ОиУРС РГЗ
.docxОдеський національний морський університет
Навчально-науковий інститут Морського бізнесу
Кафедра «Експлуатація флоту і технологія морських перевезень»
(повна назва кафедри, циклової комісії)
РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТА
Організація і управління рухом суден |
(назва дисципліни) |
|
Навігаційне забезпечення морського судноплавства |
(назва блоку) |
|
частина 1 |
|
|
Студента (ки) |
2 |
курсу |
2 |
групи |
||
Галузі знань: |
27 – Транспорт |
||||||
Спеціальності: |
275 – Транспортні технології (на морському та річковому транспорті) |
||||||
Атаманюк Г.О |
|||||||
(прізвище та ініціали виконавця) |
|||||||
Завдання видано: |
|
||||||
Керівник: к.т.н., доц. Щербина О.В |
|||||||
(посада, вчене звання, науковий ступінь, прізвище та ініціали) |
|||||||
|
|
||||||
Кількість балів: |
|
|
Захист прийнято: |
|
|
Щербина О.В |
|
(підпис) |
|
(прізвище та ініціали) |
|
|
|
|
||
(дата) |
|
|
||
|
|
|
||
|
|
|
Одеса – 2020
Варіант 4.0
№ задачі |
Позначення |
0 |
|
Знайти |
Дано |
||
1
|
РШ - ? |
1 |
65ᵒ47`N |
2 |
73ᵒ51`N |
||
РД - ? |
1 |
|
|
2 |
|
||
2 |
Дп, ДН(h), ∆
|
h, м |
20 |
H, м |
150 |
||
3 |
МК, δ, ∆К, КК - ? |
ИК, ᵒ |
130 |
d, ᵒ |
4,7 Е |
||
4 |
δ, ∆К, МК, ИК - ? |
КК, ᵒ |
270 |
d, ᵒ |
12,5 W |
||
5 |
δ, ∆К, МК, МП, ИК, ИП - ? |
КК, ᵒ |
315 |
КП, ᵒ |
103 |
||
d, ᵒ |
6,8 Е |
№ задачі |
Позначення |
0 |
|||
Знайти |
Дано |
||||
6 |
РОЛ, Кл, S, ∆Л - ? |
ОЛ1, миль |
46,8 |
|
|
ОЛ2, миль |
61,3 |
|
|||
Кл |
|
|
|||
S, миль |
|
|
|||
∆Л, % |
9 |
|
|||
7 |
ПУβ, β, Vс - ? |
ИК, ᵒ |
325 |
|
|
Vл, вузл. |
15 |
|
|||
Vт, вузл. |
2 |
|
|||
Кт, |
W |
|
|||
ИК, β, Vс - ? |
ПУβ, ᵒ |
|
|
||
Vл, вузл. |
|
|
|||
Vт, вузл. |
|
|
|||
Кт, |
|
|
Таблиця залишкової девіації магнітного компаса
КК |
δ |
КК |
δ |
КК |
δ |
КК |
δ |
0 |
2,2 |
100 |
-4,6 |
200 |
-0,2 |
300 |
3,5 |
10 |
2 |
110 |
-5,4 |
210 |
1 |
310 |
3,2 |
20 |
1,8 |
120 |
-5,9 |
220 |
2 |
320 |
2,9 |
30 |
1,4 |
130 |
-6 |
230 |
3 |
330 |
2,6 |
40 |
0,8 |
140 |
-6 |
240 |
3,6 |
340 |
2,6 |
50 |
0,2 |
150 |
-5,4 |
250 |
4,1 |
350 |
2,4 |
60 |
-0,8 |
160 |
-4,9 |
260 |
4,3 |
360 |
2,2 |
70 |
-1,8 |
170 |
-3,9 |
270 |
4,3 |
10 |
2 |
80 |
-2,8 |
180 |
-2,8 |
280 |
4,1 |
20 |
1,8 |
90 |
-3,8 |
190 |
-1,5 |
290 |
3,8 |
30 |
1,4 |
Задача № 1
1
|
РШ - ? |
1 |
65ᵒ47`N |
2 |
73ᵒ51`N |
||
РД - ? |
1 |
|
|
2 |
|
Пункт відходу А 1=65̊ 47́N φ2=+73̊ 51́N
Пункт приходу В 2=73̊ 51́N -
φ1=65̊ 47́N
______________________________________________________________
Плавання АВ: РШ=8̊ 04́к N РШ=+8̊ 04́ k N
Задача № 2
2 |
Дп, ДН(h), ∆
|
h, м |
20 |
H, м |
150 |
Дп,Дн (h), ∆ -?
h,m=20
H,m=150
Дн=2,08 =2,08* =25,47
Дh=2.08
Дn=Дн+Дh=25,47+9,3=34,77
=2,08 -4.7=2.08* -4.7=4,6
Задача № 3
3 |
МК, δ, ∆К, КК - ? |
ИК, ᵒ |
130 |
d, ᵒ |
4,7 Е |
Дано: ИК=МК+d
ИК=130 МК=ИК- d =130-4,7=125,4
d=4.7E
KK |
б |
120 |
-5,9 |
130 |
-6 |
МК-?
б-?
К-?
КК-? б=-6-(-5,9)=-0,1̊ б1=-0,01
б125̊=-5,9+5*(-0,01)=-5,95̊ -6̊
К=( )+( )=+4,7-6=-1,3̊
КК=ИК-( )=130̊+1,3=131,3 131̊
Задача № 4
4 |
δ, ∆К, МК, ИК - ? |
КК, ᵒ |
270 |
d, ᵒ |
12,5 W |
КК |
б |
270 |
4,3 |
КК=270
d= 12,5W =-12,5+4,3=-8,2̊
__________
б-? КК=ИК-
К-? ИК=КК+( )=270+(-8,2)=261,8 262
МК-? МК=ИК-( )=262-(-12.5)=274.5
ИК-?
Задача № 5
5 |
δ, ∆К, МК, МП, ИК, ИП - ? |
КК, ᵒ |
315 |
КП, ᵒ |
103 |
||
d, ᵒ |
6,8 Е |
Дано:
КК |
δ |
310 |
3,2 |
320 |
2,9 |
КП=103
d=6,8E
∆δ= 2,9-3,2=-0,3
δ- ? δ1=-0,03
∆К-? δ315=3,2+5*(-0,03)=3,05
МК-? ∆К= d+ δ
∆К=6,8+3,05=9,85
МП-? ИК=КК+∆К
ИК-? ИК=315+9,85=324,85 325
ИП-? ИП=КП+∆К
ИП=103+9,85=112,85 113
MK=KK+δ
МК=315+3,05=318,05 318
MП=КП+δ
МП=103+3,05=106,05
Задача № 6
№ задачі |
Позначення |
0 |
|||
Знайти |
Дано |
||||
6 |
РОЛ, Кл, S, ∆Л - ? |
ОЛ1, миль |
46,8 |
|
|
ОЛ2, миль |
61,3 |
|
|||
Кл |
|
|
|||
S, миль |
|
|
|||
∆Л, % |
9 |
|
Дано:
ОЛ1, миль=46,8 1.РОЛ=ОЛ2-ОЛ1=61,3-46,8=14,5(мили)
ОЛ2, миль=61,3 2. S=(∆Л*РОЛ/100)+РОЛ=(9*14,5/100)+14,5=15,805(мили)
Кл 3.Кл= S/РОЛ=1,09
S, миль
∆Л, %=9
РОЛ-?
Кл-?
S-?
∆Л - ?
Задача № 7
ПУβ, β, Vс - ? |
ИК, ᵒ |
325 |
Vл, вузл. |
15 |
|
Vт, вузл. |
2 |
|
Кт, |
W |