- •V. Рефлексія.
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2.Інформаційне повідомлення:
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •2. Інтерактивна вправа.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Інформаційне повідомлення:
- •Vі. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •1. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •2. Розповідь вчителя з елементами запису.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •В) загальна характеристика Радію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Цікаві факти і вислови
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія міді.
- •Застосування.
- •Біологічна роль.
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення в природі
- •Застосування
- •Алюміній в електротехніці
- •Алюміній в пакуванні
- •Сплави алюмінію
- •Порошки алюмінію
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія золота
- •Поширеність
- •Застосування
- •Золото в економіці
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія
- •Медичні застосування
- •Біологічна роль
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Історія та походження назви
- •Застосування
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
- •Поширення
- •Застосування
- •Біологічна роль
- •Демеркуризація
- •V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
Цікаві факти і вислови
Письменник і вчений пізньої античності Пліній так висловився про роль заліза: „Рудокопи заліза видобувають для людини найкраще й найзлісніше знаряддя. Цим знаряддям прорізаємо ми землю, висаджуючи кущі, оброблюємо плодоносні сади й, обрізуючи дикі виноградні лози, примушуємо їх кожного разу омолоджуватися. Цим знаряддям зводимо ми будівлі, руйнуємо камінь і використовуємо залізо на всі подібні потреби. Але тим же самим залізом вчиняємо війни, битви, грабунки й користуємося як зброєю не тільки обличчям до обличчя з ворогом, але й як летючим снарядом, що я вважаю злочинною підступністю людської винахідливості, бо для того, щоб смерть настигла людину, ми зробили її крилатою й надали залізу крила. Хай вина за це буде приписана людині, а не природі”.
Споживання сталі у світі в 1950–2008рр.
Чорна металургія — одна з найважливіших галузей важкої промисловості, яка охоплює виробництво чорних металів та спорідненої сировини і півфабрикатів. До чорної металургії входить видобуток всіх видів чорних металів та виробництво з них, тобто чавун, прокат чорних металів, сталь, феросплави, як також вторинні виробництва: сталеві і чавунні труби, порошки чорних металів та металеві вироби індустріального призначення. До обсягу чорної металургії належать також галузі, що видобувають і переробляють флюсові вапняки, кокс, вогнетривні матеріали й інші продукти, які служать сировиною для виробництва чорних металів.
ІV. Ваконання лабораторного досліду.
1.Інструктаж з БЖД.
2. Інструкція до проведення лабораторного досліду.
3.Висновок проробленої роботи.
V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
VІ. Домашнє завдання. Написати повідомлення на теми:
1. Загальна характеристика міді.
2. Історія міді.
3. Застосування міді.
4. Біологічна роль міді.
Урок 11
Тема. Мідь, її значення у суспільному господарстві та історія
відкриття
Мета: ознайомитись з історією відкриття міді, її загальними властивостями та значенням у суспільному господарстві; здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію, оперувати нею;виховувати культуру спілкування, вміння висловлювати свої думки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми та методи: вправи: подорож у світ уяви, біологічна мозаїка, ти – мені , я – тобі.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, додаткова література, малюнки із зображенням міді.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вправа “ Подорож у світ уяви”. Запрошуємо учнів у світ уяви.
Учням пропонується зручно сісти, заплющити очі:
Уявіть, що ви в майбутньому. Як ви себе почуваєте в нових умовах? Як реалізуєте свої цілі і мрії? Які змогли розв’язати проблеми і труднощі минулого? Як вам це вдвалося?
Після подорожі учні індивідуально записують свої враження на кольорових картках.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вправа “ Біологічна мозаїка “ .
( Група учнів отримує картки на яких запропоновано набір слів , з яких потрібно скласти задані поняття . Наприклад : що позначається в хімічних формулах символом Fe. хімічного елемента з атомним номером 26 Залізо - хімічна речовина, яка складається з . Це сріблясто-сірий, Феруму - який легко окиснюється утворюючи оксиди феруму. пластичний і ковкий метал,
( Залізо - хімічна речовина, яка складається з Феруму - хімічного елемента з атомним номером 26, що позначається в хімічних формулах символом Fe. Це сріблясто-сірий, пластичний і ковкий метал, який легко окиснюється утворюючи оксиди феруму.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Повідомлення учнів:
1. Загальна характеристика міді.
2. Історія міді.
3. Застосування міді.
4. Біологічна роль міді.
Мідь – хімічна речовина, яка складається з Купруму (хімічний символ Cu). Це пластичний ковкий перехідний метал червонувато-золотистого кольору (рожевий за відсутності оксидної плівки), добрий провідник тепла і електрики. Віддавна широко вживаний людиною. Хімічно малоактивний.
