Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Історія в.х.е..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.56 Mб
Скачать

2. Інтерактивна вправа.

Метод "Навчаючись - вчуся".

Клас ділиться на групи, які отримують завдання і працюють з додатковою літературою.

І група. Завдання. Заповнити таблицю:

Загальні відомості хімічних елементів

Назва хімічного елемента

Символ хімічного елемента

Поділ елементів на метали та неметали

Положення

у періодичній системі

Вміст

у земній

корі

Приклади природних сполук, їх простих речовин.

Купрум

Сульфур

ІІ група. Завдання. Заповнити таблицю:

Загальні відомості хімічних елементів

Назва хімічного елемента

Символ хімічного елемента

Поділ елементів на метали та неметали

Положення у періодичній системі

Вміст

у

земній

корі

Приклади природних сполук, їх простих речовин.

Ферум

Аурум

Аргентум

ІV. Рефлексія. Після заповнення таблиць діти обмінюються інформацією. Кожна група в свою таблицю заносить відомості про нові хімічні елементи.

V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.

Vі. Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання на тему: «Найдавніші хімічні елементи».

Урок 4

Тема. Середньовікові елементи. Фосфор, Арсен, Цинк, Бісмут

Мета: ознайомити з історією відкриття хімічних елементів, їх символами, назвами, положенням у періодичній системі, поширеністю у природі; формувати вміння та навички користуватися періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва. Виховувати в учнів уміння працювати в групі, колективі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форми та методи: групові форми роботи, Метод "Навчаючись - вчуся".

Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, додаткова література.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вправа: «мій настрій перед уроками»

на дошці, три зображення обличчя людини:

сумне; байдуже; веселе.

Кожен учень підходить і вписує своє ім’я під відповідними зображенням. Глянувши на дошку вчитель може скоригувати свій урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Учні, які вибрали веселе зображення обличчя людини, зачитують свої тестові завдання, а всі інші усно, піднімаючи руку відповідають.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.