пр=1303,5-240=1063,5 тис. грн.

Висновок: валовий доход - 7288 тис. грн.; прибуток до оподаткування - 1738 тис. грн., податок на прибуток - 434,5тис. грн., чистий прибуток - 1303,5тис. грн., можлива сума реінвестованого прибутку - . 1063,5 тис. грн.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]