- •V. Рефлексія.
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2.Інформаційне повідомлення:
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •В) загальна характеристика Радію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Цікаві факти і вислови
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія міді.
- •Застосування.
- •Біологічна роль.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення в природі
- •Застосування
- •Алюміній в електротехніці
- •Алюміній в пакуванні
- •Сплави алюмінію
- •Порошки алюмінію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія золота
- •Поширеність
- •Застосування
- •Золото в економіці
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія
- •Медичні застосування
- •Біологічна роль
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія та походження назви
- •Застосування
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення
- •Застосування
- •Біологічна роль
- •Демеркуризація
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
Біологічна роль
Невідомо жодного біологічного процесу в людському тілі, в якому срібло брало б участь. Саме срібло нетоксичне, але деякі його сполуки мають токсичну дію, деякі є канцерогенними. Колоїдне срібло може всмоктуватися в систему обігу організму й відкладатися в тканинах, викликаючи захворювання аргирію, яка проявляється в синьоватому відтінку шкіри, очей і мембран. Хоча захворювання не завдає серйозної шкоди, але спотворює зовнішність, зазвичай назавжди.
ІV. Рефлексія.
Інтерактивна вправа „ КУТИ”.
(За кількістю кутів у класній кімнаті учні формують чотири групи і обирають поставлені завдання, які виконують і представляють.)
V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
VІ. Домашнє завдання. Повторити історію срібла та його значення.
Урок 15
Тема. Магній. Алхімічний період. Магній та сучасність
Мета: ознайомитись з загальними властивостями магнію, його історію та походження назви, застосування; формувати в учнів логічне мислення, вміння аналізувати, висловлювати свої думки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми та методи: експрес-тести, розповідь, бесіда, робота в групах.
Обладнання: порошок магнію, солі магнію, портрети вчених.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вчитель: в житті кожної людини є свої терни і перешкоди. Наш оптимізм легко справляється з ними. А життєвий успіх часто залежить від її настроїв. Тож давайте налаштуємося на те, що цей урок дасть нам нові зерна знань, удосконалить наш досвід. Усміхнімось один одному і побажаймо успіхів у роботі.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Експрес-тести.
1. Чисте срібло має колір:
а) сірий;
б) жовтий;
в) білий.
2. Срібло має найкращу:
а) пластичність;
б) електропровідність;
в) стійкість проти корозії.
3. Сплави срібла використовують для виробництва:
а) ювелірних виробів;
б) срібних монет;
в) медалей;
г) скла.
4. Назва Аргентум походить від слова «аргенос», що означає:
а) назву річки;
б) ясний;
в) білий.
5. Срібло може викликати захворювання:
а) аритмію;
б) гіпертонію;
в) аргирію;
г) акромегалію.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь вчителя з елементами бесіди.
Магній – хімічний елемент. Символ Mg, відкритий Г. Деві у 1808 р. Уперше металевий магній отриманий в 1829 р. французьким хіміком А. Бюссі. М. – легкий сріблясто-білий метал, хімічно активний, на повітрі окиснюється й тьмяніє. При нагріванні горить яскравим полум’ям.
