- •Тема 3. Найважливіші органічні сполуки
- •Слайд 5 слайд 6
- •2. Взаємодія з киснем.
- •3. Небезпечна суміш.
- •Слайд 8
- •4 . Окиснення гомологів метану.
- •5 . Горіння вищих алканів.
- •6 . Демонстрація горіння парафіну.
- •7. Взаємодія з галогенами.
- •8 . Назви утворених продуктів.
- •9 . Термічний розклад.
- •1 0. Джерела алканів.
- •11. Добування алканів в лабораторії і спосіб.
- •12. Добування алканів в лабораторії іі спосіб.
- •Іv. Перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу
- •Слайд 19 слайд 20
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Інформація про домашнє завдання (слайд 21)
Хімія
9 клас
Тема 3. Найважливіші органічні сполуки
Автор:.
Кисіль Юлія Вячеславівна,
вчитель хімії Тетерівської ЗОШ І‑ІІІ ступенів імені Ніни Сосніної, смт. Пісківка Бородянського району.
Тема. Хімічні властивості алканів.
Тип уроку. Засвоєння нового матеріалу.
Програма з хімії для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Перун, 2005. – 32 с.
Мета уроку. Ознайомити учнів з хімічними властивостями метану та його гомологів; навчити складати відповідні рівняння реакцій; установити залежність між будовою алканів та їхніми хімічними властивостями; розвивати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки; розглянути правила техніки безпеки при поводженні з вибуховими речовинами в побуті.
Обладнання й матеріали: комп'ютери або мультимедійна дошка, комп’ютерна презентація.
Структура уроку
І. Організаційний етап…………………………………………………………………... 1-2 хв ІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу . 5 хв ІІІ. Засвоєння нового матеріалу…………………………………………….…………… 25 хв ІV. Перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу ………...…. 10 хв V. Підбиття підсумків уроку …………………………………………..…………...……1-2 хв VI. Інформація про домашнє завдання ………………………………………………… 1-2 хв
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Інструктаж до роботи з комп’ютерною презентацією.
Оголошення теми уроку (слайд 1). Визначення мети уроку (слайд 2).
слайд 1 слайд 2
ІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
Експрес-контроль
Учні самостійно закінчують подані на екрані речення (слайд 3), працюючи у зошитах.
Взаємоперевірка - обмінюються зошитами та перевіряють роботи, порівнюючи їх з відповідями на екрані (слайд 4).
слайд 3 слайд 4
ІІІ. Засвоєння нового матеріалу
1. Хімічна інертність алканів.
Учні самостійно вивчають текст слайду 5.
Аналіз тексту за запитаннями вчителя:
Чи є алкани хімічно активними речовинами?
Яку ще назву мають алкани?
З якими речовинами не взаємодіють?
Розповідь вчителя:
У XIX ст. алкани навіть називали «хімічними мерцями», але виявилося, що з деякими речовинами вони все ж таки взаємодіють.
На слайді 6 демонструється відношення насичених вуглеводнів до розчинів кислот (на прикладі сульфатної кислоти), лугів (на прикладі натрій гідроксиду), калій перманганату.
Слайд 5 слайд 6
2. Взаємодія з киснем.
У
чні
самостійно вивчають
текст слайду
7.
Аналіз тексту за запитаннями вчителя:
Як алкани взаємодіють з киснем?
Що утворюється при горінні метану?
Де використовується реакція горіння метану?
Учні самостійно записують рівняння взаємодії метану з киснем: СН4 +2О2 → СО2 + 2Н2О.
Учні порівнюють своє рівняння із рівнянням, слайд 7 що з'являєтьсь на екрані.
