- •Х од урока
- •Физкультминутка
- •Физкультминутка
- •III. Итог урока.
- •Ход урока
- •1. Организационный момент
- •2. Введение в тему урока. Создание проблемной ситуации
- •4. Изучение нового материала
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Закріплення вивченого матеріалу
- •IV. Підсумки уроку
- •4. Основы здоровья
- •2 Вправа «Гірка»
- •3 Гра «Шикуйсь!»
I. Актуалізація знань учнів
1. Каліграфічна хвилинка
Написання чисел від 11 до 20 в рядок
2. Усна лічба
Розв’язання прикладів.
— Куди приземлиться повітряна кулька?
3. Математичний диктант
• Записати числа, які складаються з 1 десятка й 6 одиниць, з 1 десятка й 9 одиниць; 4 одиниць і 1 десятка.
• Записати число, яке є попереднім для числа 13, 16, 18, 20.
• Записати число, яке є наступним до числа 11, 14, 16.
• Записати «сусідів» числа 13, 17.
4. Повторення назв чисел при додаванні
Скласти за малюнком приклад на додавання. Назвати кожний компонент.
— Як називаються числа при додаванні?
— Результат буде більшим чи меншим, ніж числа, які складали?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Назви чисел при відніманні
Робота з предметними малюнками.
У вазі лежало 10 полуниць. Мишко з’їв 6 полуниць. Скільки полуниць залишилось у вазі?
— Скільки було полуниць у вазі? Коли Мишко з’їв 6 полуниць, залишилось менше чи більше?
— Він узяв полуниці, тобто відняв чи додав?
Складемо приклад.
10 – 6 = 4
Перше число було 10. Від нього забирали полуниці чи докладали? Воно зменшилось чи ні? Перше число при відніманні називають зменшуваним. Воно дійсно зменшилось. Що означає число 6? З’їв — значить забрав, відняв. Друге число при відніманні називають від’ємник. А результат називають різницею. Як же називають числа при відніманні?
2. Робота з підручником (С. 95, № 1, 2, 4)
3. Колективне розв’язання прикладів на додавання й віднімання (№ 3)
Називання у прикладах кожного компонента при додаванні та відніманні.
4. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Самостійна робота
13 – 3 14 – 10
15 – 1 16 – 6
19 – 10 17 + 1
2. Розв’язання задачі на знаходження остачі (№ 3стор. 96)
3. Вправа на розвиток уваги
Учитель показує дітям таблицю з фігурами. Діти протягом 1 секунди розглядають її. Потім учитель ховає табличку, а діти повинні назвати, які фігури вони запам’ятали.
IV. Підсумки уроку
4. Основы здоровья
Тема. «Унікальність людини»
Мета: показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення неповторності себе й оточення; дати дітям можливість порівняти ознаки людей, відшукати схожі риси та відмінності; пояснити, що таке унікальність; виховувати у дітей шанобливе ставлення до іншої людини не за те, що вона має певні видатні якості або такі якості, які подобаються нам, а просто тому, що вона має право бути іншою.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Доброго ранку, ліси і поля! Доброго ранку, плането Земля! Щастя, здоров'я всім людям бажаємо, З радістю в школу до знань поспішаємо.
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
— Як батьки вчать вас ставитися до оточуючих?
— Які люди вам подобаються?
III. Повідомлення теми та мети уроку
►► Гра «Малюнки з виставки»
До уроку вчитель з учнями оформлюють газету, на якій учні поміщають свої фотографії і підписують їх. Виготовляється велика буква Я, оформлюється плакат: «Ми будемо разом».
— Діти, що це за дивні слова і цифри на дошці? Хто може пояснити, що вони означають? (Діти висловлюють свої припущення.)
— Правильно, діти, ви маєте рацію, саме стільки зим і весен, днів і уроків ми будемо з вами разом у цьому класі.
Ми — це наш клас, в якому живуть ЗО «Я», але кожен з вас по-своєму унікальний і неповторний. Наш урок присвячений унікальності, неповторності людей.
IV. Вивчення нового матеріалу 1 Робота в групах
— Що таке унікальність? Пропоную знайти відповідь на це запитання, звернувшись до матінки-природи.
1 група. Чим схожі кімнатні рослини? Чим вони різняться? (Робота за фотографіями або малюнками із зображенням кімнатних рослин.)
2 група. Чи можна сказати, що морські свинки (хом'ячки, кошенята тощо) однакові? (Робота за фотографіями із зображенням домашніх улюбленців.)
Чи можна сказати, що морські свинки однакові?
3 група. Кого ви бачите на цих фотографіях? Чим схожі зображені на них малята? Чим різняться? (Робота за фотографіями із зображенням немовлят.)
4
група. Порівняйте два кленових листочки.
Вони однакові чи різні? Чому природа
навіть на одному дереві не створила
однакового листя?
Картка 1
5
група. Порівняйте хмарки. На що вони
схожі? Чи бачили ви коли-небудь однакові
хмари? Знайдіть відмінності однієї
хмари від іншої. Зробіть висновок.
К
артка
2
Висновок. У природі однакові об'єкти зустрічаються вкрай рідко.
