- •V. Рефлексія.
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2.Інформаційне повідомлення:
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •В) загальна характеристика Радію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Цікаві факти і вислови
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія міді.
- •Застосування.
- •Біологічна роль.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення в природі
- •Застосування
- •Алюміній в електротехніці
- •Алюміній в пакуванні
- •Сплави алюмінію
- •Порошки алюмінію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія золота
- •Поширеність
- •Застосування
- •Золото в економіці
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія
- •Медичні застосування
- •Біологічна роль
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія та походження назви
- •Застосування
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення
- •Застосування
- •Біологічна роль
- •Демеркуризація
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
2. Інтерактивна вправа.
Метод "Навчаючись - вчуся".
Клас ділиться на групи, які отримують завдання і працюють з додатковою літературою.
І група. Завдання. Заповнити таблицю:
Загальні відомості хімічних елементів
Назва хімічного елемента |
Символ хімічного елемента |
Поділ елементів на метали та неметали |
Положення у періодичній системі |
Вміст у земній корі |
Приклади природних сполук, їх простих речовин. |
Гідроген |
|
|
|
|
|
Оксиген |
|
|
|
|
|
ІІ група. Завдання. Заповнити таблицю:
Загальні відомості хімічних елементів
Назва хімічного елемента |
Символ хімічного елемента |
Поділ елементів на метали та неметали |
Положення у періодичній системі |
Вміст у земній корі |
Приклади природних сполук, їх простих речовин. |
Нітроген |
|
|
|
|
|
ІV. Рефлексія. Після заповнення таблиць діти обмінюються інформацією. Кожна група в свою таблицю заносить відомості про хімічні елементи.
V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
VІ. Домашнє завдання. Дати характеристику природним сполукам Гідрогену і Оксигену. Підготувати цікаві факти про кисень.
Урок 6
Тема. Галогени, їх значення.
Лабораторний дослід. Визначення Хлору у
водопровідній воді
Мета: вивчити природну групу хімічних елементів, таких як галогени, їх значення; навчитись визначати хлор у водопровідній воді; повторити правила техніки безпеки;
розвивати хімічнумову,пам’ять,спостережливість, мислення; виховувати інтерес до хімії, працелюбність та наполегливість.
Тип уроку: комбінований.
Форми та методи: експрес опитування, виконання експерименту, спостереження.
Обладнання: портрет І. Швейгера, лабораторний посуд, водопровідна вода, окисник.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Учитель. На початку уроку я хочу прочитати уривок з твору
Л. Керролла «Аліса в Країні чудес» : «За кілька кроків від неї сидів на гілці Чеширський кіт
Скажіть, будь ласка, куди мені звідси йти?
А ти куди хочеш потрапити? - запитав у неї кіт
Мені все одно …- відповіла Аліса.
Тоді однаково, куди йти, - зробив висновок кіт.»
Питання класу. Що кіт хотів сказати цим Алісі? І навіщо я прочитала ці слова на самому початку уроку?
Правильно, потрібно знати мету своєї роботи.
Продовжте фразу:
на сьогоднішньому уроці я …
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Експрес опитування:
Яка історія Оксигену?
Яка історія Гідрогену?
Які сполуки Оксигену ви знаєте?
Які сполуки Гідрогену ви знаєте?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
