Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап.
1. Організаційна підготовка учнів до праці (привітання, перекличка).
2. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
ІІ. Основний етап.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Підготовча частина.
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА.
Вправа «Виправ помилку»
Ниточка до веде доклубочка.
На скочила коса накамінь.
3. Формуюча частина:
а) Вправа «Продовж речення»
( спільнокореневі слова, корінь слова, закінчення, префікс);
б) робота з підручником (Завдання 269);
в) робота над правилом ;
4. Фізкультхвилинка
г) розподільний диктант (270);
д) робота з деформованим текстом (276)
ІІІ. Заключний етап.
Підведення підсумків та оцінювання.
Пояснення домашнього завдання (Завдання 275).
Релаксація. «Чарівна паличка»
Приведення в порядок робочих місць.
Створення установки на відпочинок.
ТЕМА. Суфікс. Визначення суфіксів у словах.
МЕТА. Ознайомити учнів з істотними ознаками суфікса. Формувати вміння утворювати за допомогою суфіксів нові слова. Розвивати мовлення, вміння аналізувати, порівнювати та класифікувати частини слова.
Виховувати уважність, спостережливість, працелюбність.
ОБЛАДНАННЯ. Підручник, таблиці, сигнальні картки, словники, мовний матеріал.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап.
1. Організаційна підготовка учнів до праці (привітання, перекличка).
2. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
Щось відоме і нове
Зустрічає скрізь тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай!
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння,
І тоді прийде уміння,
І про тебе на кінець
Люди скажуть: «Молодець!»
ІІ. Основний етап.
1. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА.
2. Підготовча частина.
Вправа «Незакінчене речення»
- Спільна частина споріднених слів…
- Частина слова, що стоїть перед коренем називається…
- Змінна частина слова називається…
3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
4. Формуюча частина:
а) робота з предметними малюнками (гриб, грибочок; дуб, дубок; кіт, котик) виділити частину слова, що стоїть після кореня;
б) робота над правилом;
в) робота з таблицею;
5. Фізкультхвилинка
г) робота учнів біля дошки (записати спільнокореневі слова і визначити суфікс з. 282);
д) робота з деформованим текстом:
Прочитай слово буквар.
В кінці слова живе –ар.
Якщо казки пише –ар,
Його звуть усі …(КАЗКАР).
Коли байки пише – ар,
Тоді звуть його… (БАЙКАР).
На воротах стоїть –ар,
Тоді хто він?... (ВОРОТАР).
Опустився в шахту –ар,
А тепер він хто?... (ШАХТАР).
Ще й на кобзі грає –ар,
Люди звуть його …(КОБЗАР).
Є слова: бджоляр, човняр,
І весляр, і ковзаняр,
Муляр, малярі школяр,-
Утворив їх суфікс –яр.
Ось які слова чудові
Є у нашій рідній мові!
Дмитро Білоус.
ІІІ. Заключний етап.
Підведення підсумків та оцінювання.
Пояснення домашнього завдання (Завдання 283).
Релаксація «Чарівна паличка».
Приведення в порядок робочих місць.
Створення установки на відпочинок.
Щось відоме і нове
Зустрічає скрізь тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай!
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння,
І тоді прийде уміння,
І про тебе на кінець
Люди скажуть:
«Молодець!»
Прочитай слово буквар.
В кінці слова живе –ар.
Якщо казки пише –ар,
Його звуть усі …(КАЗКАР).
Коли байки пише – ар,
Тоді звуть його… (БАЙКАР).
На воротах стоїть –ар,
Тоді хто він?... (ВОРОТАР).
Опустився в шахту –ар,
А тепер він хто?... (ШАХТАР).
Ще й на кобзі грає –ар,
Люди звуть його …(КОБЗАР).
Є слова: бджоляр, човняр,
І весляр, і ковзаняр,
Муляр, малярі школяр,-
Утворив їх суфікс –яр.
Ось які слова чудові
Є у нашій рідній мові!
Дмитро Білоус.
ТЕМА. Розвиток зв’язного мовлення. Складання тексту за планом та опорними словами «Годівниці для тварин»
МЕТА. Формувати вміння складати зв’язні тексти, користуючись планом та опорними словами. Розвивати мовлення, вміння аналізувати. Виховувати уважність, спостережливість, працелюбність.
ОБЛАДНАННЯ. Підручник, малюнки, мовний матеріал.
