Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
24
Добавлен:
13.04.2015
Размер:
403.46 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Горлівський технікум Донецького національного університету

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 13

з теми: «Дослідження функції на екстремум, монотонність, пошук найбільшого, найменшого значень функції на інтервалах.»

Модуль кзн-02. Пр.О.03.06 Дослідження функції Дисципліна: «Математичний аналіз»

Розглянуто та схвалено Розробив викладач

на засіданні циклової Велікодна О. В.

комісії інформаційних технологій

та прикладної математики.

протокол № 1 від 30.08.2011 р.

Голова циклової

комісії ІТ та ПМ І. П. Сошина

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Дата: курс: ІІ

Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна.

Тема: Дослідження функції на екстремум, монотонність, пошук найбільшого, найменшого значень функції на інтервалах.

Мета:

  • Дидактична: вдосконалювати вміння досліджувати функцію на екстремум, знаходити проміжки монотонності, досліджувати на опуклість, знаходити асимптоти графіка функції та будувати її графік.

  • Виховна: підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, розвивати наукове мислення, усне мовлення студентів.

  • Методична: вдосконалювати методику проведення практичних занять з використанням технології проблемного та проектного навчання.

Тип: практичне заняття № 13

Вид: практичне заняття – дослідження.

Методи та форми проведення заняття: практичні, дедуктивні, проблемно – пошукові, фронтальна, групова робота.

Наочні посібники: -

Роздавальний матеріал: тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.

Обчислювальні засоби: -

Література:

  1. Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.

  2. Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.

  3. Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.

  4. Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

  1. Організаційна частина:

  1. відсутні;

  2. підготовка до заняття;

  3. перевірка д/з.

  1. Мотивація навчальної діяльності студентів:

  2. Актуалізація опорних знань:

  • Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:

  1. Інструктаж щодо виконання практичної роботи.

  2. Видача завдань для виконання роботи.

  3. Виконання студентами практичної роботи.

  4. Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.

  5. Підведення підсумків. Оцінювання.

  6. Домашнє завдання:

Конспект практичного заняття № 13.

Тема: «Дослідження функції на екстремум, монотонність, пошук найбільшого, найменшого значень функції на інтервалах.»

Варіант 1.

  1. Матеріальна точка рухається за законом S(t)=t³-4t² (t – в секундах, S – в метрах). Знайти швидкість в момент часу t=5с.

а) 115 м/с;

б) 35 м/с;

в) інша відповідь;

г) 20 м/с;

  1. Знайти точки екстремуму функції у = х³ - 6х².

а) ;

б) ;

в) ;

г) інша відповідь;

  1. Відомо, що похідна функції у =f(х) на проміжку [0;5] дорівнює (3х+2). Тоді f(х) на цьому проміжку

а) спадає;

б) не спадає;

в) не зростає;

г) зростає;

  1. Відомо, що похідна функції у =f(х) на проміжку [2;5] дорівнює (-2х). Тоді f(х) на цьому проміжку

а) стала;

б) зростає;

в) спадає;

г) не спадає;

  1. Нехай . Тоді g º f = :

а) х, х>0;

б) х²;

в) ‌‌‌‌‌‌│х│;

г) 1/х²;

  1. Матеріальна точка рухається з законом S(t)=sin(t) (t – в секундах, S – в метрах) по дійсній вісі. Тоді

а) швидкість точки буває більше 2 м/с;

б) в момент t=π сек. швидкість точки дорівнює (-1) м/с;

в) через деякий час вона вийде за межі відрізка [-10; 10];

г) швидкість весь час додатна;

  1. Нехай . Чому дорівнює?

а) 1!+2!+3!+4!;

б) 1+2+3+4;

в) 0;

г) 4!;

  1. Знайти проміжки зростання функції у = 3х² - 6х + 7.

а) інша відповідь;

б) [1; +∞);

в) (-∞; 1];

г) (-∞; 2];

  1. Знайти найбільше значення функції f(х) = х² + 2х – 5 на відрізку [-2; 2].

а) -6;

б) 5;

в) 3;

г) -5;

  1. Матеріальна точка рухається прямолінійно за законом S(t)=, 0<t<1 (t – в секундах, S – в метрах). Знайти швидкість в момент часу t=3/4с.

а) 1/4 м/с;

б) 4 м/с;

в) 16 м/с;

г) -4 м/с;

Соседние файлы в папке Дослідження функції