Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Відкритий урок з природознавства.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
59.9 Кб
Скачать

Природознавство

Тема: Рослини навесні. Сокорух, розвиток бруньок, цвітіння. Ранньоквітучі трав’янисті рослини.

Мета: ознайомити учнів зі змінами, які сталися в живій природі, зокрема у рослин; з’ясувати причини, що зумовлюють ці зміни; ознайомити з ранньоквітучими рослинами, які потребують охорони; розвивати мислення, вміння спостерігати, порівнювати, робити висновки; виховувати естетичні почуття та дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця, запис п’єси П.І.Чайковського «Підсніжник», Червоно книга України, малюнок весни.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Живої природи світ таємничий

Ми на уроці сьогодні відкриєм

Навчимось його красу не руйнувати,

А примножувати, любити, оберігати.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Хвилинка спостережень.

  • Яке сьогодні число та місяць?

  • Яка погода надворі?

  • Чи були сьогодні опади?

  1. Фронтальне опитування.

  • Які зміни в неживій природі відбуваються навесні?

  • Чому весною сонце пригріває тепліше?

  • Які стали дні та ночі навесні?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальна бесіда.

  • А що таке природа? (Це все, що оточує нас, але не створене руками людини)

  • Що належить до неживої природи? (Сонце, Місяць, зорі, земля, вода, повітря, грунт)

  • Що належить до живої природи? (Людини, тварини, рослини, риби, птахи, комахи, гриби)

  • На які групи поділяють рослини за зовнішнім виглядом? (Дерева, кущі, трави)

  • Яка між ними відмінність? ( Дерево має одне міцне дерев’янисте стебло (стовбур), у кущів від кореня росте декілька дерев’янистих стебел, у трав’янистих рослин стеблинки тоненькі, соковиті)

  • Чому рослини відносять до живої природи? (Вони ростуть скрізь: в саду, на городі, в лісі, в теплиці, на клумбі, у воді, дихають, розмножуються, відмирають)

ІV. Повідомлення теми й мети уроку.

  1. Відгадування загадки. (Загадку загадує дівчинка одягнена в костюм весни)

Де вона проходить,

Там травиця сходить,

Квіти розцвітають,

Солов’ї співають.

Відгадайте. Хто вона

Ця красуня чарівна. (Весна)

  1. Складання «павутинки»

Ми зараз з вами складемо павутинку. А стосуватиметься вона весни. До цього слова потрібно підібрати слова, які б характеризували весну і відповідали б на питання яка вона, що робить.

( на дошку вивішую слово «весна» і від нього роблю стрілочки)

ВЕСНА

  • Отже про що ми будемо дізнаватись сьогодні на уроці? (Про весну)

Правильно, а саме про рослини навесні. Настав час поговорити про те, які зміни відбуваються в житті рослин з приходом весни.

  1. Гра «Мікрофон»

Пограємо у вже знайому вам гру «Мікрофон»

- Що б ви хотіли дізнатися про рослини? Свої відповіді починайте словами «Я хочу знати…»

(…які є рослини; чому вони належать до живої природи; чому їх так багато; чим вони відрізняються один від одного; що відбувається з рослинами з приходом весни; чи можуть рослини зникнути)

У вас виникло багато запитань. Якщо ви будете уважними, кмітливими, активними, старанними, то знайдете на них відповідь.