Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
14 осн Документ Microsoft Office Word (2).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
56.42 Кб
Скачать

Тема: Узагальнюючий урок про слова - назви предметів.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про слова, які є назвами предметів; удосконалювати вміння розпізнавати їх серед інших слів, будувати з ними речення; збагачувати словниковий запас учнів, розширювати уміння працювати зі словником; розвивати творчу уяву, навички діалогічного і монологічного мовлення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: малюнки із зображенням тваринок - учнів Лісової школи; загадки; лист, який надійшов від Сови; картки-завдання для роботи в групах; презентації для виконання робіт,навчальне відео.

Хід уроку

І.Організаційна частина Пролунав уже дзвінок

Розпочати час урок.

Помандруємо ми з вами

Мови рідної стежками.

II. Мотивація навчальної діяльності.

1. Етап цілепокладання.

Для того, щоб упоратись із завданнями  цього уроку давайте виробимо собі правила:

І будемо не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.

2. Робота в парах. Гра «Склади план уроку»

  • Прочитайте прислів’я

  • Хто багато робить, той і багато вміє.

  • Зробив діло – гуляй сміло.

  • Добрий початок – половина роботи.

  • Пронумеруйте прислів’я в такому порядку, щоб відтворити послідовність дій нашого уроку.

2.Хто багато робить, той і багато вміє.

3.Зробив діло – гуляй сміло.

1.Добрий початок – половина роботи.)

  • Молодці. У нас добрий початок і я сподіваюсь, що ми з вами виконаємо багато цікавих завдань.

3. Мотивація навчання учнів.

Вправа « Надія»

- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

  • Продовжте « Я очікую…»

- Давайте зробимо рекламу нашого уроку.

Урок буде: цікавим, творчим, науковим, розвивальним.

Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Ми будемо закріплювати знання про слова, які означають назви предметів.

  • правильно і чітко висловлювати свої думки;

  • дотримуватися культури писемного мовлення;

  • переконати мене, що ви любите і знаєте рідну мову і природу.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, пригадуєте, на попередніх уроках ми подружилися з учнями Лісової школи та їхньою мудрою вчителькою Совою? І сподобалися мабуть, їм, бо дехто навіть був гостем на нашому уроці. А лісові поштарі-сороки принесли нам цього листа. Що ж у ньому? Прочитаємо?

(Зачитується лист.)

Дорогі другокласники!

Терміново відлітаю у відрядження. Учні –звірята щойно отримали домашнє завдання. Без мене вони не зможуть впоратися з ним. Прошу вас, допомогти їм виконати ці завдання. А ще складіть, будь ласка, для них правила-поради, якими користуєтесь ви, вивчаючи рідну мову. Обіцяємо дотримуватись їх на наших уроках.

Тітонька Сова – вчитель Лісової школи.

- Допоможемо?

Давайте зробимо так:

Будемо працювати на занятті відповідно нашої теми , допоможемо звірятам

створимо казкову книгу, в яку протягом уроку будемо вкладати сторінки з порадами. А після заняття відішлемо цю казкову книгу Сові.

  • Згодні? Отже, до роботи.

III. Узагальнення і систематизація знань

З собою в дорогу візьмемо увагу,старанність,знання та дружбу.

Щоб потрапити до казкового лісу треба згадати все про іменник

1. Розминка «Мозковий штурм»

—         На що вказує іменник?

—         На які питання відповідає?

—         За чим змінюється?

—         Яким членом речення найчастіше виступає?

2. Вправа «Мікрофон»

—         За кількістю слів, які ми вживаємо у своєму мовленні іменник займає перше місце. Наведіть, будь ласка, приклади цієї частини мови.

Хлопчики – іменники, що відповідають на питання хто?

Дівчатка - іменники, що відповідають на питання що?

Що вам допомогло дати відповіді на мої запитання? (Знання правил)

Це і буде перша порада для звірят Лісової школи.

Учіть правила рідної мови